شنا در بارداری همراه با ساعت گارمین

شنا در بارداری همراه با ساعت گارمین
تاریخ:
۱۱ اسفند ۱۴۰۱
فعالیت بدنی منظم در دوران بارداری، علاوه بر تضمین وضعیت رفاه عمومی، برای کمک به کنترل افزایش وزن و حفظ عملکرد خوب قلبی عروقی ضروری است.
در میان ورزش‌هایی که برای زنان باردار توصیه می‌شود، مطمئناً شنا وجود دارد، یک فعالیت عمدتاً هوازی، با تأثیر کم بر روی مفاصل و به همین دلیل، به ویژه در دوره‌های حساس بارداری نشان داده می‌شود.
اما مزایای اصلی آن چیست؟ قبل از اینکه بفهمیم چگونه می توان در مراحل مختلف فعالیت در استخر را با خیال راحت انجام داد، بیایید با هم چند دلیل خوب برای شروع شنا در دوران بارداری را ببینیم.

چرا در دوران بارداری شنا کنیم؟

شنا در دوران بارداری مزایای انکارناپذیری را برای مادر باردار به ارمغان می‌آورد و به سلامتی مطلوب هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی کمک می‌کند. به خصوص:

هایپرلوردوز را کاهش می دهد. کاهش وزن بدن که توسط آب تحمل می‌شود به کاهش بار روی ستون و همچنین فشار روی استخوان‌ها و مفاصل کمک می‌کند و همچنین هیپرلوردوز را که اغلب در ماه‌های آخر بارداری تکرار می‌شود، کاهش می‌دهد، زمانی که ممکن است خطر کمردرد و سیاتیک ایجاد شود. به دلیل سفت شدن رباط های ساکرو رحم.
به تقویت پشت، لگن و پرینه کمک می کند. مزیت دیگر مطمئناً امکان تقویت عضلات درگیر در زمان زایمان مانند پشت، لگن و پرینه به لطف مقاومتی که آب در حین فعالیت در استخر شنا می کند و به دستیابی به نتایج عالی از نظر تقویت عضلات کمک می کند.
عمل تخلیه دارد. ماساژ آب باعث افزایش گردش خون در اندام‌های تحتانی می‌شود، مناطقی که بیشتر در معرض رکود لنفاوی و وریدی در دوران بارداری هستند. عمل تخلیه با کمک به کاهش تورم و احتباس آب به مادران باردار تسکین می دهد.
اکسیژن رسانی خون را افزایش می دهد. شنا در دوران بارداری با بهبود گردش خون محیطی به جریان خون بیشتر در ماهیچه ها و افزایش اکسیژن رسانی و ارتقای سلامت مادر و در نتیجه جنین کمک می کند.
به کاهش استرس کمک می کند. از دیدگاه ذهنی نیز می توان فواید آشکاری به دست آورد: شنا در دوران بارداری برای خلق و خوی نیز مفید است زیرا باعث تحریک تولید اندورفین، هورمون های سلامتی، مقابله با علائم افسردگی و اضطراب می شود که اغلب ناشی از تغییرات هورمونی معمول این دوره حساس است. 

از طریق یک پوشیدنی گارمین، عملکرد ردیابی بارداری و اپلیکیشن گارمین کانکت، هر زنی این فرصت را خواهد داشت که سیر تکامل بارداری خود را ثبت و نظارت کند و تمام داده های مربوط به علائم و احساساتی را که در طول 41 هفته با آنها مواجه شده است، وارد کرده و یادداشت کند. علاوه بر این، این برنامه توصیه های ارزشمندی در مورد تغذیه و تناسب اندام ارائه می دهد تا از بارداری سالم و آرام اطمینان حاصل شود.

نحوه شنا در بارداری: نکات و تمرینات

چگونه می توان آموزش را با خیال راحت انجام داد و از مزایای این رشته به حداکثر رساند؟ مانند همه ورزش‌ها، حفظ فرکانس مشخص و تمرین مداوم، به شرطی که زیاده‌روی نکنید، مهم است: اگرچه این یک فعالیت فوق‌العاده سالم است و برای مادران باردار توصیه می‌شود، اما برخی از اقدامات احتیاطی وجود دارد که رعایت آن‌ها توصیه می‌شود. به منظور انجام آموزش ایمنی
اولین قانون مطمئناً تماس با یک متخصص برای ساختاردهی فعالیت هایی است که باید در آب به طور مؤثر و بدون خطر انجام شود، هم از نظر شدت و هم از نظر حجم.

اصولاً اگر همیشه کم تحرک بوده‌اید، بهتر است به تدریج شروع کنید، مخصوصاً در ماه‌های اول، از جلسات خیلی خسته‌کننده و طولانی‌مدت در طول زمان که می‌تواند باعث افزایش بیش از حد دمای بدن شود، خودداری کنید. بنابراین بهتر است تمرینات ملایمی را ترجیح دهید که به شما امکان می دهد از 60-65٪ حداکثر ضربان قلب تجاوز نکنید.
در اینجا برخی از نشانه های مفید در مورد تمرین شنا در دوران بارداری، از مدت زمان کل تا تمرینات توصیه شده در مراحل مختلف بارداری آورده شده است.
چند دور در دوران بارداری باید انجام داد. گوش دادن به خود و یادگیری تشخیص سیگنال های بدن مطمئناً بهترین راه برای تمرین ایمنی است: تعداد دور دقیقی برای تکمیل وجود ندارد، در واقع شرایط فیزیکی فردی، سطح تمرین و ترجیحات شخصی در تعیین آن نقش دارند. به طور کلی، توصیه می شود که از زمان کلی 20 یا 30 دقیقه در روز تجاوز نکنید، که ایده آل برای خسته نشدن بیش از حد و بهره مندی از حداکثر سود برای خلق و خو و آمادگی جسمانی است.
چند بار می توانید به استخر بروید و تا کی. در دوران بارداری چند بار در هفته می توان شنا کرد و چه زمانی باید تمرین را متوقف کرد؟ فرکانس ایده آل برای سالم ماندن و جلوگیری از استرس بیش از حد بدن، 2 تا 3 بار در هفته است، مراقب باشید که دوز تلاش کنید و دورها را با چند دقیقه استراحت، به عنوان مثال هر 200 متر، جایگزین کنید. این فعالیت همچنین می تواند برای کل دوره بارداری تمدید شود، مشروط بر اینکه هیچ عارضه ای وجود نداشته باشد: قطعاً دنبال کردن یک دوره برای زنان باردار و آموزش توسط پرسنل واجد شرایط، انتخاب ایده آلی برای آموزش ایمنی کامل است. البته، نظارت مداوم پزشکی از اهمیت بالایی برخوردار است، قادر به شناسایی هرگونه خطر ناشی از ناراحتی یا درد و ارزیابی تعلیق فعالیت است.
چه مدل هایی در دوران بارداری بپوشیم کرال پشت برای تقویت عضلات پشت، شانه‌ها و بازوها ایده‌آل است و به بهبود وضعیت بدن کمک می‌کند: اگرچه از سه ماهه سوم توصیه نمی‌شود که برای مدت طولانی در وضعیت‌های پشت قرار بگیرید، در این مورد کاهش جاذبه در آب به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. خطر فشرده شدن ورید اجوف تحتانی با وزن جنین. در صورت شک و تردید، مشاوره متخصص یا مربی واجد شرایط می تواند تعیین کننده باشد.
شنای سینه نیز یکی از سبک‌های توصیه شده شنا است که انتخابی عالی برای تقویت عضلات پا و بهبود گردش خون است.
از طرف دیگر، از سبک هایی که شامل حرکات ناگهانی یا پیچشی هستند، مانند کرال یا آنهایی که انجام آنها دشوارتر است و نیاز به تلاش شدیدتری دارند، مانند دلفین، باید اجتناب شود.
برای تمرین به بهترین شکل، داشتن یک ساعت هوشمند گارمین روی مچ دست شما با عملکردهای شنا می تواند مفید باشد که علاوه بر کمک به نظارت و مدیریت هر تمرین، به شما امکان می دهد پارامترهای اصلی سلامتی را پیگیری کنید. به این ترتیب شما قادر خواهید بود تلاش خود را انجام دهید و هر جلسه را شخصی سازی کنید تا حداکثر سود را به دست آورید.

برای مشاوره و خرید محصولات گارمین ( ساعت ورزشی و جی پی اس ) با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا تماس حاصل فرمایید.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
مطالعات گارمین نشان می دهد که چقدر بد می خوابیدید و چگونه می توان آن را برطرف کرد
 ۲۸ اسفند ۱۴۰۱

مطالعات گارمین نشان می دهد که چقدر بد می خوابیدید و چگونه می توان آن را برطرف کرد

ساعت‌های هوشمند شرکت‌هایی مانند گارمین اکنون با مهارت‌های چشمگیر ردیابی خواب عرضه می‌شوند – و یک مطالعه جدید از این شرکت گارمین نشان می‌دهد که این دستگاه‌های پوشیدنی همچنین می‌توانند بینش‌های جذابی را در مورد خواب به ما ارائه ...  ادامه مطلب 
راز زدایی از وضعیت آموزش یکپارچه گارمین
 ۲۱ اسفند ۱۴۰۱

راز زدایی از وضعیت آموزش یکپارچه گارمین

گارمین اخیرا چیزی به نام Unified Training Status را برای دسته ای از دستگاه های خود معرفی کرده است. ویژگی جدید چیست؟ وضعیت آموزشی یکپارچه اساساً تکامل Physio TrueUp است. برای کسانی که نمی دانند، دومی چیزی است که اطلاعات فیزیولوژیکی را بین چندین دستگاه گارمین همگام نگه می دارد. ​به عنوان مثال، اگر از ساعت ...  ادامه مطلب 
استیوی تریزنبرگ، با نام مستعار Bayflight، در مورد خلبان زن بودن و معرفی او به هوانوردی
 ۲۰ اسفند ۱۴۰۱

استیوی تریزنبرگ، با نام مستعار Bayflight، در مورد خلبان زن بودن و معرفی او به هوانوردی

او می‌گوید: «در واقع در اکثر مدرسه‌ها سوار هواپیماهای تجاری نمی‌شوم، زیرا گوش درد می‌گیرم. و با این حال ممکن است اکنون او را با نام Bayflight بشناسید، به لطف استعداد او در رسانه های اجتماعی که در آن ماجراهای خود را در C35 Bonanza 1952 خود شرح می دهد - ...  ادامه مطلب 
تفاوت بین ساعت های هوشمند Garmin Vívomove
 ۱۸ اسفند ۱۴۰۱

تفاوت بین ساعت های هوشمند Garmin Vívomove

ما اخیراً یک عضو جدید به خانواده Vívomove خود اضافه کردیم! Vívomove Trend جدیدترین اضافه شده است. آیا قصد خرید Garmin Vívomove را دارید و در مورد تفاوت بین ساعت های هوشمند مختلف Vívomove کنجکاو هستید؟ در این وبلاگ تفاوت‌های بین Vívomove Trend، Vívomove Sport، Vívomove Luxe، Vívomove 3 و Vívomove Style را فهرست ...  ادامه مطلب 
جایزه تحقیقات سلامت زنان گارمین سلامت و لبفرانت
 ۱۷ اسفند ۱۴۰۱

جایزه تحقیقات سلامت زنان گارمین سلامت و لبفرانت

به عنوان بخشی از ابتکار مشترک تحقیقات سلامت زنان، Garmin Health و Labfront به پنج محققی که در سراسر جهان در زمینه سلامت زنان کار می کنند، کمک هزینه تحقیقاتی اعطا می کنند. هر کمک هزینه شامل پنج ساعت هوشمند Garmin و یک سال استفاده از پلتفرم Labfront برای انجام یک پروژه تحقیقاتی است. همکاری Labfront و Garmin Health ...  ادامه مطلب