داده های که کامپیوتر دوچرخه گارمین در اختیار شما قرار می دهد!

۱۰ آذر ۱۴۰۱
در این ماه، مربی دوچرخه‌سواری مقیم ما، مت رو، نکات و فیلدهای داده مورد علاقه‌اش را برای قرار دادن در رایانه دوچرخه Garmin Edge ارائه می‌دهد.
با پیمایش در میان انبوهی از فیلدهای داده ای که می توانند در دستگاه گارمین اج شما نمایش داده شوند، برای اولین بار یک فنجان قهوه از شما عفو می شود. این فهرست طولانی است، اما می‌توانید از میان طیف وسیعی از گزینه‌های فیلد داده‌ای که می‌خواهید روی صفحه‌نمایش خود انتخاب کنید و انتخاب کنید. نحوه سفارشی کردن صفحه نمایش داده در رایانه دوچرخه Edge خود را در اینجا بررسی کنید.
توجه - برخی از فیلدهای داده برای نمایش داده ها به لوازم جانبی اختیاری نیاز دارند، به عنوان مثال برای نمایش داده های مربوط به ضربان قلب، شما به یک مانیتور ضربان قلب نیاز دارید!
بنابراین، از کدام فیلدهای داده باید استفاده کنید؟
این سوال کمی شبیه این است که بپرسید "چقدر باید تمرین کنم" - پاسخ این است که "بستگی دارد!" چه نوع سواری انجام می دهید - جاده، دوچرخه سواری کوهستان، شن و غیره؟
آیا شما رقابتی هستید و می‌خواهید فواصل زمانی ساختار یافته را تکمیل کنید، در این صورت نمایش داده‌های قدرت و گرفتن «داده‌های دور» شما می‌تواند حیاتی باشد. یا بیشتر ماجراجو هستید و صرفاً برای کاوش با دوچرخه خود بیرون می روید، در این صورت نقشه های گارمین احتمالاً صفحه نمایش شماست.
با در نظر گرفتن تمام موارد فوق، من قصد دارم در مورد فیلدهای داده و نحوه استفاده از رایانه دوچرخه Garmin Edge 1030 خود در هنگام رانندگی با شما صحبت کنم، که امیدواریم برای تصمیم گیری در مورد اینکه کدام فیلدهای داده را داشته باشید، کمی فکر کنید. نمایش برای سواری بعدی شما داده‌های «رفتن به» که من دوست دارم در دسترس داشته باشم، تقسیم می‌شود. صفحه نمایش داده های اولیه من که در بیشتر زمان سواری من نمایش داده می شود. و صفحه نمایش های ویژه، که من برای هدف خاصی در نقاطی از سواری خود استفاده می کنم.

فیلدهای داده در صفحه داده اصلی من
در صفحه داده اولیه من، 4 معیار زیر برای من مهم است:


قدرت 3s
میانگین متحرک 3 ثانیه خروجی برق (دستگاه باید به برق سنج سازگار متصل باشد)
این فوراً به من اطلاع می دهد که چقدر سخت فشار می دهم. تعجب آور است که چگونه به محض بالا رفتن از سربالایی قدرت شما بالا می رود. دانستن قدرت فعلی به من کمک می‌کند تا سرعت خودم را خیلی بهتر کنم، به‌ویژه اگر بخواهم حداکثر تلاش را انجام دهم، زیرا بتوانم خودم را در رابطه با بهترین توان خروجی شخصی‌ام در مدت زمان معین سرعت دهم.

ضربان قلب
ضربان قلب بر حسب ضربان در دقیقه (bpm) (دستگاه باید به یک مانیتور ضربان قلب سازگار متصل باشد)
رابطه بین ضربان قلب و قدرت به عنوان مثال در تعیین ظرفیت کار فیزیکی شما بسیار قوی است. برای ضربان قلب معین، یعنی 140 ضربه در دقیقه، چقدر توان تولید می کنید؟ همانطور که تناسب اندام شما بهبود می یابد، باید بتوانید با همان ضربان قلب، تلاش یا هزینه فیزیولوژیکی نیروی بیشتری تولید کنید.
ضربان قلب همچنین می تواند نشانگر هشدار اولیه بیماری و خستگی باشد.

آهنگ و ریتم
تعداد دور بازوی میل لنگ، در دقیقه (دستگاه باید به یک وسیله جانبی آهنگ متصل باشد تا این داده ظاهر شود)
در حالی که سرعت بهینه ای در همه رشته های دوچرخه سواری وجود ندارد (فیزیولوژی و رشته / رویداد دو عامل اصلی هستند)، برای یک دوچرخه سوار متوسط جاده، بین 80 تا 90 دور در دقیقه "خوب" در نظر گرفته می شود. در حالی که میل به صرفه جویی، کارایی و سرعت خالص ممکن است منجر به آهنگ های هدف متفاوت شود، یک چیز مطمئن است - شما باید آهنگ خود را دنبال کنید.

زمان روز
بین ملاقات دوستان برای سواری و بازگشت به خانه، من هرگز نمی خواهم دیر کنم!
نمودار های سرعت
یک نمودار میله ای که مقادیر سرعت فعلی، میانگین و حداکثر سرعت شما را برای فعالیت فعلی نشان می دهد، همه به طور منظم در یک فیلد داده گرافیکی جمع شده اند. پوند به پوند، بهترین استفاده از فضای صفحه نمایش!

صفحه نمایش های مورد علاقه من
من نمی‌توانم صفحه‌های مورد علاقه‌ام را که فقط یک انگشت دور می‌شوند، مه‌آلود کنم:
ClimbPro
هنگامی که یک دوره ایجاد و به دستگاه سازگار شما ارسال می شود، ClimbPro به شما امکان می دهد جزئیات مربوط به صعودها را قبل و در طول سواری خود مشاهده کنید، از جمله تعداد صعودها، زمانی که آنها رخ می دهند، شیب متوسط و صعود کلی. یک ویژگی فوق العاده برای کمک به شما برای سرعت بخشیدن به صعودهای فردی و همچنین در کل سواری خود.
خودتان را با دوچرخه خود در 20 کیلومتری خانه تصور کنید. سناریوی A – ClimbPro نشان می دهد که شما یک صعود باقی مانده است و طول آن 1.5 کیلومتر با شیب 6٪ است. به اوج برسید و این یک سواری سریع به خانه است. روش دیگر، در سناریوی B، 20 کیلومتر نهایی شما در 4 صعود طول می کشد، با صعود ماقبل آخر 4 کیلومتر با 9٪ - رویکرد شما به هر یک از این سناریوها بسیار متفاوت خواهد بود! بینش ClimbPro روی حرکت پدال بعدی شما تأثیر خواهد گذاشت!

نقشه
دانستن این که در حال حاضر کجا سوار می شوم بسیار خوب است، به ویژه به این دلیل که دانستن اینکه کجا هستید و به چه چیزی نزدیک هستید بسیار جالب است. ممکن است وسوسه شوم که اگر جایی جالب مانند مخزن را ببینم، درست خارج از مسیر، انحرافی انجام دهم. بعلاوه - یک نقشه برای پیمایش جاده های جدید به وضوح حیاتی است.


برای مشاوره و خرید محصولات گارمین با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا تماس حاصل فرمایید.