گارمین ، ورزش من: ماکسیم ریچارد

۱۶ آذر ۱۴۰۱
«کمتر جای خوشحالی من است. او رشد من را به عنوان یک ورزشکار و به عنوان یک شخص دیده است.»
ماکسیم ریچارد ممکن است زمان بیشتری را در زندگی خود با پشت صاف و پاهای دراز در قایق رانی مسابقه ای خود سپری کرده باشد تا در خشکی. هزاران ساعت، یکی پس از دیگری فرود می آید، او با مقاومت آب بازی می کند تا در سریع ترین زمان ممکن روی سطح سر بخورد. نمی توان عددی را روی آن گذاشت، اما من باید هزاران کیلومتر را در Lesse قایق کرده باشم. من رودخانه را از درون می شناسم. او رشد من را به عنوان یک ورزشکار و به عنوان یک شخص دیده است. در طول سالها من همچنین شاهد تکامل Lesse بوده ام. گذرگاه ها و تندروها از زمانی که من برای اولین بار او را کشتی گرفتم تغییر کرده است.

رودخانه ای زنده است که مسیرش با آبی که جریان دارد تکامل می یابد. زمین بازی بی نهایت و متحرکی که قایقران دینانت قبلاً در هر شرایطی آن را دریانوردی کرده است. من در دمای 7 درجه زیر صفر تمرین کردم. با چنین دماهایی نفس کشیدن دشوار است و دستان شما بی حس می شوند. با وجود 80 ضربه در دقیقه، آب روی پاروهای من یخ زد. به هر حال، خاطرات دردناکی از انگشتان بی حسی دارم که با ریختن آب داغ در حمام بعد از یک جلسه تمرین دوباره زنده شدند.
خانواده ریچارد همیشه تنها چند دقیقه دورتر از رودخانه زندگی می‌کرده‌اند، رودخانه‌ای که 90 کیلومتر در قلب آردن بلژیک به‌طور مسالمت‌آمیز می‌پیچد. این شهر به میوس در Anseremme نزدیک دینانت می‌پیوندد و برخی از زیباترین گوشه‌ها و روستاهای والونیا را با آب تامین می‌کند. در طول یک سال، اگر دوره ها و مسابقات خارجی را در نظر نگیرید، من حدود 7 ماه در Lesse و 5 ماه در Meuse اگر سطح آب خیلی کم باشد، قایقرانی می کنم.
ماکسیم ریچارد تنها 7 سال داشت که کایاک سواری را در RCNML (le Royal Cercle Nautique Meuse et Lesse) شروع کرد، باشگاهی که پدربزرگش رئیس آن بود و پدرش با صبر و حوصله دانش خود را به جوانان تازه کار منتقل می کرد. "این نقطه من است. من بیش از 25 سال است که در همه شرایط و در تمام ساعات روز اینجا تمرین می کنم. به لطف این رودخانه، پایگاه فنی خوبی ایجاد کرده ام. او برای تمرینات بدنی ایده آل است، حتی اگر اختلاف قد و فنی بودن او شرایط مسابقات بین المللی را نداشته باشد. بزرگترین دارایی آن، کشش های طولانی است که می توانید به لطف مقاومت در برابر آب، روی استقامت خود کار کنید. ایده آل برای ساخت چندین کیلومتر تمرین. وقتی برای یک سفر طولانی بیرون می روم، اغلب به نوعی خلسه می افتم.
هنگامی که تلاش های شدید و جلسات سرعت بلوک جای خود را به لحظات گرم کردن و بهبودی می دهد، قهرمان چهار دوره کایاک جهان (که در المپیک لندن در سال 2012 در دوی 200 متر K-1 نیز شرکت کرد) از محیط زیبای محل زندگی خود لذت می برد. از آن سیر نمی شوم. «وقتی در پای شاتو دو والزین پارو می زنم، از موقعیت ممتاز خود آگاهم. The Lesse جای خوشحالی من است. من آدمی نیستم که به خانه دلبسته شوم، اما نمی توانم این محیط را از دست بدهم. وقتی تمرین نمی کنم، مرتب موتورم را روشن می کنم و به سمت Chaleux می روم تا از منظره و صدای آرامش بخش آب لذت ببرم. در طول سیل در جولای 2021 من واقعاً از قدرت طبیعت شوکه شدم. هرگز لسه‌ام را به این بلندی و خشم ندیده بودم.»

بلای طبیعی امروز ماکسیم ریچارد را به عنوان سفیر منطقه تبدیل کرده است. او شدیداً با رفتارهای بی احترامی مبارزه می کند و به خطرات «بار بیش از حد» اشاره می کند. و البته او همچنان از زیبایی های این مکان لذت می برد. «سفر عالی، این یک تمرین در یک روز خوب و گرم تابستانی است که Lesse در یک غبار صبحگاهی سبک و خنک پوشیده شده است. پرتوهای خورشید سعی می کنند از فضای سبز عبور کنند. پوشش گیاهی نسبت به فصول دیگر متراکم تر است و عرض رودخانه و چشم انداز را باریک می کند. وقتی آن تصویر درست باشد، می‌دانم چرا تمام تلاشم را می‌کنم، چرا این ورزش را خیلی دوست دارم، و چرا Lesse نقطه مورد علاقه من است.»

ماکسیم ریچارد:
34 ساله، پدر دو فرزند، موتارد و چترباز
4 بار قهرمان کایاک جهان (3 بار سرعت، 1 بار کلاسیک)
1 بار قهرمان اروپا
سیزدهمین در المپیک لندن در دوی K1 200 متر (کایاک تک 200 متر)برای مشاوره و خرید محصولات گارمین با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا تماس حاصل فرمایید.