مصرف کالری در اسکی

۳۰ آذر ۱۴۰۱
با فصل زمستان، پیست های اسکی بار دیگر مملو از ورزشکاران و علاقه مندان می شود که مشتاق هستند خود را در معرض آزمایش قرار دهند یا چند ساعت بی دغدغه به ورزش اختصاص دهند و در مناظر دلنشین غوطه ور شوند.
 
با این حال، کسانی که از امکانات کوهنوردی اسکی، رینگ‌های کراس کانتری و مسیرهای کوهنوردی اسکی بازدید کرده‌اند، به خوبی می‌دانند که این ورزش در رشته‌های مختلف خود، نه تنها یک سرگرمی سالم و مفرح است، بلکه یک فعالیت بدنی نسبتاً سخت است و بنابراین برای حفظ تناسب اندام و سوزاندن کالری
با درگیر کردن تمام عضلات بدن، فوایدی مشابه با یک جلسه باشگاه به دست می آید و بسته به رشته، کالری مصرفی اسکی می تواند بسیار زیاد و قابل مقایسه با سایر فعالیت ها باشد.
اما در اسکی چقدر کالری می سوزانید؟ در اینجا یک راهنمای عملی وجود دارد که به شما کمک می کند هزینه انرژی و تعهد مورد نیاز رشته های مختلف را در طول یک روز سپری شده در دامنه ها درک کنید.
 
در اسکی چقدر کالری سوزانده می شود
تعیین کمیت کالری مصرف شده در یک روز اسکی آسان نیست، در واقع متغیرهای زیادی وجود دارد که دخالت دارند، از نوع مسیر گرفته تا مصرف انرژی مرتبط با فعالیت های ملایم تر، از جمله سفر، صعود، صف در سرما برای تله اسکی. یا بالابر صندلی . نوع رشته، وزن بدن، دمای بیرون، زمان صرف شده برای اسکی، شدت تمرین و حتی توانایی فنی شما از دیگر عناصر مهم برای ارزیابی هستند.
کسانی که تجربه بیشتری دارند می توانند حتی بیش از شش ساعت فعالیت داشته باشند و بنابراین در این مورد ممکن است در نظر گرفتن میزان مصرف ساعتی مفید باشد.
هنگام مقابله با شیب های سخت در برف در طول کوهنوردی با اسکی یا سفرهای اسکی متقابل، مصرف انرژی بیشتر است زیرا ضربان قلب از آستانه عبور می کند: در این مورد اغلب عملکرد بی هوازی است که معمولاً بیش از چند دقیقه طول نمی کشد.
از طرفی در مقاطعی با شیب کم و یا در مسیرهای کاملاً مسطح که تلاش به میزان قابل توجهی کمتر و شدت آن متوسط ​​به زیاد است، مصرف کاهش می یابد.
بر اساس این فرضیات می توان گفت که با اسکی می توانید هزاران کالری در روز بسوزانید. ما می‌توانیم سه سطح مختلف مصرف را شناسایی کنیم که می‌توانند بر اساس وضعیت شکل، وزن و تلاش فیزیکی نیز تغییر کنند:
300 کیلو کالری در ساعت برای مبتدیان؛
600 کیلوکالری در ساعت برای متخصصان یا تلاش فیزیکی متوسط ​​تا زیاد:
1000 کیلو کالری در ساعت برای آموزش دیده ترین یا فعالیت هایی که با سرعت بالا و در شیب های چالش برانگیز انجام می شود.
 
این مقادیر نیز ممکن است با توجه به رشته های مختلف تمرین شده و نوع دوره ها متفاوت باشد. ساعت‌های هوشمند گارمین، علاوه بر ردیابی و ذخیره انواع داده‌های مربوط به فعالیت‌های شما در برف، به لطف سنسور ضربان قلب که در پشت ساعت تعبیه شده است، به شما کمک می‌کنند مصرف انرژی را در طول هر فعالیت ورزشی فردی نظارت کنید. به این ترتیب ارزیابی هزینه کالری و تلاش فیزیکی مورد نیاز برای هر سفر بر روی برف با اتخاذ سیستم هشدار کالری آسان تر خواهد بود.
 
با پوشیدنی های گارمین وارد برف شوید
در یک روز اسکی چقدر کالری مصرف می شود؟
یک روز در برف نه تنها به متابولیسم و ​​ساختار بدنی ورزشکار بلکه به مدت زمان فعالیت نیز از نظر انرژی می تواند کم و بیش سخت و پرهزینه باشد.
 
مثلاً 4 ساعت در اسکی چقدر کالری می سوزانید؟
کسانی که مبتدی هستند مطمئناً انرژی بسیار کمتری نسبت به کسانی که با استراحت های کمی به یک تکنیک خوب دست یافته اند، مصرف می کنند: اصولاً در یک روز حدوداً 4 ساعته در اسکی می توان از 600 تا 2000 کیلو کالری مصرف کرد، اما در اینجا وجود دارد. تفاوت قابل توجهی بین یک نوع رشته و رشته دیگر است.
کسانی که تصمیم به شروع کوهنوردی با اسکی دارند، در اولین سفرهای خود با مصرف حدود 550 کیلوکالری در ساعت شروع می کنند: این فعالیتی است که به تحرک مفصلی خوب نیاز دارد و در آن شما با سرعت زیاد در سطح قلبی و تنفسی کار می کنید.
در یک ساعت اسکی صحرایی چند کالری می سوزانید؟ با حفظ سرعت نرمال در مسیری به طور متوسط ​​می توان بین 400 تا 600 کیلو کالری را دفع کرد، در حالی که با سرعت ثابت می توان حتی 1000 کیلوکالری مصرف کرد.
برای دریافت نمای کلی دقیق‌تر از فعالیت در ارتفاع بالا، می‌توانید به ساعت‌های گارمین با عملکردهای خاص در فضای باز، مانند ساعت‌های سری fēnix و epix تکیه کنید: به لطف پروفایل‌های مختلف فعالیت از پیش بارگذاری شده، آنها معیارهای خاصی را برای همه رشته‌های زمستانی در اختیار شما قرار می‌دهند. ، از اسکی آلپاین گرفته تا اسنوبورد تا تور اسکی و سبک های مختلف اسکی صحرایی.
با ساعت‌های سری گارمین فنیکس ارتفاعات را تجربه کنید.


برای مشاوره و خرید محصولات گارمین با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا تماس حاصل فرمایید.