ویژگی جدید ساعت های هوشمند گارمین : محاسبه زمان بازیابی بهبود یافته

۰۸ دی ۱۴۰۱
گارمین اخیراً ویژگی Recovery Time خود را بهبود بخشیده است. اکنون حتی عوامل بیشتری را در نظر می گیرد. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد این معیار مفید و نحوه رسیدن آن به محاسبات آن بدانید.
 
اهمیت برنامه ریزی در روزهای استراحت
چه یک ورزشکار تفریحی یا جدی باشید، مهم است که بیش از حد تمرین نکنید. نه تنها می تواند منجر به آسیب شود، بلکه می تواند از نظر عملکرد نیز مضر باشد. و اجازه دهید با آن روبرو شویم، شما نمی خواهید پیام وحشتناک "وضعیت آموزش غیرمولد" گارمین و کاهش Vo2Max را دریافت کنید.
تمرین با شدت بالا بدن را متلاشی می کند و باعث آسیب ناچیزی به بافت می شود. بنابراین برای بازسازی و رفع این آسیب زمان نیاز است. استراحت به بدن شما فرصتی برای سازگاری می دهد تا قوی تر و انعطاف پذیرتر شود. این است که چگونه عضلات و استقامت تشکیل می شود و چیزی است که عملکرد بعدی شما را ممکن می کند.
مزیت دیگر استراحت این است که روحیه شما را دوباره تقویت می کند به طوری که در واقع می خواهید به تمرین ادامه دهید. که همچنین بسیار مهم است زیرا به جلوگیری از کرختی و بی تفاوتی در طول تمرین کمک می کند. در اصل، برنامه ریزی در زمان ریکاوری کافی به تقویت بدن و افزایش تمرکز کمک می کند. این به جلوگیری از خستگی بیش از حد و بی انگیزگی کمک می کند.
 
محاسبه زمان بازیابی گارمین حدس و گمان را حذف می کند
خوب، همه ما موافقیم که استراحت کافی به اندازه حجم تمرینی که انجام می دهید مهم است. اما واقعاً چقدر زمان استراحت مورد نیاز است؟ چه مدت کافی است؟ اینجاست که محاسبات زمان بازیابی گارمین وارد عمل می شود.
این معیار چند سالی است که در بسیاری از ساعت‌های GPS Garmin وجود دارد. بعد از تمرین، شمارش معکوس برای مدت زمانی که باید قبل از انجام تمرین سخت دیگر استراحت کنید، فراهم می کند.
این مقدار از صفر تا حداکثر چهار روز متغیر است. هنگامی که تایمر شما به صفر می رسد، به این معنی است که شما کاملا آماده هستید تا تمرین دیگری با شدت یکسان یا بیشتر انجام دهید (Training Effect: 3.0+).
در ساعت های قدیمی تر، محاسبات ساده شده است. آنها عوامل زیر را در نظر می گیرند:
اثر تمرینی آخرین تمرین شما - این مهمترین عامل است. گارمین می‌گوید که «بر حسب بار تمرینی مبتنی بر مصرف اکسیژن پس از تمرین (EPOC) اندازه‌گیری می‌شود. این فشار به سابقه تمرین اخیر شما نیز بستگی دارد. با این حال، زمان های بازیابی به سادگی با هم جمع نمی شوند. در عوض آنها توسط الگوریتم گارمین دوباره ارزیابی می شوند.
سطح تناسب اندام فعلی شما - تنظیمات پشت صحنه انجام می شود که سطح آمادگی حداکثر VO2 و نسبت بار تمرینی حاد (7 روزه) به مزمن (28 روز) شما را در نظر می گیرد.
چیزی که باید در نظر داشته باشید - حتی اگر زمان ریکاوری شما به صفر نرسیده باشد، همچنان می توانید تمرین کنید. اما در این مورد بهتر است تمرینات را سبک نگه دارید. اگر زمان ریکاوری باقیمانده شما زیاد است، قطعاً نباید این بهترین شخصی را انجام دهید.
همچنین، اگر یک ساعت گارمین جدید دارید، ممکن است مدتی طول بکشد تا نتایج دقیق باشد. این به این دلیل است که دستگاه برای یادگیری سطح کلی تناسب اندام شما به زمان نیاز دارد. بنابراین بهتر است قبل از اینکه در مورد رعایت توصیه های زمان بهبودی محتاط باشید، چندین روز ورزش کنید.
 
ساعت های جدیدتر زمان بازیابی را بهبود بخشیده اند
ساعت های جدیدتر الگوریتم زمان بازیابی بهتری دارند. گارمین از آن به عنوان زمان بهبود یافته یاد می کند. حالا شما یک شمارش معکوس ساده دریافت نمی کنید. شما در واقع این توانایی را دارید که محاسبه اولیه زمان بهبودی را با تغییرات سبک زندگی روزمره کوتاه کنید.
اینها عوامل اضافی هستند که در نظر گرفته می شوند:
  • سطوح استرس
  • کیفیت خواب
  • شدت تمرین اضافی
  • سطوح فعالیت روزانه
بنابراین به اندازه کافی زمان باکیفیت دریافت کنید، استرس را به حداقل برسانید، به فعالیت های روزانه سبک بپردازید و ممکن است شاهد کاهش زمان بهبودی خود باشید. خواب احتمالاً مهم ترین عامل است، زیرا این زمانی است که بدن شما بیشتر کارهای تعمیری خود را انجام می دهد. یک خواب خوب را از دست بدهید و زمان بهبودی شما افزایش می یابد.
 
جای تعجب نیست که ورزشکاران نخبه تشویق شوند که حداقل 9 ساعت زمان باکیفیت داشته باشند. و به همان اندازه که آموزش اهمیت دارد با آن برخورد کنیم.
 
این لیست کامل دستگاه‌های دارای ویژگی بهبود یافته Recovery Time است:
 
مرحله بعدی از ویژگی Recovery Time چیزی است که Garmin آن را Training Readiness می نامد. این یک معیار فراگیرتر است که وضعیت فیزیکی شما را به طور کلی ارزیابی می کند.
 
از روندهای تغییرپذیری ضربان قلب (HRV) استفاده می کند که وضعیت کلی سیستم عصبی و غالب بودن سیستم سمپاتیک یا پاراسمپاتیک را اندازه گیری می کند. مقدار از صفر تا 100 متغیر است. هر چه به 100 نزدیکتر باشید، آمادگی تمرینی شما بهتر است.


برای مشاهده و خرید محصولات گارمین با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا تماس حاصل فرمایید.