گارمین از Unified Cabin Experience خود در CES 2023 رونمایی کرد

۱۵ دی ۱۴۰۱

آخرین راه حل های داخل کابین خود را برای بازار OEM (سازنده تجهیزات اصلی) خودرو در CES 2023 با تأکید بر فناوری هایی که چندین دامنه، صفحه نمایش لمسی و دستگاه های بی سیم را در یک SoC (سیستم روی تراشه) یکپارچه می کند، به نمایش خواهد گذاشت. این نمایش با چهار صفحه نمایش لمسی اطلاعات سرگرمی، دسته ابزار، سیستم مانیتورینگ کابین، هدفون بی‌سیم، کنترل‌کننده‌های بازی بی‌سیم، گوشی‌های هوشمند و گزینه‌های سرگرمی متعدد – که همگی توسط یک ماژول محاسباتی چند دامنه‌ای Garmin ارائه می‌شوند – به چندین چالش کلیدی فنی و تجربه کاربری برای آینده می‌پردازد. نسل سیستم های چند صفحه ای که بر روی سیستم عامل Android Automotive اجرا می شوند.
نسخه ی نمایشی Garmin Unified Cabin™ را در اینجا مشاهده کنید.

Matt Munn، مدیر عامل Garmin Automotive OEM گفت: «نمایش CES Garmin نوآوری‌های تکنولوژیکی را برجسته می‌کند که قابلیت‌های Android Automotive OS را برای ارائه یک تجربه شخصی‌سازی شده چند منطقه‌ای که مصرف‌کنندگان انتظار دارند، ارتقا می‌دهد. فرصت‌های بسیار زیادی برای ادغام انواع بسیاری از ویژگی‌ها و فناوری‌ها در یک سیستم واحد و یکپارچه وجود دارد، اما تجربه متصل ما در داخل کابین فراتر از یکپارچه‌سازی سیستم با ویژگی‌های جدید نوآورانه و تجربه کاربری بهبودیافته است.»

این سیستم برای هر مسافر قابل تنظیم است و کار با آن آسان است و از فناوری موقعیت یابی UWB (Ultra-Wideband) برای اتصال خودکار دستگاه های بی سیم به صفحه نمایش مناسب استفاده می کند. یک دوربین مانیتورینگ کابین، پروفایل رابط کاربری شخصی هر مسافر را شناسایی و باز می‌کند، و به سرنشینان این امکان را می‌دهد تا از چندین گزینه سرگرمی شخصی‌سازی شده از جمله بازی‌های کنسول پرفروش/رایانه رایانه مبتنی بر ابری که می‌توانند از طریق اتصال 5G، بازی‌های داخلی و پلت‌فرم‌های پخش ویدئوی پخش‌کننده متعدد لذت ببرند. همه از برخی از محبوب ترین نام ها. با ویژگی جدید Cabin App، مسافران می‌توانند دستگاه‌های متصل را پیدا کنند، نمایشگرهای دیگر را کنترل کنند و محتوای ویدیویی و صوتی را در مناطق مختلف مسافر به اشتراک بگذارند.

گارمین مایل است ارائه دهندگان OEM زیر را به خاطر مشارکتشان در تجربه کابین یکپارچه به رسمیت بشناسد:

قابلیت‌های سنجش درون کابین: پلت‌فرم DTS AutoSense™ Xperi از یادگیری ماشینی پیشرفته و یک دوربین استفاده می‌کند تا ویژگی‌های ایمنی و تجربه مانند اشغال صندلی (از جمله وضعیت بدن)، دست روی چرخ، تشخیص فعالیت و کمربند ایمنی، مناطق توجه راننده، حواس پرتی راننده یا تشخیص سرنشین.
پخش صدا: راه حل رادیویی هیبریدی DTS AutoStage™ Xperi تجربه شنیدن رادیویی غنی تر و فراگیرتر را ارائه می دهد. این ویژگی به طور خودکار بین سیگنال رادیویی یک ایستگاه به جریان IP آن هنگام سفر در داخل و خارج از محدوده، و همچنین ارائه ابرداده ایستگاه، آلبوم هنری و موارد دیگر، سوئیچ می‌کند.
ناوبری: Mapbox گارمین را قادر می‌سازد تا در کسری از زمان تحویل این نسخه نمایشی را تسریع بخشد. Mapbox Dash نقاط قوت شرکت را در ناوبری، جستجو و تجسم، از جمله هوش مصنوعی و داده های ترافیکی ترکیب می کند. این ادغام نقشه های تعاملی به زیبایی ارائه شده و به راحتی قابل تنظیم در هر پنج نمایشگر سیستم را ارائه می دهد. Garmin Unified Cabin Experience همچنین با سایر سیستم های ناوبری قابل اجرا است.
بازی های جاسازی شده: ادغام Atari کل وسیله نقلیه را به یک بازی آرکید تبدیل می کند و امکان بازی های خانوادگی را بدون اتصال داده فراهم می کند.
راه‌حل‌های نرم‌افزاری جاسازی‌شده: BlackBerry QNX Hypervisor و Neutrino RTOS از بهترین فناوری‌های امنیتی BlackBerry در کلاس خود استفاده می‌کنند که از کاربران در برابر نقص‌های سیستم، بدافزارها و نقض امنیت سایبری محافظت می‌کند. اینها فناوری لازم را برای تامین انرژی نسل بعدی محصولات صنعت فراهم می کنند، در حالی که از پلتفرم های محاسباتی 64 بیتی ARMv8 و معماری Intel x86-64 نیز پشتیبانی می کنند.
گارمین همچنین در نمایشگاه CES 2023 در سالن غربی، غرفه شماره 3641، محصولات در حال تولید را برای چندین مشتری OEM ما از جمله BMW، تویوتا، هوندا و فورد موتور به نمایش خواهد گذاشت.