گارمین گواهینامه ابزار الکترونیکی پرواز GI 275 را برای هلیکوپترهای ایرباس AS350 اعلام کرد.

۱۸ دی ۱۴۰۱
امروز گواهینامه نوع تکمیلی (STC) توسط اداره هوانوردی فدرال (FAA) برای ابزار الکترونیکی پرواز GI 275 در هلیکوپترهای ایرباس AS350 اعلام شد. یک راه حل قدرتمند برای دارندگان و اپراتورهای هلیکوپتر، GI 275 یک رویکرد مقیاس پذیر و مقرون به صرفه برای ارتقاء سیستم های اویونیک است که جایگزینی مستقیم برای انواع ابزارهای اصلی پرواز قدیمی در کابین خلبان، از جمله نشانگر نگرش اولیه، نشانگر انحراف مسیر است. (CDI)، نشانگر وضعیت افقی (HSI)، یا نمایشگر چند منظوره (MFD).
GI 275 عمداً برای استفاده از اندازه ابزار معمول پرواز 3.125 اینچی، کاهش زمان نصب و حفظ پانل ابزار موجود طراحی شده است. صفحه نمایش لمسی روشن و با وضوح بالا و زاویه دید گسترده آن خوانایی عالی را در کابین خلبان ارائه می دهد. علاوه بر ارتباط با ابزار پرواز از طریق صفحه نمایش لمسی، یک دستگیره متحدالمرکز دوگانه به خلبانان اجازه می دهد تا به انواع عملکردهای کلیدی دسترسی داشته باشند. GI 275 که به عنوان جایگزینی مستقیم برای بسیاری از ابزارهای پرواز قدیمی مناسب است، به راحتی در انواع پنل ها گنجانده می شود و به اپراتورها یک مسیر ارتقاء ساده و ساده برای دستیابی به ویژگی ها و عملکردهای ابزار پرواز مدرن ارائه می دهد.
 
شاخص نگرش اولیه
هنگامی که GI 275 به عنوان یک نشانگر نگرش اولیه نصب می شود، قابلیت اطمینان بهبود یافته، کاهش وزن بالقوه و کاهش تعمیر و نگهداری را در مقایسه با شاخص های نگرش کمتر قابل اعتماد و خلاء ارائه می دهد. فناوری اختیاری دید مصنوعی هلیکوپتر (HSVT™) یک نمای توپوگرافی غنی و سه بعدی از زمین، ترافیک، موانع، خطوط برق، تابلوهای راهنما فرودگاه و موارد دیگر را پوشش می دهد، همه در نمایشگر وضعیت GI 2751. ویژگی‌های اضافی شامل نمایش دمای هوای بیرون، سرعت زمین، و همچنین اطلاعات واقعی سرعت هوا و باد بر روی نشانگر وضعیت، و عملکرد بی‌سیم مانند اشتراک‌گذاری موقعیت GPS و اطلاعات وضعیت پشتیبان در برنامه تلفن همراه Garmin Pilot  است.
 
نشانگر انحراف دوره (CDI) و نشانگر وضعیت افقی (HSI)
هنگامی که به عنوان یک CDI یا HSI نصب می شود، GI 275 برای پذیرش انواع ورودی های GPS و ناوبری طراحی شده است، که به حداکثر دو منبع GPS و دو منبع ناوبری VHF اجازه می دهد. GI 275 دارای یک Omni Bearing Resolver است که به ابزار پرواز اجازه می دهد بدون نیاز به آداپتور گران قیمت با انواع ناوبرهای قدیمی موجود در بازار ارتباط برقرار کند. با یک مغناطیس سنج اختیاری، همچنین قادر به ارائه هدایت HSI مبتنی بر مغناطیسی است. HSI همچنین می‌تواند ویژگی‌های پیشرفته‌تری مانند درج نقشه و ترافیک، زمین یا پوشش آب و هوا را ارائه دهد. انتخاب منبع CDI ساده است و می تواند از طریق رابط صفحه لمسی انجام شود، در حالی که انتخاب دوره و عنوان با استفاده از صفحه لمسی یا دستگیره دوگانه متحدالمرکز تکمیل می شود.
 
نمایشگر چند منظوره (MFD)
هنگامی که دارندگان AS350 یک CDI یا HSI مکانیکی قدیمی‌تر را جایگزین می‌کنند، GI 275 به عنوان یک نشانگر دیجیتال مدرن دو برابر می‌شود و قابلیت‌های مشابه MFD مانند نقشه متحرک، آب‌وهوا، ترافیک، موانع، خطوط برق WireAware™، نمودارهای فرودگاه SafeTaxi® و پنج سایه رنگی زمین برای پشتیبان‌گیری از اطلاعات ناوبری، یک GPS داخلی VFR، هدایت مستقیم ناوبری راحت را امکان‌پذیر می‌کند و اطلاعات موقعیت هواپیما را بر روی یک نقشه متحرک نمایش می‌دهد. HTAWS (سیستم هشدار و آگاهی از زمین هلیکوپتر) در GI 2753 موجود است و قابلیت پیش بینی زمین و اجتناب از موانع (FLTA) را برای هشدار از قبل در مورد خطرات احتمالی ارائه می دهد. GI 275 همچنین می تواند با ارتفاع سنج های راداری GRA 55 یا GRA 5500 گارمین یا سایر محصولات منتخب شخص ثالث جفت شود تا ارتفاع بالاتر از سطح زمین (AGL) را نمایش دهد و در عین حال اعلامیه های بصری و شنیداری را برای خلبان ارائه دهد.
GI 275 از طریق نمایندگی‌های مجاز Garmin برای انواع AS350 BA، B2، B3 و B3E به‌عنوان مقاوم‌سازی در دسترس است. GI 275 با دو سال گارانتی ارائه می شود و توسط تیم پشتیبانی هوانوردی برنده جوایز گارمین پشتیبانی می شود که پشتیبانی فنی و گارانتی جهانی را 24/7 ارائه می دهد.


برای مشاهده و خرید  محصولات گارمین با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا مراجعه نمایید.