Vivomove Trend اولین ساعت هوشمند Garmin با شارژ بی‌سیم است - و برای بوت شدن با Qi سازگار است.

۱۳ بهمن ۱۴۰۱

در حالی که آخرین ساعت هوشمند هیبریدی گارمین چرخ را دوباره اختراع نمی کند، یک ویژگی دیرینه را اضافه می کند: شارژ بی سیم. Vivomove Trend 269.99 دلاری اولین دستگاه گارمین خواهد بود که سازگاری Qi را اضافه می کند.

 

شارژ بی‌سیم برای ساعت‌های هوشمند چیز جدیدی نیست. در واقع، اکثر ساعت‌های هوشمند مدرن با نوعی باتری مغناطیسی شارژ بی‌سیم عرضه می‌شوند. نکته مهم این است که این شارژرها معمولاً انحصاری هستند و حتی اگر شارژر Qi دارید، احتمالاً با ساعت هوشمند شما کار نمی کند. یا حداقل قابل اعتماد نیست. برعکس، گارمین می‌گوید که شما باید بتوانید Trend را روی هر شارژر دارای گواهی Qi موجودی که ممکن است قبلاً داشته باشید، اضافه کنید. این کار درستی است، زیرا از دست دادن شارژر ساعت هوشمند آزاردهنده تر از ابزار معمولی شما است. نه تنها این احتمال وجود دارد که ده ها کابل USB، micro USB و USB-C شما سازگار نباشند، بلکه اغلب هزینه زیادی برای خرید یک جایگزین از سازنده دارد، و ممکن است فریب های شخص ثالث همیشه کارساز نباشند. 

گفته می‌شود، اینجا هم یک مشکل وجود دارد. Trend با شارژر Qi در جعبه عرضه نمی شود. اگر قبلاً ندارید باید آن را به تنهایی بخرید. (شما یک شارژر سیمی همراه با Trend دریافت می کنید، و آن نیز به USB-C ارتقا یافته است.) Garmin همچنین در بیانیه مطبوعاتی خود اشاره می کند که Trend ممکن است با پایه های شارژ Qi عمودی یا آنهایی که در وسایل نقلیه تعبیه شده است کار نکند.

البته شارژ بی سیم تنها ویژگی جدیدی نیست که به Trend می آید. این ساعت قرار است جایگزین Vivomove 3 در مجموعه هیبریدی گارمین شود و Garmin Pay، ویژگی امتیاز خواب آن و ارتفاع سنج فشارسنج را اضافه کند. در غیر این صورت، دارای همان صفحه نمایش مخفی دیگر ساعت های Vivomove گارمین است – هرچند که Trend در مقایسه با نمایشگرهای رنگی OLED که در Style و Luxe استفاده می شود، یک LCD تک رنگ مانند مدل اولیه Sport است.

به عنوان یک ساعت سبک زندگی، Trend از GPS متصل به حسگر GPS داخلی خود استفاده می کند و عمر باتری آن پنج روز تخمین زده می شود - که برای Garmin "کوتاه" است. همچنین به ویژگی‌های آموزشی سخت که در ساعت‌های مستحکم‌تر این شرکت خواهید یافت، خیلی عمیق نمی‌پردازد. در همین حال، برای ردیابی سلامت، ردیابی چرخه قاعدگی، نظارت بر اکسیژن خون، ردیابی عمیق خواب، ردیابی استرس، هشدارهای ضربان قلب غیرعادی بالا و پایین، سن تناسب اندام، و باتری بدن - معیار اختصاصی Garmin برای تجسم چگونگی خوب شما از استرس و فعالیت بهبود یافته اید.
جالب است که ببینیم Trend چگونه خود را از Vivomove Style با قیمت مشابه متمایز می کند. به نظر می رسد به چیزی که شما ترجیح می دهید خلاصه می شود: صفحه نمایش OLED رنگی Style و بدنه تمام فلزی یا شارژ بی سیم Trend. من چند روزی است که با Trend بازی می کنم و حتی بدون بدنه فلزی هنوز هم روی مچ بسیار شیک به نظر می رسد. من باید قبل از صدور حکم نهایی، شارژ Qi را امتحان کنم، اما تاکنون، روند مطابق با آنچه از خط هیبریدی گارمین انتظار دارید، است.

Garmin Vivomove Trend از امروز در چهار رنگ در دسترس است. رنگ‌های تخته‌ای/مشکی و نقره‌ای/خاکستری مه‌آلود با قیمت 269.99 دلار به فروش می‌رسد، در حالی که نسخه‌های طلایی/عاج هلویی و طلایی کرم/خاکستری فرانسوی 299.99 دلار قیمت دارند.


برای مشاوره و خرید محصولات گارمین با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا تماس حاصل فرمایید.