کاهش وزن با دوچرخه سواری: برای کاهش وزن چقدر باید دوچرخه سواری کرد؟

۱۶ بهمن ۱۴۰۱
برای کاهش وزن چند بار باید دوچرخه سواری کرد؟ این یک سوال رایج در بین بسیاری از دوچرخه سواران آماتور است. به ویژه، افرادی که به تازگی دوچرخه سواری را شروع کرده اند، اغلب از خود می پرسند که چقدر باید برای کاهش وزن دوچرخه سواری کنند و چند کیلومتر در هفته باید رکاب بزنند تا به نتایج واقعی دست یابند. در واقعیت، واقعاً یک پاسخ وجود ندارد. پیروی از یک برنامه تمرینی کلی برای دوچرخه سواران نیز اغلب کمکی نمی کند.
 
با دوچرخه چقدر کالری می سوزانید؟
به مدرسه، سر کار یا میخانه. شما می گویید که ما با این همه ساعت دوچرخه سواری کالری زیادی می سوزانیم. به خصوص اگر اغلب در جاده ها می روید یا می توانید با دوچرخه جاده، دوچرخه کوهستان یا دوچرخه سنگریزه خود را در جنگل پیدا کنید. اما واقعاً با دوچرخه سواری چقدر کالری می سوزانید؟
طبق مطالعه ای که توسط هاروارد هلث منتشر شده است، یک فرد 60 کیلوگرمی در هر 30 دقیقه دوچرخه سواری با سرعت 20 کیلومتر در ساعت حدود 240 کالری می سوزاند. در حالی که یک فرد با وزن 80 کیلوگرم حدود 350 کالری مصرف می کند.
 
آیا واقعاً می خواهید وزن کم کنید؟
سپس، علاوه بر فراوانی، عوامل دیگری نیز نقش دارند: از جمله سبک زندگی، شکل فعلی که مردم از آن شروع می کنند و البته رژیم غذایی دوچرخه سوار.
اگر می خواهید با دوچرخه سواری وزن کم کنید، مهم است که در مراحل کوچک کار کنید. از 20 دقیقه شروع کنید و دفعه بعد دوچرخه سواری را 10 دقیقه به حدود یک ساعت و نیم افزایش دهید. لوازم جانبی دوچرخه سواری مختلف گارمین می تواند به شما کمک کند تا مراقب هر سواری باشید تا تمرین را به درستی انجام دهید و سریعتر به اهداف خود برسید. به خصوص با رایانه های دوچرخه سواری سری Garmin Edge می توانید روی حافظه داخلی و حسگرهای مختلفی حساب کنید که مسیر، زمان طی شده، سرعت و کالری سوزانده شده را ثبت می کنند.
برای کاهش وزن چقدر باید دوچرخه سواری کرد؟
ما باید به یک سوال دیگر پاسخ دهیم: برای کاهش وزن در هفته چند کیلومتر باید دوچرخه سواری کنید؟ برای کاهش وزن به طور کلی لازم است حداقل دو یا سه بار در هفته سوار دوچرخه شوید و جلسات حداقل 45 یا 50 دقیقه ای انجام دهید.
ممکن است اضافه کردن حداقل یک تمرین دوچرخه سواری با شدت بالا پس از مرحله تنظیم اولیه، با تاکید بر تغییرات ریتم، به نام تمرین اینتروال، برای فعال کردن متابولیسم و کاهش وزن مفید باشد.
اگر هر روز با سرعت متوسط دوچرخه سواری کنید، می توانید هر نیم ساعت حدود 10 کیلومتر را طی کنید. حتی بهتر است 15 کیلومتر دوچرخه سواری کنید، به آرامی تعداد سفرها را افزایش دهید تا مسافت رو به افزایشی را طی کنید و در نتیجه کالری بیشتری نیز بسوزانید.
ناوبری دوچرخه گارمین روی دوچرخه یکی از بهترین دوستان دوچرخه سوار شما خواهد بود. هنگامی که صحبت از پیمایش و یافتن زیباترین مسیرها می شود، آنها یک پشتیبان ارزشمند هستند. همچنین مربی ای وجود دارد که مدام شما را زیر نظر دارد و بعد از هر روز تمرین خاصی را پیشنهاد می کند تا بتوانید وضعیت خود را بهبود بخشید.
اگر سه بار در هفته حدود 30 تا 40 دقیقه دوچرخه سواری کنید، مطمئناً نقطه شروع خوبی است. همانطور که بدن شما با این فعالیت جدید سازگار می شود، احتمالاً باید مسافت پیموده شده و سرعت خود را افزایش دهید.


برای مشاوره و خرید محصولات گارمین با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا تماس حاصل فرمایید.