نجات زوجی که در حین رانندگی در بهمن سرگردان شدند با جی پی اس گارمین

۲۵ اسفند ۱۴۰۱
هنگامی که بزرگراه 21 ایالت آیداهو توسط بهمن بسته شد، مارک و کیم نرو سرگردان شدند. بدون هیچ منبع ارتباطی، معلوم نیست چقدر طول کشیده است تا کسی برای کمک بیاید. خوشبختانه، آنها آماده بودند و داستان چگونگی خروجشان را با گارمین به اشتراک گذاشتند.

از زمان بازنشستگی، مارک و کیم نرو در تمام طول سال از فضای باز لذت برده‌اند - کمپینگ، پرواز ماهیگیری، پیاده‌روی، آفرود، تپه‌سواری و غیره.

به همین دلیل است که آنها در ابتدا دستگاه گارمین Montana 700i خود را خریداری کردند، یک ناوبر صفحه لمسی GPS ناهموار با فناوری inReach.

مارک گفت: "ما از خطرات مختلف فعالیت هایی که در آن شرکت می کنیم آگاه هستیم و سعی می کنیم برای غیرمنتظره ترین رویدادها آماده باشیم."

آنها روز سه‌شنبه از پارکینگ تریل‌هد به کانتری رفتند و ۲ شب اقامت داشتند.

سفر به آرامی پیش رفت. آنها در اوایل بعدازظهر با زمان کافی برای کاوش وارد شدند. اما آن شب برف شروع به باریدن کرد - و متوقف نشد.
با این حال، آنها طبق برنامه روز پنجشنبه حرکت کردند، اما این بار در برف عمیق اما همراه با جی پی اس مونتانا 700 گارمین.
مارک گفت: «اولین مایل بیرون یک چالش بود. «مسیر شلوغی که ما وارد آن شدیم بیشتر به دلیل بارش برف 2 تا 3 دقیقه از بین رفته بود. برای عبور از خط الراس باید بسیار سخت کار می کردیم.»
اگرچه بیشتر سرازیری بود، اما مارک و کیم نزدیک به 3 ساعت طول کشید تا مسیر را شکسته و به ماشین خود بازگردند. با این حال، هنگامی که آنها وارد شدند، متوجه شدند که این سفر خسته کننده کمترین مشکل آنها خواهد بود.
جاده بیرون شخم زده نشده بود و تقریباً 19 اینچ برف مرطوب داشت.
خوشبختانه با بیل آماده شدند. آنها یک ساعت طول کشید تا  اوت بک خود را حفاری کنند و مسیری را به سمت جاده ایجاد کنند، در این مرحله سؤال این بود که آیا می توانند حتی در جاده رانندگی کنند؟

آنها مطمئن نبودند، اما می‌دانستند که حداقل باید تلاش کنند، و یک ماشین مجهز برای مدیریت شرایط داشتند.

مارک گفت: "در کمال تعجب، سیستم چهار چرخ محرک ماشین ما شگفت انگیز بود."

علیرغم دید کم، آنها از تپه 6 مایلی پایین رفتند تا زمانی که برف روی ماشین فرو ریخت، ناگهان متوقف شد. بهمن قابل توجهی روی جاده سر خورده بود.

مارک گفت: «پس از 40 دقیقه دیگر مقابله با برف، به اندازه کافی بیرون آوردیم که بتوانیم عقب نشینی کنیم. "ماشین بالا بود و روی برف متمرکز بود، بنابراین ما مجبور شدیم پایین را نیز حفاری کنیم. تقریباً 100 یارد به سمت یک نقطه تا حدودی همسطح و وسیع عقب رفتم، انتظار داشتم در آنجا بمانم، اما مطمئن نیستم برای چه مدت.

در بدترین سناریو، آنها آماده بودند تا شب را با آب، غذا، پتو و بنزین کافی برای گرم نگه داشتن ماشین بمانند. اما مطمئناً ایده‌آل نبود، و هیچ تعیین‌کننده‌ای وجود نداشت که چه زمانی می‌توانند از آن خارج شوند.

اگرچه خارج از پوشش تلفن همراه، آنها به طور کامل از جهان بریده نشده بودند. مارک توانست یک پیام ماهواره ای inReach گارمین برای پسرش ارسال کند: «نیاز به کمک. بهمن در سراسر جاده در حدود مایل 54-56. هیچ ماشین یدک کشی کار نخواهد کرد. نیاز به گاوآهن التماسشان کن و وقت بگیر.»

او سعی کرد بر جدی بودن وضعیت تاکید کند. پس از چند ارتباط اضافی و بحث در مورد گزینه‌ها با استفاده از پیام‌رسانی دو طرفه در دستگاه خود، Neros خبرهای خوبی دریافت کرد: اداره حمل‌ونقل آیداهو در حال ارسال یک لودر برای کمک به کندن آنها بود.

اواخر بعدازظهر، لودر روی تپه تاج گرفت، چراغ‌های جلو روشن شدند.

مارک گفت: مطمئناً منظره زیبایی بود. "آن لحظاتی که بدن شما از حالت آدرنالین به حالت تسکین تغییر می کند، واقعاً اوج است. البته، اوج من می توانستم بدون آن انجام دهم."

مارک برای ملاقات با فردی که برای نجات آنها آمده بود از لودر بالا رفت و با لبخند و آب اضافی مورد استقبال قرار گرفت.

اگرچه مارک و کیم از اینکه فیلم هالیوودی خود را به پایان رساندند احساس سپاسگزاری و برکت داشتند، اما اذعان داشتند که تا حد زیادی به دلیل همراه داشتن جی پی اس گارمین بود. آنها همه چیز مورد نیاز خود را داشتند، برنامه سفر و افرادی را که در مواقع اضطراری باید با پسرشان تماس بگیرند، برنامه‌های پشتیبان و ابزار ارتباطی مطمئن برای مکان داشتند.

مارک گفت: "Garmin GPS با inReach یک راه حل ایده آل و مقرون به صرفه است." "در برخی موارد، احتمالاً جان شما یا شخص دیگری را نجات می دهد."


برای مشاوره و خرید محصولات گارمین با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا تماس حاصل فرمایید.