اصلاح شدن مشکل آستانه لاکتات در بروزرسانی جدید ساعت هوشمند گارمین فوررانر

۲۰ فروردین ۱۴۰۲
کاربران ساعت های Garmin Forerunner از مشکل مداوم تشخیص آستانه لاکتات (Lactate Threshold detection) ناامید شده اند. تشخیص این اقدام حیاتی برای مدتی کاربردی نبوده است. خبر خوب این است که به‌روزرسانی نرم‌افزار بتا 15.09 برای ساعت هوشمند گارمین سرانجام وضوح تصویر را ارائه می‌کند.
 
این مشکل بر اکثر ساعت‌های هوشمند گارمین Forerunner، از جمله ساعت گارمین 265 و 965 که به‌تازگی عرضه شده‌اند، به همراه 955 و چند ساعت دیگر تأثیر گذاشت. تشخیص آستانه لاکتات تا اواسط ژانویه به خوبی کار می کرد، اما کاربران شکایت داشتند که Garmin Connect اعداد را به روز نمی کند.
 
مشکل برای مدت کوتاهی حل شد و هم شناسایی و هم آپلود از اواسط تا پایان ژانویه به خوبی عمل کردند. در فوریه و مارس هر دو متوقف شدند. گارمین در آن زمان تایید کرده بود که از این موضوع آگاه است و به طور فعال در حال بررسی علت اصلی است.
 

راه حل رسیده است - اما هنوز در نسخه بتا است

اگر در برنامه بتا گارمین ثبت نام کرده اید، اکنون می توانید یک راه حل را دانلود کنید. این بخشی از به روز رسانی است که تحت شماره 15.09 قرار می گیرد. بنابراین دانلود آن یا نسخه بعدی نرم افزار باید مشکل را حل کند. کاربران در تالارهای گفتمان گارمین تأیید کرده اند که این واقعاً چنین است.
 

چرا این مهم است

متریک آستانه لاکتات برای دوندگان جدی آشنا خواهد بود. این یک شاخص ضروری برای عملکرد است زیرا یکی از بهترین شاخص های موفقیت در ورزش های استقامتی، ظرفیت حفظ ورزش در آستانه لاکتات یا نزدیک به آن است. با افزایش توانایی بدن در پاکسازی لاکتات، ظرفیت عضله برای عمل به عنوان بافر و عملکرد میتوکندری، تمرین در آستانه لاکتات یا کمی بالاتر از آن می تواند ظرفیت استقامتی را افزایش دهد.
ساعت‌های هوشمند گارمین از ترکیبی از داده‌های ضربان قلب و ردیابی GPS برای تخمین آستانه لاکتات افراد استفاده می‌کنند. این بر اساس رابطه بین ضربان قلب و شدت ورزش است. اگر در حین دویدن از بند ضربان قفسه سینه استفاده می کنید و برای مدت طولانی به اندازه کافی ورزش می کنید، این بند به طور خودکار به روز می شود.
 
گزینه دیگر انجام آزمایش آستانه لاکتات گارمین است. معمولاً، کاربر باید قبل از شروع تلاش آزمایشی 20 دقیقه ای، 10 تا 15 دقیقه با سرعتی آرام بدن خود را گرم کند. هدف آزمایش زمانی حفظ بالاترین سرعت پایدار است. پس از اتمام تست، ساعت گارمین آستانه لاکتات کاربر را بر اساس ضربان قلب در طول تمرین تعیین می کند.
 
هنگامی که آستانه لاکتات کاربر برآورد یا اندازه گیری شد، ساعت های گارمین از این اطلاعات برای تعیین مناطق تمرین استفاده می کنند. اینها می توانند بر اساس ضربان قلب، قدرت یا سرعت باشند. بسته به اهداف کاربر، مناطق به ورزشکاران در تمرین با شدت مناسب کمک می کنند تا استقامت، سرعت یا قدرت خود را افزایش دهند. به عنوان مثال، ساعت گارمین می‌تواند جلسات تمرینی را توصیه کند که شامل فواصل زمانی بالاتر یا پایین‌تر از آستانه لاکتات باشد تا در صورت مشخص بودن آستانه لاکتات، ظرفیت استقامت ورزشکاران را بهبود بخشد.

برای مشاوره و خرید محصولات ( ساعت هوشمند گارمین و جی پی اس گارمین) و اطلاع از لیست قیمت ساعت های گارمین به صفحه ساعت ورزشی مراجعه کنید یا با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا تماس حاصل فرمایید.