ما با ساعت گارمین Apple Watch Ultra vs Forerunner 965 در ماراتن لندن دویدیم: چه کسی برنده شد؟

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲
یک هفته از ماراتن TCS لندن می گذرد و هزاران دونده در حالی که بر روی شکاف ها و نواحی ضربان قلب خود تمرکز می کنند، عملکرد خود را دوباره تجربه می کنند.
بیش از 40000 نفر در دوی 26.2 مایلی در اطراف برخی از نمادین ترین نقاط دیدنی لندن شرکت کردند. من و Tom’s Guide Fitness Editor Jane McGuire از جمله آنها بودند. و به نظر می رسید که این فرصت عالی برای آزمایش برخی از فناوری های دوی ماراتن است.
مهمتر از همه، هر دوی ما می خواستیم تمام معیارهای دویدن خود را ثبت کنیم تا بتوانیم ببینیم کجا خوب عمل کرده ایم و کجا مشکل داریم. ما دو تا از بهترین ساعت‌های هوشمند را که می‌توان با پول خرید انتخاب کردیم و آنها را برای مسابقه ماراتن بستیم. من Apple Watch Ultra را پوشیده بودم و جین ساعت هوشمند گارمین Garmin Forerunner 965 را انتخاب کرد.

هر دوی این دستگاه‌ها برای علاقه‌مندان به ورزش طراحی شده‌اند، اما چند تفاوت کلیدی وجود دارد که اگر قصد خرید یکی از آن‌ها را دارید، باید در نظر بگیرید. با در نظر گرفتن این واقعیت که جین یک دونده (بسیار) ماهرتر از من است، مقایسه این دو ساعت هوشمند گارمین و اپل برای دیدن اینکه کدام یک در صدر قرار گرفت جالب بود.

در اینجا یک تفکیک کامل از همه چیزهایی است که باید قبل از تصمیم گیری برای خرید بدانید و همچنین نظرات ما در مورد نحوه عملکرد آنها در روز ارائه شده است.

ساعت هوشمند گارمین فوررانر 965 در مقابل ساعت اپل واچ الترا : قیمت و در دسترس بودن

ساعت گارمین Garmin Forerunner 965 ماه گذشته در مارس 2023 عرضه شد و قیمت آن 599 دلار / 599 پوند / 899 دلار استرالیا است. اپل واچ اولترا سپتامبر گذشته وارد صحنه شد و قیمتی معادل 799 دلار / 849 پوند / 1299 دلار استرالیا دارد. این یک تضاد نسبتاً واضح است و اگر بودجه ای ندارید باید به خاطر داشته باشید.

قیمت ها ثابت هستند زیرا از هر ساعت فقط یک مدل موجود است. اپل واچ اولترا با یک قاب تیتانیومی 49 میلی‌متری/1.9 اینچی و انتخابی از نوارهای آلپاین، تریل یا اقیانوس در رنگ‌های مختلف عرضه می‌شود. در همین حال، گارمین با یک قاب تیتانیوم 47.2 میلی‌متری/1.4 اینچی و انتخابی از نوار سیلیکونی زرد، سیاه یا سفید وارد بازار می‌شود.
هر دو ساعت هوشمند گارمین و اپل از تولید کنندگان خود و همچنین خرده فروشان شخص ثالث در دسترس هستند.
برنده: گارمین برنده واضح اینجا از نظر قیمت، Garmin است که 200 دلار ارزان تر از Apple Watch Ultra است. اگر دنبال ساعت ردیابی ورزشی ماراتن گارمین هستید و می خواهید مقداری پول پس انداز کنید، گارمین را انتخاب کنید.

طراحی، نمایش و قابلیت استفاده

هر دو Apple Watch Ultra و ساعت هوشمند  گارمین Garmin Forerunner 965 از نظر طراحی به مدل های گذشته نزدیک هستند، اما اپل واچ بزرگترین تغییر را ایجاد کرده است.

اگر ساعت هوشمند گارمین Forerunner 965 را در مقابل ساعت هوشمند گارمین 955 قرار دهید، تشخیص تفاوت دشوار است. هر دو با پنج دکمه (سه دکمه در سمت چپ، دو در سمت راست) و یک صفحه نمایش لمسی کنترل می شوند. با این حال، ساعت هوشمند گارمین Forerunner 965 کمی بزرگتر است - 47.2mm/1.4 اینچ، در مقایسه با Forerunner 955 46.5mm/1.3 اینچ.

در همین حال، اپل واچ اولترا ممکن است دارای همان صفحه‌نمایش خاردار شکل اپل واچ سری 8 باشد، اما چند تفاوت اساسی وجود دارد. این بزرگتر است، در 49 میلی متر / 1.9 اینچ و تاج دیجیتال بزرگتر با بیشه های عمیق تر است. با دکمه کناری در یک لبه بیرون زده در سمت راست دستگاه ترکیب می شود. این ظاهراً استفاده از دکمه ها را هنگام پوشیدن دستکش آسان تر می کند. در سمت چپ Apple Watch Ultra یک دکمه اکشن اضافه شده است که می تواند به عنوان یک راه اندازی سریع برای یک هدف تعیین شده برنامه ریزی شود.

من بیشتر روی عبور از مسابقه متمرکز بودم، بنابراین به اپل واچ اجازه دادم کار خود را به تنهایی انجام دهد. معلوم شد که این مقداری خطا بود زیرا من در فعال کردن تمرین خیلی عجله داشتم، بنابراین، همانطور که مسابقه پیشرفت می‌کرد، خوانش ساعت من بیشتر و بیشتر از نشانگرهای رسمی مایل دور می‌شد. با این حال، صفحه نمایش بزرگتر به من فیلدهای داده بیشتری داد تا بتوانم فاصله، سرعت و سرعت متوسط خود را زیر نظر داشته باشم. علاوه بر این، با 2000 نیت روشنایی، می‌توانستم همه چیز را حتی در نور مستقیم خورشید ببینم. که، مسلماً، ما در آن روز چیز زیادی از آن دریافت نکردیم.

در همین حال، جین از دکمه عقب سمت راست پایین گارمین برای علامت گذاری فیزیکی مایل های خود در اطراف مسیر استفاده کرد. صفحه‌نمایش لمسی ساعت هوشمند گارمین Forerunner 965 به‌طور خودکار در حین فعالیت‌ها غیرفعال می‌شود، اما جین به‌ویژه تحت تأثیر صفحه‌نمایش AMOLED آن قرار گرفت که به من یادآوری کرد، وضوح 454×454 پیکسل دارد و در هر شرایط آب و هوایی بسیار روشن و به راحتی قابل مشاهده است.

او آن را اینگونه توصیف کرد: «دکمه قابل اعتمادی که به آن سوگند یاد می‌کنم – در پاراگراف بعدی با گفتن این که این یک خطای کاربر است، نه یک خطای گارمین، هشدار می‌دهم.

"همانطور که اتفاق می افتد، این به نفع من بود - تصمیم گرفتم به ساعت نگاه نکنم و فقط برای احساس کردن بدوم، و در نهایت 14 دقیقه از روابط عمومی خود صرف نظر کردم. این یک درس ارزشمند برای یادگیری است و یادآوری این است که حتی کسی که ساعت‌های گارمین را برای گذران زندگی خود بررسی می‌کند، به یک درس در مورد تنظیم ساعت خود برای روز مسابقه نیاز دارد!

ویژگی های سلامت و تناسب اندام

در همان ابتدا، باید به این نکته اشاره کنم که Apple Watch Ultra نسبت به ساعت گارمین Forerunner که همانطور که از نامش پیداست، ساعت هوشمند اختصاصی تری برای دویدن است، یک ساعت هوشمند متمرکز بر فعالیت گردتر است. پس از همه، شما قرار نیست دومی را غواصی کنید.
 
اپل GPS دو فرکانس را به ساعت اضافه کرد و الگوریتم‌های L1 و L5 را برای «دقیق‌ترین GPS از هر ساعت اپل تا به امروز» ادغام کرد و این یکی از دلایلی بود که می‌خواستم آن را برای مسابقه بپوشم. چند بخش از مسیر در ساختمان‌های بلند می‌پیچد که می‌تواند GPS را از بین ببرد.
 
خوشحالم که گزارش دهم اپل واچ اولترا در هیچ نقطه‌ای از این بخش‌ها موقعیت من را کاهش نداده است. من توانستم تمام معیارهای لازم برای دویدن در مسافت های طولانی را زیر نظر داشته باشم: سرعت مایل غلتیدن، سرعت متوسط و مسافتی که تاکنون داشته ام. معیارهایی که با ادامه مسابقه بدتر شدند!
 
همین معیارها برای جین در دسترس بود و جی پی اس گارمین او نیز به درستی و بهتر از ساعت اپل واچ فعال بود.
 

در اینجا چیزی است که او در مورد آن فکر می کند:

همه چیز به خوبی شروع شد. مثل هر سال دیگری که در گرینویچ پارک منتظر باز شدن قلم شروعم ایستاده بودم، تمام سیگنال تلفن 3G را از دست دادم و گوش دادن به پادکست را غیرممکن کرد (بله، فراموش کردم آن را دانلود کنم. از قبل)، یا پیام های خوش شانسی از دوستان و خانواده را بررسی کنید.
 
ساعت هوشمند گارمین Garmin Forerunner 965 من موفق شد سیگنال GPS را به طور یکپارچه پیدا کند و من توانستم آن را حدود 15 دقیقه قبل از خط شروع وصل کنم تا از آماده بودن آن در ثانیه ای که از تشک زمان شروع عبور کردم اطمینان حاصل کنم.

علاوه بر این، جین توانست از ویژگی Live Track ساعت هوشمند گارمین استفاده کند که اپل ارائه نمی دهد.

LiveTrack به او این امکان را می‌دهد که مکان بی‌درنگ را برای دوستان و اعضای خانواده‌ام از طریق یک پیام متنی ارسال کند، به این معنی که آنها روش دیگری برای دیدن دقیقاً جایی که او در دوره حضور دارد داشتند. او می‌تواند پیوند یک نقشه LiveTrack را برای حداکثر 50 نفر ارسال کند.

در مورد من، برنامه رسمی TCS London Marathon (که شما را از طریق تراشه بیب شما ردیابی می کند) چند بار موقعیت من را کاهش داد. اعضای مختلف خانواده به یکدیگر (و من) پیام می‌دهند و فکر می‌کنند که آیا در یک مرحله دویدن را متوقف کرده‌ام. من نداشتم.

عمر باتری و عملکرد

روز ماراتن عمر باتری ساعت هوشمند را مجازات می کند. بدیهی است که شما نیاز دارید که دستگاه در حین کار اضافه کار کند (با GPS و صفحه نمایش روشن همیشه روشن) - اما این مهم است که عمر باتری را برای بقیه روز از بین نبرد.

در حالی که هر دو ساعت هوشمند می توانند در کل مسابقه دوام بیاورند (مهم نیست چقدر آهسته دویدم)، گارمین به راحتی از اپل واچ اولترا در مورد قدرت قابل حمل پیشی می گیرد.

ساعت هوشمند گارمین Forerunner 965 در حالت GPS بدون موسیقی 31 ساعت و در حالت GPS با موسیقی 8.5 ساعت دوام می آورد. در همین حال، با روشن بودن همه چیز، Ultra عمر باتری حدود 12 ساعت دارد.

البته اگر می‌خواهید برای مدتی از پریز برق دور باشید، می‌توانید با کاهش فرکانس GPS و ضربان قلب، تنظیم عمر باتری 60 ساعته Ultra را فعال کنید.

در روز ماراتن، حدود ساعت 6 صبح از خواب بیدار شدم و اولترا را با باتری 100% روشن کردم. زمانی که به خط استارت رسیدم و ساعت ها بعد مسابقه را کامل کردم، کاملاً با 60 درصد باتری نشسته بودم. زمانی که نهایتاً آن شب حدود ساعت 10 شب به رختخواب خزیدم، باتری Ultra من فقط به زیر 50 درصد رسیده بود.

اما، همه می‌گویند، اگر دویدن در مسافت طولانی، پیاده‌روی در مسیر یا هر نوع ورزش استقامتی دیگری که مدنظر شماست، بهترین گزینه این است که با Forerunner 965 همراه باشید.

جین گفت: «همانطور که انتظار می رفت، عمر باتری گارمین من را ناامید نکرد.

"من شب قبل ساعت هوشمند گارمین Forerunner 965 را شارژ کردم، بنابراین در روز مسابقه با باتری پر شروع کردم. حدود 15 دقیقه قبل از حرکت آن را به GPS وصل کردم، دویدن را به مدت 3 ساعت و 38 دقیقه ضبط کردم و آن را روی خودم گذاشتم. برای بقیه روز مچ دستم. صبح روز بعد، من روی 77 درصد بودم، بنابراین می‌توانستم بقیه هفته را بدون نیاز به شارژ کردن، به راحتی ادامه دهم.»

برنده: گارمین Garmin Forerunner 965 همان سطح عملکرد ساعت هوشمند اپل واچ اولترا را ارائه نمی دهد، اما فقط از نظر عمر باتری، کاملاً آن را کاهش می دهد.

نتیجه:

ما مزایای هر یک از این ساعت‌های هوشمند را با جزئیات بیشتر در جای دیگر Tom’s Guide توضیح داده‌ایم، اما وقتی نوبت به دوی ماراتن می‌رسد، ساعت هوشمند گارمین Forerunner 965 به راحتی تاج را از آن خود می‌کند. و این کار را به یک دلیل بسیار ساده انجام می‌دهد: این یک ساعت معمولی با باتری عالی، صفحه‌نمایش فوق‌العاده و همه‌جای سیستم عامل است.

اگر به دنبال یک ساعت ماجراجویی چند منظوره هستید (و صاحب یک آیفون هستید) دلایل زیادی وجود دارد که به جای آن اپل واچ اولترا را در نظر بگیرید. هر مدل اپل واچ اعلان‌ها، آلارم‌ها، تایمرها، فروشگاه اپلیکیشن گسترده، سیری و موارد دیگر را ارائه می‌دهد. ساعت‌های گارمین ویژگی‌های اساسی مانند اعلان‌سازی را نیز ارائه می‌کنند، اگرچه فروشگاه اپلیکیشن Garmin Connect در مقایسه با اپل محدود است. و اگر می‌خواهید به شکل‌گیری کمک کنید، یک سرویس اشتراک عالی Fitness+ اپل وجود دارد.


برای مشاوره و خرید محصولات گارمین (ساعت ورزشی گارمین و جی پی اس دستی گارمین ) با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا تماس حاصل فرمایید.