برای خرید یک ساعت ورزشی چه معیارهایی را باید درنظر داشت ؟

۱۱ خرداد ۱۴۰۰
اگر قصد خرید ساعت ورزشی گارمین را دارید، دست نگه ‌دارید و ابتدا این مطلب را بخوانید. با نکاتی که در این مقاله گفته‌ایم می‌توانید ساعتی بخرید که ویژگی‌های آن با نیازهای شما متناسب باشد. ازآنجاکه ساعت‌های ورزشی ارزان نیستند، ممکن است بدون اطلاعات کافی ساعتی بخرید که روی دستتان بماند . 
 • تفاوت ساعت ورزشی با ساعت هوشمند چیست؟
ساعت ورزشی گارمین نوعی ساعت هوشمند است اما هر ساعت هوشمندی برای ورزش مناسب نیست. ساعت‌های هوشمند غیرورزشی، برخی از ویژگی‌های خاصی را که در هنگام ورزش به کارتان می‌آید ندارند. برای مثال، ساعت ورزشی گارمین می‌تواند بارومتر، آلتیمتر، جی‌پی اس و سنسورهای دیگری را داشته باشد که ساعت هوشمند ندارد. ساعت ورزشی گارمین می‌تواند با اپلیکیشن‌های خاص ورزشی مانند استراوا کار کند. برخی از ساعت های ورزشی گارمین حتی از ورزش‌های خاص مانند دوچرخه‌سواری، شنا، گلف و نظایر آن پشتیبانی می‌کنند و پارامترهای مخصوص این ورزش‌ها از جمله مسافت و سرعت را نشان می‌دهند. ساعت هوشمند معمولا این قابلیت‌ها را ندارد.
 • انواع ساعت‌های ورزشی گارمین کدامند؟
ساعت‌های ورزشی چند نوع هستند:
 •  ساعت ورزشی اکتیویتی تراکر برای پیگیری فعالیت‌ها؛
 •  ساعت ورزشی مخصوص دویدن؛
 •  ساعت‌های ورزشی چندکاره
 
 • کدام ساعت ورزشی گارمین برای شما مناسب تر است ؟
انتخاب ساعت ورزشی گارمین بستگی به اهداف شما و فعالیت ورزشی تان دارد
 • ساعت های ورزشی اکتیویتی تراکر
در ساده‌ترین حالت این ساعت‌ها فقط حساب گام‌های شما را نگه می‌دارند. اما به‌ مرور زمان پیچیده‌تر شده‌اند و ویژگی‌های بیشتری به آنها اضافه شده است.
 • برای چه افرادی مناسب است ؟
این ساعت ورزشی گارمین بیشتر برای افرادی مناسب است که می‌خواهند در ابتدای کار به اندام‌شان فرم بدهند و به‌این‌ترتیب باید زمان بیشتری را روی تمرینات مربوط به پاها صرف کنند. ساعت ورزشی اکتیویتی تراکر گارمین ابزاری مفید برای این کار است. البته بسیاری از این ساعت‌ها به شما امکان می‌دهند که فعالیت‌های دیگر را هم پیگیری و ثبت کنید.
 • ویژگی‌هایی که باید داشته باشد ؟
اگر این ساعت را فقط برای شمارش گام‌ها لازم دارید، نوع ساده آن برایتان کفایت می‌کند. اما اگر قصد دارید مرتب باشگاه بروید و برای وزنه‌برداری، یوگا و یا سایر تمرینات به آن نیاز دارید، بهتر است به‌دنبال مدل‌هایی باشید که ویژگی‌هایی برای ردیابی سایر فعالیت‌ها، کرونومتر و تایمر را هم داشته باشند. برای تمرینات پیشرفته‌تر مدلی را انتخاب کنید که گزینه پایش ضربان قلب را هم داشته باشد.
اگر به‌جز این فعالیت‌ها هر از گاهی می‌دوید یا دوچرخه‌سواری می‌کنید، بهتر است به‌دنبال مدل جی‌پی‌اس دار (GPS) باشید.
 • ساعت ورزشی گارمین برای دویدن
تا همین چند سال پیش ساعت‌های ورزشی گارمین مخصوص دویدن به‌نوعی همان کرونومتر بودند که دوندگان آنها را دور مچ دستشان می‌بستند. اما ظهور فناوری جی‌پی‌اس همه‌چیز را تغییر داد. ساعت‌های ورزشی جی‌پی‌اس‌دار گارمین مخصوص دویدن، مسافت دقیق و سرعت شما را به‌دقت اندازه می‌گیرند، در هنگام دویدن به شما بازخوردهای آنی ارائه می‌کنند و اطلاعات دقیقی را درباره عملکردتان ذخیره می‌کنند که بعدا می‌توانید آنها را بازبینی کنید. البته بسیاری از ساعت‌های ورزشی مخصوص دویدن گارمین، ویژگی‌هایی دارند که می‌توانید از آنها برای سایر فعالیت‌ها هم استفاده کنید.
 • برای چه کسانی مناسب است
اگر برنامه دویدن شما جدی است، بهتر است یک ساعت ورزشی مخصوص دویدن گارمین خریداری کنید. تایمرها و برنامه‌های داخلی این ساعت‌ها به شما کمک می‌کنند دقیقا فواصل لازم برای افزایش سرعت و مدت‌زمان استراحت برای افزایش مسافت را تنظیم کنید. صفحه این ساعت طوری طراحی شده است که هنگام دویدن مشکلی برای خواندن آن نداشته باشید. این ویژگی حتی در پیشرفته‌ترین ساعت‌های اکتیویتی تراکر دیده نمی‌شود.
 • چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد
همه ساعت‌های مخصوص دویدن جی‌پی‌اس دارند و به‌خوبی کار ثبت زمان و مسافت را انجام می‌دهند. اگر فقط همین ویژگی برایتان مهم است، مدل ساده آن را بخرید. اما اگر اهداف مهم‌تری دارید، مدلی را انتخاب کنید که ضربان قلب را اندازه‌گیری کند، صفحه‌نمایش قابل‌تنظیم داشته باشد و ویژگی‌های دیگری که برای تمرین تأثیرگذارتر به شما کمک کند.
 • ساعت‌های ورزشی چندکاره گارمین
در اصل سه ورزش هستند که بیشترین تقاضا را برای ساعت‌های چندکاره دارند: شنا، دوچرخه‌سواری و دو.
اگر به هر سه این ورزش‌ها علاقه دارید و آنها را دنبال می‌کنید یا حتی اگر یکی دو تا را جدی پیگیری می‌کنید و دیگری را تفریحی انجام می‌دهید، می‌توانید یک ساعت چندکاره داشته باشید که هر سه را پیگیری کند. ساعت‌های چندکاره برای انواع فعالیت‌ها و ورزش‌ها، قابلیت‌های متنوعی دارند.
 • برای چه کسانی مناسب است
به‌جز ورزشکارانی که در این سه رشته فعالیت می‌کنند، افرادی هم که به این سه ورزش علاقه دارند یا در رقابت‌های اولترا ماراتون شرکت می‌کنند متقاضی این ساعت‌ها هستند. ساعت‌هایی مانند گارمین فنیکس 6 برای پیگیری شنا، دوچرخه‌سواری و دویدن عالی‌اند و ویژگی‌هایی مانند قطب‌نما، ارتفاع‌سنج و نقشه دارند. عمر باتری‌های آنها طولانی است و برای مسافت‌های زیاد در زمان‌های طولانی ازجمله رقابت‌های اولترا ماراتون مناسب است.
 • چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد
اگر علایق و فعالیت‌های شما متنوع هستند و برای مثال تریل رانینگ، کوه‌پیمایی، دویدن یا کوهنوردی انجام می‌دهید، بهتر است ساعت ورزشی چندکاره بخرید. اگر ویژگی‌های خاصی مانند نقشه توپوگرافی داخلی ساعت مدنظرتان است، می‌توانید ساعت‌هایی با این ویژگی را جستجو کنید. اگر فعالیت‌های شما فراتر از شنا، دوچرخه‌سواری و دویدن است، می‌توانید ساعت‌های ورزشی با ویژگی‌های مخصوص برای اسکی، گلف و نظایر آن را پیدا کنید. وقتی انتخاب‌هایتان را محدودتر می‌کنید، خرید ساعت ورزشی گارمین مناسب آسان‌تر می‌شود.
برخی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که هنگام خرید ساعت ورزشی گارمین باید مدنظر داشته باشید
اگر تازه‌کار هستید و به‌تازگی یک برنامه ورزشی را شروع کرده‌اید، اگر مدتی است ورزش می‌کنید و می‌خواهید تمرینات بیشتر و پیشرفته‌تری را انجام دهید یا اگر ورزشکار حرفه‌ای هستید که برای مسابقات تمرین می‌کنید، همیشه می‌توانید ساعت ورزشی گارمین مخصوص خودتان را پیدا کنید. بااین‌حال یک‌سری ویژگی‌ها هستند که مشترک‌اند و بهتر است هنگام خرید ساعت ورزشی آنها را در نظر بگیرید:
 • سازگاری با گوشی‌های هوشمند و شبکه‌های اجتماعی
ساعت‌های ورزشی امروزی طوری طراحی شده‌اند که با گوشی‌های هوشمند کار کنند. بیشتر آنها به‌شکل وایرلس یا بی‌سیم با برنامه‌های اختصاصی ورزش همگام می‌شوند تا فعالیت‌های شما را ذخیره کنند. در پایان هر فعالیت، این ساعت‌ها به شما یک گزارش دیجیتال ارائه می‌کنند که به‌آسانی می‌توانید هر زمان که خواستید آنها را ارزیابی کنید. هنگام خرید یادتان باشد که ساعت گارمین انتخابی شما این قابلیت را داشته باشد که با برنامه‌های تناسب‌اندام محبوب همگام‌سازی شود. این برنامه‌ها می‌توانند فعالیت‌های شما را با دوستانتان به اشتراک بگذارند تا با مقایسه عملکردتان با دیگران پیشرفت کنید


گارمین،نمایندگی گارمین،فروشگاه گارمین،ساعت های ورزشی گارمین،ساعت های هوشمند گارمین،ساعت های هوشمند و ورزشی گارمین،نمایندگی فروش گارمین،نمایندگی گارمین