بیش از 80 درصد مردم به اندازه کافی آب نمی نوشند. آیا شما یکی از آنها هستید؟

۲۰ مهر ۱۴۰۰
آب با همه چیز در ارتباط است. بیش از 70 درصد از سطح زمین از آب پوشیده شده است و بیش از 60 درصد از بدن ما حاوی آب است. حتی 90 درصد خون از آب تشکیل شده است. با این حال ، نکته جالب این است که آب آشامیدنی اغلب در لیست اولویت های ما نیست. عمل ساده نوشیدن آب در واقع فواید بسیار بیشتری نسبت به رفع تشنگی دارد.

1. نوشیدن آب می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند

در آب هیچ کالری وجود ندارد و می تواند قسمتی از معده شما را اشغال کند. نوشیدن یک لیوان آب قبل از غذا می تواند به طور موثر به احساس سیری سریعتر در طول غذا کمک کند و همچنین از خوردن بیش از حد ناخواسته پرهیز کند. افرادی که مقدار کافی آب نمی نوشند ، احتمالاً گرسنگی پنهانی دارند ، که باعث می شود آنها همیشه غذا بخورند ، حتی زمانی که واقعاً گرسنه نیستند.

2. آب آشامیدنی می تواند عملکرد ورزشی را افزایش دهد

در ورزشهای استقامتی ، از دست دادن بیش از 2 درصد آب بدن شما باعث فعال شدن مکانیسم محافظتی می شود که باعث افزایش ضربان قلب و سنگینی قدم ها می شود. این امر باعث می شود عملکرد ورزشی کاهش یابد. بنابراین ، ما نوشیدن منظم آب را برای تمرینات بیش از 30 دقیقه توصیه می کنیم تا زمان کاهش عملکرد ورزشی را به تاخیر بیاندازیم.

3. زباله های متابولیک بدن را دور بریزید
مقدار کافی آب می تواند به بهبود کارایی متابولیک ما کمک کند و حتی می تواند به دفع مواد زائد از طریق ادرار و مدفوع کمک کند.

4. حفظ فشار خون مناسب

90 درصد خون از آب تشکیل شده است. کمبود آب به راحتی ویسکوزیته خون را افزایش می دهد ، فشار خون را افزایش می دهد و بار خروجی قلب را افزایش می دهد ، که در نتیجه احتمال بیماری های قلبی عروقی را نیز افزایش می دهد.

5. ایمنی تنفسی

هنگامی که ما کمبود آب داریم ، غشای مخاطی دستگاه تنفسی خشک می شود ، که به نوبه خود توانایی جلوگیری از حمله عوامل بیماری زا به بدن ما را کاهش می دهد. این باعث می شود که ما در برابر عفونت ها آسیب پذیر شویم. علاوه بر این ، دستگاه تنفسی منقبض می شود تا از هدر رفتن آب جلوگیری کند ، که ممکن است باعث آسم شود.

6. برای اطمینان از جذب مواد معدنی و مواد مغذی آب بنوشید

جذب بسیاری از مواد معدنی و مواد مغذی ابتدا باید در آب حل شود. به عنوان مثال ، ویتامین B مجتمع و ویتامین C ، که همه ما کاملاً با آن آشنا هستیم ، هر دو محلول در آب هستند ، بنابراین عدم نوشیدن آب کافی ، بازده جذب را کاهش می دهد. در فرآیند ذخیره گلیکوژن ، برای ذخیره 1 گرم گلیکوژن به 4 گرم آب نیاز دارید. بنابراین ، برای به حداکثر رساندن اثر ، مصرف کربوهیدرات ها باید با مقدار کافی آب همراه باشد.

7. دمای بدن را تنظیم کنید

رطوبت در لایه درم پنهان شده است. با افزایش دمای بدن ، از غدد عرق عبور کرده و در سطح پوست ظاهر می شود و با اثر تبخیر و تعرق ، اثر دفع گرما حاصل می شود. با این حال ، برخی از مطالعات نشان داده اند که بدن انسان تا حدی تحمل کم آبی را دارد ، بنابراین تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

8. از عادی بودن عملکرد دستگاه گوارش اطمینان حاصل کنید

در عملکرد طبیعی دستگاه گوارش ، آب نقشی اساسی دارد. کمبود آب می تواند باعث یبوست شود. در موارد شدید ، می تواند اسید معده را بیش از حد اسیدی کند ، که می تواند باعث سوختگی یا حتی زخم معده یا سوراخ شدن شود.

9. عملکرد عصبی را احیا کنید

مغز و نخاع ما نیز حاوی مقدار زیادی آب است. با ترشح هورمون ها یا انتقال دهنده های عصبی ، آنها به عنوان فرمانده کل بدن عمل می کنند. کمبود آب بر تفکر و توانایی تنظیم کل بدن ما تأثیر می گذارد.

10. روغن کاری مفصل

اعضاء ما یا وسط دیسک های بین مهره ای ، همه آنها حاوی غضروف هستند که وظیفه آن مهار است. غضروف 80 درصد آب دارد و در برخی از مفاصل ، مایع کپسول مفصلی وجود دارد. در صورت کمبود آب برای مدت زمان طولانی ، ظرفیت بافر کاهش می یابد و فرسایش غضروف ها تسریع می شود که باعث درد مفاصل می شود.

11. پوست سالم و زیبا

استحکام پوست ارتباط نزدیکی با کلاژن دارد و کلاژن بیشتر از آب تشکیل شده است. بنابراین ، در صورت کمبود آب ، پوست ما ناسالم می شود. در موارد خفیف ، خشک و چروکیده می شود ، اما در موارد شدید ، این سد ایمنی طبیعی ممکن است از بین برود.

12. فیزیولوژی طبیعی کلیه و مجاری ادراری

کلیه مسئول متابولیسم زباله و تنظیم آب است. بیش از 110 لیتر آب در روز فیلتر می شود ، اما فقط 1-2 لیتر از طریق ادرار دفع می شود و مابقی بازیافت شده و مجدداً توسط بدن مورد استفاده قرار می گیرد. آب ناکافی بر متابولیسم اوره تأثیر می گذارد ، جایی که مواد زائد در بدن تجمع می یابد و به کلیه ها آسیب می رساند. این امر همچنین خطر عفونت های مجاری ادراری را افزایش می دهد.

با توجه به موارد فوق ، می دانیم که عدم نوشیدن آب کافی باعث می شود پوست ما زیبا نشود ، عملکرد ورزشی ما کاهش یابد ، عملکرد مغز ما کاهش یافته و دستگاه تنفسی مستعد ابتلا به عفونت شود. این کار بار را بر دستگاه گوارش ، کلیه ها ، قلب و سایر اندام ها وارد می کند و همچنین باعث درد مفاصل ما می شود. بیایید همین الان یک لیوان بزرگ آب بنوشیم تا ببینیم فرد باید چقدر آب در روز بنوشد.

ما آب را عمدتا از طریق تعریق ، ادرار ، مدفوع از دست می دهیم و حتی تنفس باعث از دست دادن آب می شود. منابع آب در زندگی بسیار متنوع هستند. به عنوان مثال ، در سوپ ، سبزیجات و میوه ها ، همه نوع غذاها حاوی آب هستند. بنابراین ، تخمین مستقیم میزان آب مصرفی ما کار ساده ای نیست.

تقاضای آب از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است و عواملی که بر این امر تأثیر می گذارد شامل عادات رژیم غذایی ، سطح فعالیت ، میزان عرق و غیره است. طبق توصیه های آکادمی ملی علوم ایالات متحده ، میانگین کل آب مصرفی (غذا و مایعات) برای مردان و زنان به شرح زیر است:

مردان: حدود 3.7 لیتر

زنان: حدود 2.7 لیتر

حدود 80 درصد آب از طریق مصرف مایعات تأمین می شود. پس از تبدیل ، مردان باید روزانه 3 لیتر مایع (آب یا سایر نوشیدنی ها) بنوشند ، در حالی که زنان باید 2.2 لیتر مایع بنوشند. این فقط میانگین است ، بنابراین برای افرادی که بیشتر عرق می کنند یا وقتی هوا گرم است ، برای افرادی که تب دارند یا اخیراً تب یا اسهال داشته اند ، باید مایعات بیشتری بنوشند.

متأسفانه نزدیک به 80 درصد مردم به اندازه کافی آب نمی نوشند. با بارگیری برنامه CIQ از ساعت های Garmin ، می توانید مقدار آبی که در روز می نوشید را ثبت کنید. پس از تعیین هدف ، می توانید در هر زمان میزان آبی که می نوشید را ثبت کرده و از پیشرفت خود مطلع باشید و بدانید که چقدر با هدف فاصله دارید. برای اطمینان از نوشیدن آب کافی می توانید این موارد را با ساعت و Garmin Connect خود بررسی کنید.

گارمین،نمایندگی گارمین،محصولات گارمین،فروشگاه گارمین،گارمین ایران،ایران گارمین،گارمین کالا