بدن سازی با گارمین Garmin Body building

۰۸ آذر ۱۴۰۰
همه ما میدانیم که ساعت های ورزشی  چقدر در باشگاه به کمک ما می آیند .
ساعت ورزشی گارمین آپشن های زیادی برای ورزش های داخل باشگاه دارد .تمامی ساعت های گارمین پروفایل های ورزشی مربوط به تمرین داخل باشگاه را دارند .
محبوب ترین ورزش باشگاه در دنیا بدن سازی است .
از این رو گارمین و بدن سازی دوست دیرینه هم هستند .
ساعت ورزشی گارمین تمرین های زیادی از این ورزش را دارد .
همچنین در برخی از مدل های این ساعت مانند مدل ونو Garmin venu  بسیاری از حرکات به صورت انیمیشن نشان داده میشود تا ورزشکار آن حرکت را به بهترین وجه انجام دهد .
گارمین پا به پای بدن سازان برای بهبود این ورزش و بهبود فرم بدن و فیتنس همراه شماست .
در اینجا به معرفی برخی اصلاحات ورزش بدن سازی میپردازیم .

دانستن اصطلاحات باشگاهی کمک زیادی برای شروع این ورزش به ما میکند . 

اصطلاحات بدنسازی

 اصطلاح مخصوص باشگاه‌های ورزشی که باید بدانید

دسته‌ها: تناسب اندام. برچسب‌ها: باشگاه، باشگاه بدنسازی، تمپو، تمرین با وزنه، دمبل، ریکاوری، سیم‌کش، و هالتر.نویسنده: مجله تناسب اندام

در مقالات گذشته گفتیم که باید سعی کنید در باشگاه ورزشی، تمریناتتان را بدون اذیت کردن دیگران انجام داده و به اتمام برسانید. اما خو گرفتن با محیط باشگاه، با معاشرت با دیگران خیلی راحت‌تر خواهد بود. در حقیقت اگر می‌خواهید با باشگاه ورزشی‌تان خو بگیرید، باید زبان باشگاه‌های ورزشی را بلد باشید!

بر همین مبنا، تصمیم گرفتیم تا در این مقاله شما را با  اصطلاح مخصوص باشگاه‌های ورزشی آشنا کنیم، از تجهیزات ورزشی گرفته، تا حرکات تمرینی و کلمات متداول باشگاهی. همچنین خواهیم گفت که چگونه دستورالعمل اجرای تمرینات یا چیزهایی که می‌شنوید را درک کنید.

خیلی خب، بیایید با چند تا از وسایلی که آنها را روی زمین باشگاه پخش و پلا می‌بینید شروع کنیم:

هالتر:

هالتر یک میله‌ی بلند است که عموما وزن های مختلفی  دارد، البته ممکن است در برخی از باشگاه‌ها انواع سبک‌ترش را هم بیابید. برای افزایش مقاومت تمرینات، به دو سر هالتر، وزنه‌های بشقابی اضافه می‌کنند. نباید هنگام استفاده از هالتر جو بگیردتان و سنگینش کنید! آسیب دیدن در محیط باشگاه خیلی آسان است.

وزنه‌ی بشقابی:

این‌ها وزنه‌هایی هستند که بر روی اطراف میله‌ی هالتر، یا بر روی دمبل‌های قابل تنظیم سوار می‌شوند. وزنه‌های بشقابی معمولا در وزن‌های مختلفی  در باشگاه‌ها پیدا می‌شوند.

سیم‌کش:

یک دستگاه سیم‌کش، شامل انواع دسته‌ها مانند یک میله‌ی صاف یا یک طناب است، که توسط یک کابل به یک قرقره، و پس از آن به چندین وزنه متصل است. با استفاده از مجموع دسته و کابل و قرقره، می‌توانید وزن زیادی را تحمل کرده و حرکات مختلفی را در محدوده‌های حرکتی متفاوت انجام دهید. حرکاتی که انجام دادنش توسط هالتر یا دمبل، نشدنی است.

دمبل:

دمبل‌ها به طور معمول، دسته‌ای هستند که بین دو وزنه قرار گرفته‌اند. در یک زمان می‌توان از آنها بصورت تکی یا بصورت جفت استفاده کرد. بسیاری از دمبل‌ها وزن ثابتی دارند، و برای افزایش مقاومت تمرینتان، باید دمبل‌هایتان را عوض کنید. البته برخی از دمبل‌ها هم قابل تنظیمند، یعنی می‌توانید به وزن آنها بیفزایید.

دمبل‌ها تقریبا همه کاره‌اند، و می‌توانید در بازه‌ی متعددی از تمرینات از آنها استفاده کنید. معمولا دمبل‌ها روی قفسه‌ی محکمی قرار دارند که «رک» نامیده می‌شود. حواستان باشد که دمبل‌ها از روی رک، به روی پاهایتان نیفتد، در غیر اینصورت انگشتان پاهایتان بهای سنگینی خواهند پرداخت!

وزنه‌های آزاد:

هر چیزی که طوری طراحی شده است که قابل اتصال به چیزی مانند قرقره یا ماشینی نیست، می‌توانید آنرا وزنه‌ی آزاد بنامید. بنابراین این عبارت دمبل، هالتر، توپ‌های کوچک یوگا، کتل‌بل، و هر چیزی که می‌توانید آنرا بردارید و تمرینی را با استفاده از آن اجرا کنید را شامل می‌شود. البته به شرط اینکه یک وزنه باشد! خوب است که در تمرین‌هایتان از وزنه‌های آزاد بهره ببرید، چرا که به ثبات و افزایش تعادل عضلاتتان خیلی کمک خواهند کرد.

ماشین اسمیت:

این وسیله که اسمش را از مخترع خود به ارث برده است، تشکیل شده از یک هالتر، که بر روی مسیری ثابت حرکت می‌کند، و باعث خواهد شد تا مطمئن شوید که هالتر فقط به طور عمودی و در مسیری کنترل شده حرکت می‌کند. می‌توانید هنگامی از ماشین اسمیت استفاده کنید که بخواهید تمرینات پرس یا لیفت سنگین با هالتر انجام دهید، اما کسی را ندارید که کمکتان کند.

استک:

در ماشین‌ها و سیم‌کش‌ها، وزن و مقاومت تمرین توسط استک‌ها فراهم می‌شوند، که معمولا مکعب شکل بوده و روی هم دیگر چیده شده‌اند. شما می‌توانید توسط یک پین، مقاومت مورد نظرتان را در بین استک‌ها تعیین کنید. نکته‌ی جالب این است که، به مصرف چند مکمل به طور همزمان نیز واژه‌ی استک اطلاق می‌شود. مانند ECA Stack، که در آینده به آن خواهیم پرداخت.

در ادامه‌ی مقاله، اصطلاحاتی را آورده‌ایم که احتمالا در دستورالعمل تمرینات خود، یا در کتاب‌ها و مجلات ورزشی به آنها بر می‌خورید:

ریکاوری:

زمانی که تمرینی انجام می‌دهید، به نقطه‌ای می‌رسید که به چندین ثانیه یا دقیقه احتیاج پیدا می‌کنید تا کمی استراحت کنید. به این زمان، اصطلاحا دوره‌ی ریکاوری می‌گویند که معمولا بین  ثانیه تا چند دقیقه طول می‌کشد.

تکرار:

منظور از تکرار، تعداد دفعاتی است که یک حرکت را انجام می‌دهید، که معمولا با توجه به نوع تمرینی که انجام می‌دهید بین چند تا متغیر است.

ست:

یک ست، گروهی از تکرارهاست، و معمولا تمرین‌هایتان بین چند ست انجام خواهند شد. بعنوان مثال، برای تقویت عضلات باسن، ممکن است  ست  تایی تمرین اسکات داشته باشید.

تمپو:

امروزه بسیاری از کتاب‌های تمرینی، مجلات، یا برنامه‌های ورزشی، به تمپوی تمرین نیز اشاره دارد. اگر بخواهیم ساده بگوییم، منظور از تمپو سرعت بلند کردن وزنه در هر تکرار است. بعنوان مثال، اگر بلند کردن یک وزنه برای شما  ثانیه طول بکشد،  ثانیه وزنه را در بالا نگاه دارید، و  ثانیه هم طول بکشد تا وزنه را پایین بیاورید، تمپوی تمرین شما  خواهد بود.

در آخر هم، ممکن ست این اصطلاح‌ها نیز در باشگاه به گوشتان بخورد:

خالی کردن عضله:

وقتی که از اصطلاح خالی کردن عضله در محیط‌های ورزشی استفاده می‌شود، معنی‌اش آن است که شما به نقطه‌ای از خستگی عضله رسیده‌اید که دیگر توانی در عضله‌تان نیست. این شرایط معمولا برای تمریناتی که هدفشان عضله سازی است طراحی می‌شود.

حداکثر:

این اصطلاح ممکن است به دو موضوع اشاره داشته باشد. اول، حداکثر وزنی که می‌توانید با آن یک ست را بصورت کامل انجام دهید. دوم، حداکثر تعداد تکرار تا زمانی که عضلاتتان خالی کند.

کمک دادن:

ممکن است شخص دیگری در باشگاه از شما درخواست کمک کند. طبیعتا او حیوان خانگی‌اش را در باشگاه گم نکرده! او از شما درخواست دارد تا در اجرای تمرینی که به تنهایی قادر به انجامش نیست، کمکش کنید. هرچند این کمک ممکن است تنها برای از جای کندن وزنه باشد.

PR یا PB:

اجاره خانه های ساحلی و بومگردی برتر قشم فقط با چند کلیک

این دو اصطلاح، مخفف Personal Record و Personal Best هستند. این عبارات زمانی به کار می‌روند که قرار است به یک موفقیت شخصی دست یابید، مثل دویدن  کیلومتر در  دقیقه، یا بدست آوردن توانایی اجرای پرس سینه‌ی چند کیلویی.

با هم تمرین کردن:

اگر یکی از ورزشکاران دیگر از شما چنین درخواستی داشت، معنی‌اش این است که می‌خواهد وسایلی که شما در حال تمرین با آن هستید را بصورت اشتراکی با شما استفاده کند. در این حالت ممکن است بصورت ست‌های یکی در میان جایتان را با هم عوض کنید، یا اینکه وزنه‌هایتان را به هم بسپارید.

تمامی ورزش های باشگاهی خصوصا بدن سازی در ساعت های گارمین موجود است و بیشترین کارایی در اجرای ست های بدن سازی با این ساعت ها امکان پذیر است .

با گارمین سلامت بمانید .

برای مشاوره و خرید ساعت های ورزشی مخصوص بدن سازی گارمین با ما تماس بگیرید.

گارمین/_ساعت_گارمین/_ساعتهای_گارمین/_ساعت_هوشمند_گارمین/_ساعتهای_هوشمند_گارمین/_ساعت_ورزشی_گارمین/_ساعتهای_ورزشی_گارمین/_قیمت_ساعت_گارمین/_بهترین_قیمت_گارمین/_مشخصات_ساعت_گارمین/_نماینده_فروش_گارمین/_نمایندگی_ساعتهای_گارمین/_شرکت_گارمین/_شرکت_اطلس_ره_نگار_آریا/_خرید_ساعت_گارمین/_فروش_محصولات_گارمین/_بهترین_فروش_ساعت_گارمین/_ساعت_فنیکس_گارمین/_فروشگاه_گارمین/_فروشگاه_اینترنتی_گارمین/_تعمیرات_گارمین/_محصولات_گارمین/_ورزشهای_ساعت_گارمین/_گارمین_فنیکس_6_ایکس/_گارمین_فنیکس_6_ایکس_پرو/_جی_پی_اس_دستی/_جی_پی_اس_دستی_گارمین/_Garmin/_ساعت_Garmin/_ساعت_های_Garmin/_ساعت_هوشمند_Garmin/_ساعت_ورزشی_Garmin/_ساعتهای_ورزشی_Garmin/_قیمت_ساعت_Garmin/_بهترین_قیمت_Garmin/_مشخصات_ساعت_Garmin/_شرکت_Garmin/_فروش_محصولات_Garmin/_بهترین_فروش_ساعت_Garmin/_ساعت_Garmin_Fenix/_فروشگاه_Garmin/_فروشگاه_اینترنتی_Garmin/_تعمیرات_Garmin/_محصولات_Garmin/_Garmin_watch/_Garmin_sport/_Garmin_Sport_Watch/_Garmin_Iran/_Garmin_Iran_Gandi/_خرید_ساعت_Garmin/_نماینده_فروش_Garmin/_نمایندگی_ساعتهای_Garmin/Garmin_Handhealds_/_Best_Price_Garmin/_Garmin_Sports_Garmin_Instinct/_Garmin_Health/_Garmin_Fenix_6x_Sapphire/Garmin_Leather_Band/_Garmin_Black_Band/_Garmin_Fenix_6x/Garmin_Fenix_6_Series_/_Garmin_Fenix_6x_Pro/_gps_دستی/_gps_دستی_گارمین/_جی_پی_اس_دستی_Garmin/_gps_دستی_گارمین_در_ایران/قیمت_گارمین/شرکت_گارمین/ساعت_گارمین/قیمت_گارمین/قیمت_ساعت_های_گارمین/خرید_ساعت_گارمین/نمایندگی_گارمین/نمایندگی_گارمین/نمایندگی_محصولات_گارمین/جی_پی_اس_گارمین/فروش_جی_پی_اس_گارمین/خرید_ساعت_فنیکس_6/تعمیرات_گارمین/خدمات_گارمین/گارانتی_گارمین/فروش_ساعت6X/خرید_اقساطی_گارمین/خدمات_گارمین/نمایندگی_جیپی_اس_های_دستی_گارمین/خدمات_طلایی_گارمین/گارانتی_طلایی_گارمین/گارانتی_اطلس_ره_نگار_آریا/قیمت_فنیکس/قیمت64SX/فروش_اترکس_10/خریدetrex/خرید_map/گارمین/خرید_محصولات_گارمین/بلک_فرایدی/