5 راه برای نظارت بر ضربان قلب با استفاده از ساعت گارمین

۱۵ آذر ۱۴۰۰
نظارت بر ضربان قلب به طور منظم ایده خوبی است تا از تمرینات خود مطلع شوید. به خواندن ادامه دهید تا در مورد روش های مختلف انجام این کار بیشتر بدانید.

چرا باید ضربان قلب خود را کنترل کنید؟
ضربان قلب شما به خوبی نشان می دهد که چقدر برای یک تمرین تلاش می کنید. هدف قرار دادن مناطق مختلف ضربان قلب به شما این امکان را می دهد که روی چربی سوزی یا بهبود استقامت خود تمرکز کنید. با توجه به ضربان قلب خود، می توانید از افتادن در تله های تمرینی ناشی از تمرین بیش از حد و کم کاری خود جلوگیری کنید. قرار دادن شما در مستقیم ترین مسیر برای رسیدن به اهدافتان. بنابراین، نگه داشتن انگشت روی نبض باید بخشی از هر رژیم ورزشی باشد. به همین دلیل است که پایش ضربان قلب همیشه در طول هر تمرین ایده خوبی است.

ورزشکاران استقامتی، به ویژه، به نبض تمرینی خود به عنوان معیاری از سطح آمادگی جسمانی خود متکی هستند. تمرینات با شدت های مختلف برای پیشرفت در این زمینه ضروری است. تمرین اینتروال - دوره های کوتاه تلاش متوسط ​​در منطقه هوازی متناوب با دوره های کوتاه بالاتر از آستانه بی هوازی - یک راه عالی برای سریعتر شدن و ایجاد استقامت است. همین امر در مورد تکنیک های تمرین استقامتی عضلانی مانند HIIT نیز صدق می کند.

ضربان قلب و نبض - تفاوت چیست؟
ضربان قلب =/= نبض. ضربان قلب (تعداد ضربان قلب در دقیقه یا ضربان در دقیقه) تنها یک جنبه از نبض است. جنبه های دیگر عبارتند از منظم بودن ضربان قلب، سرعت افزایش فشار، فشار مطلق و حجم پر شدن. با این حال، در یک فرد سالم، ضربان قلب تقریباً مشابه نبض است، بنابراین این اصطلاحات اغلب به عنوان مترادف استفاده می شوند.

ضربان قلب در حالت استراحت و حداکثر ضربان قلب
برای پایش ضربان قلب باید دو عدد را به خاطر بسپارید: ضربان قلب در حالت استراحت و حداکثر ضربان قلب. ضربان قلب در حالت استراحت مقداری است که در حالت استراحت، بدون هیچ گونه فشار فیزیکی اندازه گیری می شود. اگر وضعیت سلامتی خوبی دارید، به طور کلی بین 50 تا 100 ضربه در دقیقه خواهد بود. اگر بسیار تناسب اندام هستید، حتی ممکن است کمتر باشد. حداکثر ضربان قلب ضربان در دقیقه است که در حداکثر تلاش اندازه گیری می شود. یک قانون ساده برای محاسبه این رقم این است که سن خود را از 220 کم کنید. مقادیر دقیق تری را می توان با خواندن ضربان قلب خود یا انجام آزمایش عملکرد به دست آورد. پس از همه، قلب هر کس به طور متفاوتی کار می کند.

قانون سرانگشتی برای محاسبه حداکثر ضربان قلب
مردان: 220 - سن

زنان: 226 - سن

تکنیک های پایش ضربان قلب
چند روش دستی بسیار ساده برای بررسی نبض شما وجود دارد. و امروزه ردیاب‌های فعالیت با سنسورهای یکپارچه نیز وجود دارد که می‌توانند به طور خودکار داده‌های عملکرد شما را ضبط کنند. این دستگاه های مدرن مقادیر دقیق تری را ارائه می دهند که می تواند به شما در بهینه سازی آموزش کمک کند. همچنین می توانید آنها را به عنوان ساعت بپوشید و تغییرات ضربان قلب خود را در طول یک روز کامل دنبال کنید.

محبوب ترین تکنیک های پایش ضربان قلب در زیر ذکر شده است:

1. بررسی نبض در مچ دست
این روش شامل بررسی نبض در قسمت داخلی مچ دست زیر انگشت شست است. با استفاده از انگشت سبابه و انگشت میانی به آرامی زیر مفصل مچ دست را فشار دهید. تعداد ضربان قلب خود را در مدت 15 ثانیه بشمارید و سپس این مقدار را در چهار ضرب کنید تا تعداد ضربان در دقیقه را بیابید. عیب این روش خطر این است که شما به معنای واقعی کلمه انگشتان دست و شست خواهید بود: بدون کمک فناوری، اشتباه کردن آسان است.

2. بررسی نبض در گردن
با قرار دادن انگشت سبابه و انگشت میانی در حفره بین نای و عضله بزرگ گردن می توانید نبض خود را در گردن خود بررسی کنید. به آرامی فشار دهید. تعداد ضربان قلب خود را در مدت 15 ثانیه بشمارید و سپس این مقدار را در چهار ضرب کنید. مردم اغلب می‌توانند نبض خود را راحت‌تر در گردن تشخیص دهند، اما همانطور که روش‌های اندازه‌گیری پیش می‌روند، هنوز آن چیزی نیست که شما آن را پیشرفته‌تر می‌نامید.

3. بررسی نبض خود با گوشی پزشکی
استتوسکوپ‌ها، مانند آنهایی که در معاینات فیزیکی استفاده می‌شوند، می‌توانند برای بررسی نبض با گوش دادن به صدای ضربان قلب نیز استفاده شوند. سر گوشی پزشکی به مدت 15 ثانیه مستقیماً روی پوست در ناحیه قفسه سینه قرار می گیرد. مقدار بدست آمده در چهار ضرب می شود. پزشکان عموماً در استفاده از این دستگاه‌ها و مطالعه دقیق آن‌ها مهارت دارند.

4. پایش ضربان قلب با بند قفسه سینه
بند سینه ابزار انتخابی برای علاقه مندان به تناسب اندام بود که می خواستند ضربان قلب خود را در طول تمرین کنترل کنند. الکترودهای موجود در بند قفسه سینه، تکانه های الکتریکی صادر شده توسط قلب تپنده و اختلاف ولتاژ حاصله بین سمت چپ و راست بدن را اندازه گیری می کنند. سپس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط بند به‌صورت بی‌سیم به یک دستگاه سازگار، به عنوان مثال، مانیتور ضربان قلب منتقل می‌شود. از آنجایی که الکترودها باید تا حد امکان به بدن نزدیک شوند، تسمه های سینه با کیفیت بالا معمولاً از پارچه نرم ساخته می شوند. اگر به نظر می رسد سنسور ضربان قلب به درستی کار نمی کند، می تواند به مرطوب کردن بند قفسه سینه با کمی آب کمک کند.

5. پایش ضربان قلب با ردیاب تناسب اندام
اندازه گیری های نوری به روزترین راه برای بررسی نبض شما هستند. ساعت‌های ورزشی اختصاصی دارای حسگرهای نوری در پشت خود هستند که ضربان قلب را کنترل می‌کنند. این سنسورها از LED و فتودیود استفاده می کنند. ال‌ای‌دی‌ها نور را تا عمق چند میلی‌متری به پوست می‌تابانند، جایی که توسط خون بازتاب می‌شود. ساعت با استفاده از اطلاعات مربوط به این نور منعکس شده، میزان جریان حجم خون و در نتیجه ضربان قلب شما را محاسبه می کند. بسیاری از علاقه مندان به تناسب اندام، بند سینه را بسیار زیبا می دانند و بنابراین ترجیح می دهند از ساعت ورزشی استفاده کنند. ردیاب های تناسب اندام هوشمند مانند vívosmart 4 یا vívomove HR برای نظارت بر سلامت طولانی مدت شما و همچنین نظارت بر ضربان قلب در طول تمرین یا زندگی روزمره طراحی شده اند. آنها داده ها را در برنامه Garmin Connect آپلود می کنند تا بتوانید ارقام فردی خود را بررسی کنید و از آنها به عنوان مبنایی برای بهینه سازی رژیم آموزشی خود استفاده کنید.

مناطق مختلف ضربان قلب کدامند؟
بسته به ناحیه ضربان قلب که در آن تمرین می کنید، بدن و سیستم گردش خون شما تحت تاثیر تمرینات متفاوتی قرار می گیرد. حداکثر ضربان قلب به طیف وسیعی از عوامل مانند وزن بدن، قد و تناسب اندام بستگی دارد، اما موارد زیر را می توان به عنوان یک قانون کلی مورد استفاده قرار داد:

منطقه قلب سالم: 50 تا 60 درصد حداکثر ضربان قلب
تمرینات در این منطقه سیستم قلبی عروقی را هدف قرار می دهد و آنها را به انتخاب خوبی برای تازه واردان تناسب اندام تبدیل می کند.
ناحیه چربی سوز: 60 تا 70 درصد حداکثر ضربان قلب
بدن بیشتر از ذخایر چربی خود در این ناحیه ضربان قلب استفاده می کند. سیستم قلبی عروقی نیز تمرین خوبی دارد.
منطقه هوازی: 70 تا 80 درصد حداکثر ضربان قلب
اگر در منطقه تمرین هوازی هستید، احساس می‌کنید که سخت کار می‌کنید، اما هنوز می‌توانید کمی عمیق‌تر کنید. بدن با سوزاندن کربوهیدرات ها و چربی ها سوخت تمرین را تامین می کند. سیستم قلبی عروقی، ریه ها و متابولیسم همه به یک اندازه سود می برند.
منطقه بی هوازی: 80 تا 90 درصد حداکثر ضربان قلب
تمرینات در منطقه بی هوازی به ویژه برای ساخت عضلات (برای وزنه برداران) و افزایش عملکرد (برای ورزشکاران استقامتی) خوب است. تمرین اینتروال شامل گذراندن دوره های کوتاه مدت در منطقه بی هوازی است.
منطقه قرمز: 90 تا 100 درصد حداکثر ضربان قلب
ضربان قلب در این منطقه می تواند بسیار خطرناک باشد! ورزشکاران رقابتی باتجربه فواصل کوتاهی از تمرین را با این شدت کم انرژی و تحت نظارت حرفه ای انجام می دهند تا عملکرد خود را کمی قبل از یک رویداد بزرگ بهبود بخشند.
اطلاعاتی که از طریق وبلاگ یا ایمیل‌های ما ارائه می‌شود، در نظر گرفته نشده است، و جایگزینی برای توصیه‌های پزشکی، تشخیص یا درمان حرفه‌ای نیست که توسط متخصص مراقبت‌های بهداشتی شما ارائه شود. گارمین در تلاش برای تشخیص، درمان یا معالجه هیچ گونه بیماری جسمی، یا هر گونه مشکل، بیماری یا وضعیت روحی یا عاطفی نیست. وبلاگ های ما برای کمک به شما در دستیابی به اهداف سلامتی و تندرستی طراحی شده اند.


گارمین_/treadگارمین/ساعت_گارمین/ساعت_های_گارمین/ساعت_هوشمند_گارمین/ساعت_ورزشی/گارمین/ساعت_های_ورزشی_گارمین/قیمت_ساعت_گارمین/بهترین_قیمت_گارمین/مشخصات_ساعت_گارمین/نماینده_فروش_گارمین/مایندگی_ساعتهای_گارمین/شرکت_گارمین/شرکت_اطلس_ره_نگار_آریا/خرید_ساعت_گارمین/فروش_محصولات_گارمین/بهترین_فروش_ساعت_گارمین/ساعت_فنیکس_گارمین/فروشگاه_گارمین/فروشگاه_اینترنتی_گارمین/_تعمیرات_گارمین/محصولات_گارمین/Garmin//ساعت/Garmin/ساعت_های_Garmin/_ساعت_هوشمند_Garmin/ساعت_ورزشی_Garmin/ساعتهای_ورزشی_Garmin/_قیمت_ساعت_Garmin/_بهترین_قیمت_Garmin/_مشخصات_ساعت_Garmin/_/شرکت_Garmin/_فروش_محصولات_Garmin/_بهترین_فروش_ساعت_Garmin/_ساعت_Garmin_Fenix/_فروشگاه_Garmin/_فروشگاه_اینترنتی_Garmin/_تعمیرات_Garmin/_محصولات_Garmin/_Garmin_watch/_Garmin_sport/_Garmin_Sport_Watch/_Garmin_Iran/_Garmin_Iran_Gandi/_خرید_ساعت_Garmin/_نماینده_فروش_Garmin/_نمایندگی_ساعتهای_Garmin/Garmin_Handhealds_/_Best_Price_Garmin/_Garmin_Sports_Garmin_Instinct/_Garmin_Health/_ورزشهای_ساعت_گارمین/_گارمین_فنیکس_6_ایکس/_Garmin_Fenix_6x_Sapphire/_Garmin_Leather_Band/_Garmin_Black_Band/_Garmin_Fenix_6x/Garmin_Fenix_6_Series_/_Garmin_Fenix_6x_Pro/_گارمین_فنیکس_6_ایکس_پرو/_جی_پی_اس_دستی/_جی_پی_اس_دستی_گارمین//_دستی/_gps_دستی_گارمین/_جی_پی_اس_دستی/_Garmin/_gps_دستی_Garmin/لشقئهد_فقشی/garmintraed