عبور از قطب جنوب با گارمین

۱۶ آذر ۱۴۰۰
سفری به طول 2500 مایل را تصور کنید که طی 80 روز از یک ساحل به ساحل دیگر از قطب جنوب عبور می کنید. سپس موارد زیر را به این اضافه کنید: فقط شما دو نفر، در چادرها در دمای منفی 30 درجه می خوابید و وسیله حمل و نقل شما فقط یک جفت اسکی و یک بادبادک است. غیر ممکن به نظر می رسد؟ نه برای جاستین پاکشاو و جیمی فیسر-چایلز. و آنها فقط برای یک ماجراجویی بزرگ آنجا نیستند. آنها تحقیقات مهمی برای محیط زیست و بدن انسان انجام خواهند داد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این سفر پایدار هیجان انگیز این مردان شجاع و دستگاه های ارائه شده توسط گارمین، ادامه مطلب را بخوانید.

دلیل پشت سر
جاستین پاکشاو قرار است این سفر 80 روزه را در ماجرایی که قرار است به یک ماجراجویی قدیمی تبدیل شود، رهبری کند. در طول این سفر طولانی و بدون پشتیبانی، همه چیز درباره مثلث تلاش افراطی انسان، علم و فناوری پیشرفته است. تمرکز بر روی تحقیق در مورد وضعیت محیطی قطب جنوب و بدن انسان در این شرایط شدید خواهد بود. این سفر با استفاده از اسکی و بادبادک برای عبور از یخچال طبیعی، ویترینی برای سفرهای پایدار در این محیط نابخشودنی خواهد بود. جاستین و جیمی در حال همکاری با آژانس فضایی اروپا (ESA)، ناسا، آزمایشگاه اسنایدر در دانشگاه استنفورد و آزمایشگاه تبادل مستقل مغز در دانشگاه فلوریدا مرکزی هستند. اطلاعاتی که آنها جمع آوری می کنند همچنین به دانشمندان کمک می کند تا تغییرات آب و هوایی را با دقت بیشتری پیش بینی کنند.

این دو کاوشگر تازه کار نیستند. جاستین اکسپدیشن هایی را در سراسر جهان رهبری کرده است، از جمله سفرهایی به قطب شمال و جنوب - او به قله اورست صعود کرده و در سراسر جهان قایقرانی کرده است. جیمی یک پزشک اعزامی، یک ماجراجوی مشتاق است و قبلاً از قطب جنوب عبور کرده است. دانش او از طب حاد در طول سفر و برای تحقیقات فیزیولوژیکی که تیم انجام خواهد داد حیاتی خواهد بود. آنها مصرف انرژی روزانه خود را ثبت و مطالعه می کنند و تاثیر سرما و رژیم غذایی سخت را بر متابولیسم خود مشاهده می کنند. اندازه گیری اثرات یک اکسپدیشن افراطی مانند این نیز برای توسعه پزشکی اعزامی بسیار مهم است.

«این سفر یک اقدام بلندپروازانه است، اما ما در مورد علمی که در پشت آن انجام می دهیم بسیار هیجان زده هستیم. ما با ناسا و ESA در انجام برخی تحقیقات خارق العاده در مورد جسمی و روانشناسی خود در سراسر آن، همراه با برخی از داده های مهم محیطی همکاری می کنیم. من و جیمی در حال گذراندن یک برنامه آزمایشی دقیق و کامل در کنار استفاده از فناوری هوشمند گارمین به صورت 24 ساعته هستیم تا ببینیم که بدن و ذهن ما چگونه در طول مسیر عبور می کند. جاستین توضیح می دهد که همه اینها از طریق آزمایشگاه اسنایدر در دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا نظارت و تجزیه و تحلیل می شود. با نگاهی به جنبه زیست‌محیطی این اکسپدیشن، توده خشکی قطب جنوب 1.5 برابر اندازه آمریکای شمالی است و در بالای آن یک مکعب یخی قرار دارد که نشان‌دهنده 90 درصد آب شیرین جهان است. از دیدگاه تغییرات آب و هوایی،

قطب دست نیافتنی
جاستین و جیمی در طول ماجراجویی خود از شرق به غرب حرکت می کنند تا تا حد امکان از بادهای غالب استفاده کنند. اما توجه داشته باشید، آنها «فقط» اسکی با بادبادک از ساحلی به ساحل دیگر نیستند، بلکه به معنای واقعی کلمه از مرکز و دورافتاده‌ترین بخش قاره عبور می‌کنند - قطب غیرقابل‌دسترسی که به درستی نامگذاری شده است. از نوو، پایگاه روسیه که سفر ما از آنجا شروع می شود، 1200 مایل به مرکز قاره سفر می کنیم، منطقه ای که تعداد انگشت شماری از مردم در آن بوده اند. چقدر باحاله! فلات قطب جنوب در 11000 پایی قرار دارد و در ابتدا از طریق مناطق شکاف غیرقابل پیش بینی به آن می رسیم، بنابراین وقت خود را صرف کرده و بسیار مراقب خواهیم بود. پس از قطب غیرقابل دسترسی، آنها 560 مایل به سمت قطب جنوب جغرافیایی بادبادک می زنند و سپس 900 مایل نهایی را تا ساحل و خط پایان خود طی می کنند.

می توانید تصور کنید که در طول یک سفر بدون پشتیبانی و راه دور مانند این، کمک گرفتن می تواند یک چالش باشد. در بیشتر 80 روز، ما از نزدیکترین ایستگاه فاصله زیادی داریم، بنابراین اگر چیزی خراب شود، چه کیت ما یا ما، با مشکلی روبرو خواهیم شد که باید با فریب، ابتکار و امیدواری بر آن غلبه کنیم. لمس شانس ما فناوری Garmin inReach® 1 را با خود داریم، که یک تغییر دهنده بازی است، زیرا به این معنی است که ما هرگز از کامز خارج نخواهیم شد، که اگر با مشکلات اساسی مواجه شویم، بسیار اطمینان بخش است.

من در 15 سال گذشته با تیم گارمین کار کرده ام و آنها در تمام سفرهای من از لهستانی ها تا کوه اورست شرکت داشته اند و این سفر تفاوتی ندارد. در واقع، من تا حدودی احساس برهنگی می‌کنم که آنها مرا در مسیرم راهنمایی نمی‌کنند! از آنجایی که قرار است از ما پشتیبانی نشود، ضروری است که همه تجهیزات ما به اندازه کافی بادوام، قابل اعتماد و قابل اعتماد باشند تا سختی های ناشی از هر سفر به آن قاره باشکوه را تحمل کنند. جاستین می‌گوید: پروژه‌ای مانند این ذهن را متمرکز می‌کند و بهترین چیزها را می‌طلبد، و گارمین مطمئناً در رسیدن به آن قدم برداشته است.

کسب و کار روزانه در میان ناکجاآباد
در طول اکسپدیشن، تیم به روشی کاملا فرمولیک از زندگی متوسل خواهد شد و باید بسیار روشمند باشد. جاستین توضیح می دهد: "این ذهن شما را در مورد آنچه مهم است تیز می کند." "مثل رفتن به سیاره ای دیگر است، و شما باید در عملکرد کارآمد بسیار سازگار باشید، اما همچنان انعطاف پذیری زیادی داشته باشید و به قدرت و خلق و خوی در حال نوسان مادر طبیعت احترام بگذارید. این یک زبان ساده است که در آن اولویت شما مراقبت از خود، هم تیمی و تجهیزاتتان است. این یک کد کاتارتیک از زندگی است و مطمئناً باعث می شود که قدر همه چیزهایی را که در زندگی عادی روزمره داریم بدانیم!»

این تیم کل کیت خود را روی یک سورتمه پشت سر خود حمل می‌کند که شامل تمام غذا، سوخت، تجهیزات، کیت ارتباطی، پنل‌های شارژ، بادبادک‌ها، دستگاه‌های تحقیقاتی و غیره است. . انرژی تلفن های هوشمند، پهپادها، دوربین ها، دستگاه های گارمین و غیره آنها از طریق خورشید و با استفاده از پنل های خورشیدی تولید می شود. از آنجایی که آنها در طول سفر خود 24 ساعت روشنایی روز دارند، هر شب پنل های خورشیدی خود را برای شارژ باتری های خود قرار می دهند. اما فکر نکنید که در این مرحله از روز که می‌توانند پاهایشان را بالا بگذارند، خنک شوند و برای یک خواب راحت بخوابند - دمای چادر آنها به اندازه بیرون سرد خواهد بود که بین -20 تا است. -35 درجه سانتیگراد. به یاد داشته باشید، فریزر شما در خانه در دمای -16 درجه سانتیگراد کار می کند، بنابراین دو نفر باید برای یک شب سرد آماده شوند!

غذا یکی از حیاتی ترین بخش های این سفر برای رسیدن به انتها است. در سرمای شدید، به خصوص زمانی که سخت کار می کنید و مجبور هستید 10 ساعت در روز بادبادک بزنید، کالری زیادی می سوزانید. این می تواند تا 8000 کالری در روز باشد، همان چیزی که یک سوارکار تور دو فرانس در هر مرحله می سوزاند! جاستین می‌خندد: «در خانه، برای رسیدن به این هدف باید بی‌پایان غذا بخوری». اما در آنجا، ما باید تمام غذای خود را حمل کنیم، بنابراین غذای خشک شده منجمد باید پر از کالری باشد اما به همان اندازه زیاد سنگین نباشد. ما از طریق Firepot Foods، که همه آن‌ها را با کمک آژانس‌های فضایی برای ما جمع‌آوری کرده‌اند، علم زیادی در آن قرار داده‌ایم - واقعاً همه آنها افراد بسیار باهوشی هستند. و آنها به مقابله با مشکلات مشابه در تغذیه فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی با یک رژیم غذایی متعادل و مغذی عادت دارند.

ممکن است تعجب کنید که چگونه می توانید به توالت در قطب جنوب بروید. تیم به من می گوید که شماره یک باشد یا دو، هر دو خیلی سریع انجام می شود! جالب اینجاست که از آنجایی که قطب جنوب یک محیط بکر و بدون موجودیت زنده (ویروس یا باکتری) در اکثر فلات است، یک پروتکل جهانی وجود دارد که در آن هیچ زباله ای باقی نمی گذارید، هیچ چیزی از جمله پوس های خود باقی نمی گذارید!

از اکسپدیشن الهام گرفته اید؟
آیا همه ما رویای ماجراجویی را نداریم؟ داستان‌های بزرگی از این دست ما را سرشار از شگفتی می‌کند و به ما انگیزه می‌دهد که بیرون برویم و کارهایی را انجام دهیم و ببینیم. به گفته جاستین و جیمی، آنها فقط یک جفت کاملا معمولی هستند و هرکسی می تواند به هر طریقی راه آنها را دنبال کند. ما هیچ تفاوتی با دیگران نداریم. شما رویاپردازان صندلی راحتی را دارید که در خانه می نشینند و به سوار شدن بر صحنه ای از تور دو فرانس، بالا رفتن از آن کوه بزرگ، قایقرانی در آن اقیانوس یا شاید می خواهند نواختن پیانو را یاد بگیرند، فکر می کنند. توصیه من این است که فقط درگیر شوید و شروع به انجام آن کنید! دنیا برای دیدن همه ما وجود دارد، و مکانی هیجان انگیز، ارزشمند و شگفت انگیز برای رفتن و کاوش، یادگیری و دیدن است. فقط آن سفر را شروع کنید، هر چقدر هم که دلهره آور باشد، سپس شما را به جای دیگری سوق می دهد و سپس به سفر بعدی و غیره،

 گارمین/گارمین_ایران/نمایندگی_گارمین/فروشگاه_گارمین/گارمین_کالا/گارمین_اصلی