مطالعه جدید از داده های گجت های Garmin برای کمک به بهبود سلامت روان

۱۸ دی ۱۴۰۰
آیا پیشرفتهای تکنولوژیکی در دستگاههای تناسب اندام و ردیابی سلامتی پوشیدنی می تواند درمان اختلالات روانی مختلف را بهبود بخشد؟ محققان دانشگاه تریر آلمان اخیراً از ردیاب های تناسب اندام Garmin vívosmart 4 استفاده کردند تا بررسی کنند که آیا سطح استرس اندازه گیری شده دیجیتالی می تواند به بهبود نتایج سلامت روان بیمار و تصمیم گیری بالینی کمک کند.

پیشرفت در نظارت بر بیماران از راه دور
در مطالعه امکان سنجی آلمان ، 7 بیمار سرپایی تحت درمان رفتاری شناختی با استفاده از فنوتیپ دیجیتال سطح استرس خود برای افزایش ارزیابی لحظه ای اکولوژیکی (EMAs) مورد ارزیابی قرار گرفتند. با استفاده از ردیاب تناسب اندام Garmin vívosmart 4 ، محققان سطح استرس بیماران را به طور مداوم در یک دوره 2 هفته ای زیر نظر گرفتند و داده ها را با رفتارها و تجربیات بیماران در مدت زمان مشابه مقایسه کردند. اگرچه مطالعات بیشتری مورد نیاز است ، محققان دریافتند که چنین فنوتیپ دیجیتالی ممکن است به درمانگران در تشخیص زودهنگام پیامدهای ضعیف در مراحل اولیه درمان کمک کند و به آنها اجازه می دهد استراتژی های بالینی خود را بر این اساس تطبیق دهند. محققان همچنین توصیه کردند که نظارت بر داده های پوشیدنی بیمار مانند سطح خواب و فعالیت نیز می تواند به بهبود نتایج کمک کند.

نتایج غنی شده دیجیتالی
Miriam I. Hehlmann ، محقق ارشد این مطالعه ، می گوید: "نتایج این مطالعه نشان می دهد که ارزیابی های طولی فشرده با سطوح استرس اندازه گیری شده دیجیتالی غنی شده است که می تواند تفاوتهای فرایندهای تغییر درمان و روابط آنها را با نتایج درمان 1) بررسی کند. فنوتیپ در مراحل اولیه خود است ، این تحقیق نشان می دهد که نظارت بر زمان واقعی بیماران با استفاده از ردیاب های تناسب اندام ، مانند مواردی که توسط Garmin طراحی شده است ، می تواند از گزارش خود برای بهبود درمان بیمار و سلامت پایدار پشتیبانی کند. این یافته ها برای جراحی های سرپایی ، روان درمانگران ، بیماران و محققان به طور یکسان مرتبط است. "

vívosmart 4 برای مطالعه دانشگاه تریر به دلیل قابلیت های ردیابی سلامت و تناسب اندام و رتبه آب و همچنین کاهش زمان خرابی مورد نیاز برای شارژ مجدد انتخاب شد. ردیاب های تناسب اندام Garmin علاوه بر ثبت تغییرات تدریجی و ناگهانی در سطح استرس ، اطلاعاتی در مورد ضربان قلب ، مراحل ، دقیقه شدت ، کالری و مدت و کیفیت خواب جمع آوری کردند.

ساعت های هوشمند Garmin برای نظارت یا تشخیص بیماریها یا هرگونه بیماری پزشکی طراحی نشده اند.


گارمین،فروشگاه گارمین جی پی اس کالا،گارمین ایران،ایران گارمین،محصولات گارمین در ایران،ساعت گارمین،ساعت جی پی اس دار گارمین،ساعت ورزشی گارمین،ساعت هوشمند و ورزشی گارمین