کاربران گارمین با سطح فعالیت بالاتر ضربان قلب در حالت استراحت کمتری دارند

۱۱ بهمن ۱۴۰۰
یک نمونه داده از حساب‌های کاربری Garmin Connect نشان می‌دهد که هر چه یک فرد فعال‌تر باشد، ضربان قلب در حالت استراحت کمتر می‌شود.
نگاه کردن به ساعت هوشمند گارمین روی مچ دست و دیدن آنچه که به نظر می رسد ضربان قلب به طور غیر طبیعی پایین در حالت استراحت است می تواند کمی نگران کننده باشد. اما داده‌های به‌دست‌آمده از نمونه‌ای از کاربران Garmin Connect™ نشان می‌دهد که ضربان قلب پایین در حالت استراحت می‌تواند نشان‌دهنده افزایش سطح آمادگی قلبی عروقی باشد.

ضربان قلب در حالت استراحت چیست؟
ضربان قلب در حالت استراحت تعداد دفعاتی است که قلب شما در دقیقه (bpm) می‌زند در حالی که بدن شما در حالت استراحت است – معمولاً زمانی که بعد از بیدار شدن از خواب می‌خوابید یا در رختخواب دراز می‌کشید. یک جستجوی آنلاین سریع نشان می‌دهد که ضربان قلب «طبیعی» در حالت استراحت برای بزرگسالان سالم، بسته به عواملی مانند جنسیت و سن، باید بین 60 تا 100 ضربه در دقیقه باشد.

نحوه محاسبه ضربان قلب در حالت استراحت
ساعت هوشمند گارمین شما ضربان قلب در حالت استراحت را برای شما محاسبه می کند. مستقیماً روی مچ دست خود، می‌توانید میانگین ضربان قلب در حالت استراحت را در یک دوره 7 روزه ببینید، اما مهم است که برنامه Garmin Connect خود را باز کنید تا تصویر کامل‌تری داشته باشید. نگاه کردن به یک روز یا یک هفته فقط همیشه داستان کامل را نشان نمی دهد - عواملی مانند بیماری ها یا عفونت ها یا هفته های غیرعادی فعال یا غیرفعال می توانند داده ها را تغییر دهند، بنابراین میانگین های خود را در طول یک ماه یا یک سال برای اطلاعات دقیق تر بررسی کنید. عدد.

اگر می بینید که میانگین ضربان قلب شما در حالت استراحت واقعاً به طور مداوم کمتر از 60 است، نترسید. این می تواند چیز خوبی باشد.

چرا ضربان قلب ورزشکاران در حالت استراحت کمتر است؟
ورزش شدید عضله قلب را تقویت می کند، که در نهایت به این معنی است که در پمپاژ خون در سراسر بدن شما موثرتر است. به طور کلی، قلب‌های قوی‌تر می‌توانند همان مقدار خون را در ضربان قلب کمتر پمپاژ کنند، در حالی که قلب‌های ضعیف‌تر برای رسیدن به همان حجم، باید دفعات بیشتری پمپاژ کنند. در نتیجه، افراد ورزشکار - مانند دوندگان، برای مثال - تمایل به کاهش ضربان قلب در حالت استراحت دارند.

اما شما مجبور نیستید حرف ما را قبول کنید. نمونه داده‌ای به‌دست‌آمده از کاربرانی که اجازه ردیابی داده‌های خود را در Garmin Connect داده‌اند، ابزاری تعاملی که توسط میلیون‌ها دوستدار تناسب اندام در سراسر جهان استفاده می‌شود، این ارتباط را کاملاً واضح می‌کند. هرچه فعال تر باشید، قلب شما سالم تر می شود - و انجام کار را برای آن آسان تر می کنید.

اگر ورزشکار نیستید یا در تمرینات تناسب اندام منظم و شدید شرکت نمی کنید، ضربان قلب پایین در حالت استراحت می تواند نشان دهنده وجود مشکل باشد. اگر فعال نیستید اما ضربان قلب در حالت استراحت به طور غیرطبیعی پایین است، ممکن است این موضوعی باشد که باید با پزشک خود در میان بگذارید زیرا این می تواند نشان دهنده اختلال در ریتم قلب به نام برادی کاردی یا سایر شرایط باشد.

فعالیت های قلبی و ضربان قلب در حالت استراحت
اینکه ورزش منظم و شدید قلبی عروقی برای شما خوب است، تکان دهنده نیست. کاربران Garmin Connect عاشق دویدن، دوچرخه‌سواری، شنا و غیره هستند – فعالیت‌هایی که فواید سلامتی فراوانی را ارائه می‌کنند. به دلیل محبوبیت این فعالیت‌ها و ارزش بسیار زیادی که به‌ویژه با انجام تمرینات هوازی به سلامت قلب شما اضافه می‌شود، تصمیم گرفتیم تعداد ساعات تجمعی دویدن، دوچرخه‌سواری و شنا را بررسی کنیم زیرا با میانگین ضربان قلب کاربر در حالت استراحت مرتبط است. نتایج واضح است - تا 15 ساعت، هرچه کاربر زمان بیشتری را برای انجام این فعالیت‌ها صرف کند، میانگین ضربان قلب در حالت استراحت اندازه‌گیری می‌شود.

کل ساعات فعالیت و ضربان قلب در حالت استراحت
اما در مورد افرادی که دوست دارند فعالیت های خارج از (یا علاوه بر) دویدن، شنا و دوچرخه سواری انجام دهند، چطور؟ نگران نباشید - ما به آنها نیز نگاه کردیم. مهم نیست که در اکوسیستم گارمین کانکت به کدام فعالیت می پردازید - از کایاک سواری تا یوگا، گلف تا تمرینات قدرتی - این ارتباط هنوز مشخص است. هرچه زمان بیشتری را صرف فعالیت کنید، ضربان قلب شما در حالت استراحت باید کمتر باشد.

شمارش روزانه گام ها و ضربان قلب در حالت استراحت
آیا برای رسیدن به هدف گام روزانه خود متعصب هستید؟ یا ترجیح می‌دهید هشدارهای حرکت خود را در طول روز بی‌صدا کنید؟ هر کدام کاملاً خوب است، اما اگر به طور متوسط تعداد گام‌های روزانه مناسبی را انجام نمی‌دهید، ممکن است بخواهید به داده‌های زیر نگاه کنید. هرچه تعداد قدم‌های بیشتری در روز طی کنید، قلب شما قوی‌تر می‌شود... شاید یادآوری یک پیاده‌روی کوتاه به آشپزخانه دفتر برای گرفتن یک لیوان آب مفیدتر از آن چیزی باشد که فکر می‌کردید.

چگونه می توانم میانگین ضربان قلب خود را در حالت استراحت بهبود بخشم؟
پاسخ در اینجا احتمالاً بسیار ساده است - حرکت کنید! نمودارهای بالا نشان می دهد که برای یک فرد بالغ سالم، سبک زندگی فعال تر منجر به قلب سالم تر می شود. اگر هنوز فعالیتی را که به آن علاقه دارید پیدا نکرده اید، اشکالی ندارد. ساعت های هوشمند گارمین تا 37 نمایه فعالیت دارند که می توانید امتحان کنید، چه به دنبال آن سرگرمی هستید که حرکت رو به جلو را برای شما تعریف کند یا فقط می خواهید آن را با هم ترکیب کنید.