کاربران گارمین با این که فعالیت بیشتری دارند ضربان قلب متعادل تری در زمان استراحت دارند

۲۰ بهمن ۱۴۰۰
تحقیقات تخصصی گارمین
 
مطالعه دیتاهای کاربران  Garmin Connect نشان می‌دهد که هر چه یک فرد فعال‌تر باشد، ضربان قلب در حالت استراحت Resting  کمتر می‌شود.
زمانی که به ساعت گارمین Garmin  نگاه میکنید و می بینید که ضربان قلب شما در زمان استراحت به صورت غیر عادی پایین است ممکن است کمی نگران کننده باشد . اما داده‌های به ‌دست ‌آمده از گروهی از کاربران Garmin Connect نشان می‌دهد که ضربان قلب پایین در حالت استراحت می‌تواند نشان‌دهنده افزایش سطح آمادگی قلبی عروقی باشد.
 
ضربان قلب در حالت استراحت Resting چیست؟
تعداد ضربان قلب شما در یک دقیقه در حالی که ورزش نمیکنید و در استراحت هستید ضربان قلب رستینگ(bpm ) شماست. به عنوان مثال  زمانی که بعد از بیدار شدن از خواب  در رختخواب دراز می‌کشید. یک جستجوی آنلاین سریع نشان می‌دهد که ضربان قلب «طبیعی» در حالت استراحت برای بزرگسالان سالم ، بسته به عواملی مانند جنسیت و سن، باید بین 60 تا 100 ضربه در دقیقه باشد.
 
نحوه محاسبه ضربان قلب در حالت استراحت
ساعت هوشمند گارمین شما ضربان قلب در حالت استراحت را برای شما محاسبه می کند. مستقیماً روی مچ دست خود، می‌توانید میانگین ضربان قلب در حالت استراحت خود را در یک دوره 7 روزه ببینید، اما مهم است که برنامه Garmin Connect خود را برای دریافت ضربان به صورت  کامل‌تر باز کنید. دیدن  میانگین  یک روز یا یک هفته ، همیشه داستان کامل را نشان نمی دهد .عواملی مانند بیماری ها یا عفونت ها یا هفته های غیرعادی ، فعال یا غیرفعال می توانند دیتاها را تغییر دهند، بنابراین میانگین های خود را در طول یک ماه یا یک سال برای اطلاعات دقیق تر بررسی کنید.
 
اگر می بینید که میانگین ضربان قلب شما در حالت استراحت واقعاً به طور مداوم کمتر از 60 است، نترسید. این می تواند چیز خوبی باشد. 
 
چرا ضربان قلب ورزشکاران در حالت استراحت کمتر است؟
ورزش شدید عضله قلب را تقویت می کند، که در نهایت به این معنی است که در پمپاژ خون در سراسر بدن شما موثرتر است. به طور کلی، قلب‌های قوی‌تر می‌توانند همان مقدار خون را در ضربان قلب کمتر پمپاژ کنند، در حالی که قلب‌های ضعیف‌تر برای رسیدن به همان حجم، باید دفعات بیشتری پمپاژ کنند. در نتیجه، افراد ورزشکار ( مانند دوندگان) تمایل به کاهش ضربان قلب در حالت استراحت دارند.
 
اما این تحقیق رای متلق نیست . نمونه های  به ‌دست‌ آمده از کاربرانی که اجازه تحقیق در مورد داده‌های خود را در Garmin  Connect  داده‌اند ، به وسیله این ابزار تعاملی که  مورد استفاده میلیون‌ها تن از دوستداران تناسب اندام در سراسر جهان قرار گرفته ، این ارتباط کاملاً واضح میشود . هرچه فعال تر باشید، قلب شما سالم تر می شود - و انجام کار را برای شما آسانتر میشود .
 
اگر ورزشکار نیستید یا در تمرینات تناسب اندام منظم و شدید شرکت نمی کنید، ضربان قلب پایین در حالت استراحت می تواند نشان دهنده وجود مشکل باشد. اگر فعال نیستید اما ضربان قلب در حالت استراحت به طور غیرطبیعی پایین است، ممکن است این موضوعی باشد که باید با پزشک خود در میان بگذارید زیرا این می تواند نشان دهنده اختلال در ریتم قلب به نام bradycardia  یا سایر شرایط باشد.
 
فعالیت های قلبی و ضربان قلب در حالت استراحت
این که ورزشهای  منظم و یا شدید مناسب عضلات قلب برای شما خوب است، مساله جدیدی نیست و همه تقریبا آن را میدانیم . کاربران Garmin Connect عاشق دویدن، دوچرخه‌سواری، شنا و غیره هستند .  فعالیت‌هایی که فواید سلامتی فراوانی را ارائه می‌کنند. به دلیل محبوبیت این فعالیت‌ها و ارزش بسیار زیادی که به‌ویژه با انجام تمرینات هوازی به سلامت قلب شما اضافه می‌شود، تصمیم گرفتیم تعداد ساعات تجمعی دویدن، دوچرخه‌سواری و شنا را بررسی کنیم زیرا با میانگین ضربان قلب کاربر در حالت استراحت مرتبط است. نتایج واضح است - تا 15 ساعت، هر چه کاربر زمان بیشتری را برای انجام این فعالیت‌ها صرف کند، میانگین ضربان قلب در حالت استراحت اندازه‌گیری می‌شود.
 
نمودار نشان می دهد که چگونه ضربان قلب در حالت استراحت برای ورزشکارانی که به مدت 7 روز دویدند، دوچرخه سواری کردند یا شنا کردند، کمتر بود.  
کل ساعات فعالیت و ضربان قلب در حالت استراحت
اما در مورد افرادی که دوست دارند فعالیت های خارج از (یا علاوه بر) دویدن، شنا و دوچرخه سواری انجام دهند، چطور؟ نگران نباشید - ما هم به آنها نگاه کردیم. مهم نیست که در اکوسیستم گارمین کانکت به کدام فعالیت می پردازید - از کایاک سواری تا یوگا، گلف تا تمرینات قدرتی - این ارتباط هنوز مشخص است. هرچه زمان بیشتری را صرف فعالیت کنید، ضربان قلب شما در حالت استراحت باید کمتر باشد.
 
نمودار نشان می دهد که چگونه RHR (ضربان قلب در حالت استراحت) برای ورزشکارانی که به مدت 7 روز فعال بودند کمتر بود.
شمارش روزانه گام ها و ضربان قلب در حالت استراحت
آیا برای رسیدن به هدف گام روزانه خود متعصب هستید؟ یا ترجیح می‌دهید هشدارهای حرکت خود را در طول روز بی‌صدا کنید؟ هر کدام کاملاً خوب است، اما اگر به طور متوسط تعداد گام‌های روزانه مناسبی را انجام نمی‌دهید، ممکن است بخواهید به داده‌های زیر نگاه کنید. هرچه گام های بیشتری در روز بردارید، قلب شما قوی تر می شود... شاید یادآوری یک پیاده روی کوتاه به آشپزخانه اداری برای گرفتن یک لیوان آب مفیدتر از آن چیزی باشد که فکر می کردید.  
 
نمودار نشان می دهد که چگونه RHR (ضربان قلب در حالت استراحت) برای افرادی که بیش از 7 روز فعال بودند کمتر بود.
چگونه می توانم میانگین ضربان قلب خود را در حالت استراحت بهبود بخشم؟
پاسخ در اینجا احتمالاً بسیار ساده است - حرکت کنید! نمودارهای بالا نشان می دهد که برای یک فرد بالغ سالم، سبک زندگی فعال تر منجر به قلب سالم تر می شود. اگر هنوز فعالیتی را که به آن علاقه دارید پیدا نکرده اید، اشکالی ندارد. ساعت‌های هوشمند گارمین تا 37 پروفایل ورزشی فعالیت دارند که می‌توانید آن را امتحان کنید، چه به دنبال آن سرگرمی باشید که حرکت رو به جلو شما را مشخص کند یا فقط می‌خواهید آن را با هم مخلوط کنید.
 
لطفاً به خاطر داشته باشید که هربدن هرکس با دیگری متفاوت است. اگر پس از خواندن این مقاله همچنان احساس می کنید که ضربان قلب در حالت استراحت غیرعادی است، مهم است که با پزشک خود مشورت کنید زیرا او می تواند با شما کار کند تا مشخص کند آیا مشکلی وجود دارد یا خیر.