استفاده از ردیاب های تناسب اندام برای کاهش زمان نشستن شغلی برای بیماران مبتلا به دیابت نوع 2

۲۸ بهمن ۱۴۰۰
استفاده از ردیاب های تناسب اندام برای کاهش زمان نشستن شغلی برای بیماران مبتلا به دیابت نوع 2

عادات کاری بی تحرک با تعدادی از نگرانی های سلامتی از جمله افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و دیابت نوع 2 مرتبط است. مطالعه‌ای که اخیراً در سوئد انجام شد، استفاده از مداخلات سلامت همراه ("mHealth") را برای کاهش زمان نشستن شغلی در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 2 مورد بررسی قرار داد و مشاهده کرد که چگونه چنین برنامه‌هایی در محیط‌های کار و بیماران دریافت و اجرا می‌شوند.

تیم تحقیقاتی با ترکیب استفاده از مصاحبه، یادآوری پیامک، مشاوره با کادر پزشکی متخصص و ردیابی فعالیت با Garmin vívofit 3، امکان‌سنجی هدف‌گذاری مرحله‌ای همراه با شخصی‌سازی مداخله mHealth را برای کاهش نشستن در محل کار تأیید کرد.

استفاده از vívofit 3 به شرکت‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا فعالیت‌ها را ردیابی کنند، به طور خودکار اهداف را تعیین کنند، اعلان‌های فعالیت را دریافت کنند و ببینند چه زمانی به اهداف رسیده‌اند. در انجام این کار، شرکت کنندگان مزایایی را تجربه کردند، از جمله:

خود نظارتی و آگاهی منجر به افزایش اعتماد به نفس می شود
اهداف شخصی سازی شده که بر اساس سطوح فعالیت قبلی تطبیق می یابند
اهداف آسان برای درک
یک یادآوری ساده از اینکه چه فعالیتی باید تکمیل شود
تایید و پاداش مثبت هنگام رسیدن به یک "هدف"
شرکت کنندگان در مطالعه سطوح پایین تری از خستگی مرتبط با کمتر نشستن و حرکت بیشتر و همچنین افزایش یکپارچگی و استقلال شخصی را گزارش کردند.

«ردیاب‌های فعالیتی که باعث کاهش سریع نشستن طولانی‌مدت می‌شوند و از هدف‌گذاری مرحله‌ای، یادآورهای پیامکی منظم و فعالیت‌های مقاومتی ساده پشتیبانی می‌کنند، ممکن است بیماران را برای کاهش زمان نشستن در محل کار تسهیل کنند.»

مداخله mHealth که با آگاهی و حمایت همکاران و کارفرمایان ادارات انجام شد در میان محیط‌های کاری مختلف اداری قابل قبول تلقی شد و می‌تواند ابزارها و استراتژی‌های مورد نیاز برای افزایش فعالیت و کاهش تأثیر دیابت نوع 2 بر بیماران و ارائه مراقبت‌های بهداشتی را فراهم کند.

ساعت‌های هوشمند گارمین برای نظارت یا تشخیص بیماری‌ها یا شرایط پزشکی طراحی نشده‌اند.

 گارمین/نمایندگی گارمین/محصولات گارمین/فروشگاه گارمین/گارمین ایران/بهترین گارمین