مقایسه تخصصی بین ساعت های Epix2 و Fenix7 گارمین

۰۴ اسفند ۱۴۰۰
Garmin Fenix 7 vs Epix: مقایسه ای بسیار دقیق

از زمان معرفی این نسل از ساعت های گارمین  بحث های بی پایانی در مورد تصمیم گیری بین ساعت های سری 7 Fenix و سری Epix وجود داشته است، بنابراین من تشخیص دادم که مقایسه دقیق تری انجام شود. در مورد من، من تقریباً دو ماه است که از ساعت های گارمین را اغلب در کنار هم استفاده می کنم. یک Epix روی یک مچ دست و یک Fenix 7 روی مچ دیگر. بنابراین من داده‌های مقایسه مستقیم، از جمله نمودارهای مصرف باتری برای فعالیت‌های طولانی 7 ساعت، در مورد نحوه برخورد آنها با دنیای واقعی با تمام ویژگی‌های فعال دریافت کرده‌ام.
در حال حاضر در سطح بالا، بدون شک، صفحه نمایش تفاوت اصلی است. اما این نمایشگر در واقع عوامل بسیار دیگری را هدایت می کند که کمتر آشکار هستند. مواردی مانند وضوح نقشه، جزئیات نمودار، نحوه واکنش دستگاه در مچ دست، و حتی دید عمومی روزانه. و احتمالاً مهم است که هر گونه تصوری را که در مورد ساعت های .نمایشگر زیبا. از چند سال پیش مشاهده شده بود کنار بگذارید. یا حتی از خط تولید خود گارمین. Venu 2 Plus که به تازگی منتشر شده است، صفحه نمایش مشابهی دارد، اما چیزی شبیه به Epix ندارد. دلیلش این است که به نظر می‌رسد گارمین هر کاری که ممکن است انجام داده است تا اپیکس را آینه‌ای از Fenix بسازد، نه اینکه آن را به عنوان یک دستگاه مصرف‌کننده متوسط مانند سری Venu در نظر بگیرد.
بنابراین، با این کار، این پست به دو بخش اصلی تقسیم می شود:
مروری سریع بر مدل‌های Fenix/EPIX
بررسی عمیق تمام آن تفاوت‌های ظریف بین Fenix و Epix
اکنون، می‌توانید روی ویدیوی بالا روی Play ضربه بزنید، که در این مورد احتمالاً بهترین کار است، زیرا بسیاری از این‌ها مبتنی بر نمایشگر هستند و دیدن آن‌ها در دنیای واقعی با فیلم‌های ویدیویی واقعی آسان‌تر است. ساعت ها واکنش نشان می دهند و نمایش می دهند.
گزینه های مدل:
 
در حال حاضر، من قصد ندارم در این پست تمام مدل های Fenix سری 7 را مطرح کنم. در مجموع 22 مورد از آنها به اضافه سایر SKUهای خاص کشور وجود دارد. به عنوان مثال، بریتانیا سایه خاکستری متفاوتی نسبت به سایر نقاط جهان در مدل‌های خاص دارد. شوخی نمی کنم. آنجا یک SKU متفاوت است. در اینجا نمودار رسمی لیست های گارمین، حداقل برای بازار ایالات متحده است.
 
مهمترین چیزی که باید بدانید این است که همه این ساعت ها ویژگی های نرم افزاری یکسانی را در سراسر صفحه به اشتراک می گذارند. همه آنها دارای موسیقی، یک سنسور ضربان قلب نوری، همان سازنده چیپست GPS، پشتیبانی پرداخت بدون تماس یکسان، WiFi/Bluetooth/ANT+ یکسان و مشخصات ورزشی مشابه و ویژگی های مرتبط هستند. یکسان. یکسان. یکسان.
درعوض، تصمیم گیری در مورد یک مدل سه چیز ساده است:
الف) اندازه
ب) خورشیدی
ج) نسخه یاقوت کبود یا خیر
به طور خلاصه، در سطح بالا شما اساساً سه اندازه Fenix سری 7 و یک اندازه سری Epix دارید:
Fenix 7S - The Smallest: این یک قاب 42 میلی متری با صفحه نمایش 1.2 اینچی است
Fenix 7 - The Middle Bear: این یک قاب 47 میلی متری با صفحه نمایش 1.3 اینچی
Epix است - The Only Bear: از نظر اندازه با Fenix 7 میانی یکسان است. در 47 میلی متر و 1.3 اینچ
Fenix 7X - بزرگترین: این یک قاب 51 میلی متری با صفحه نمایش 1.4 اینچی است.
سپس، در صورت انتخاب Fenix 7، باید تصمیم بگیرید که آیا خورشیدی می خواهید یا نه. به طور کلی، انرژی خورشیدی را به عنوان نیروی افزایشی در نظر بگیرید. اگر برای 45 دقیقه پیاده روی در زمستان در زیر نور آفتاب بیرون بروید، مقدار نسبتاً ناچیزی انرژی (و قدرت زیر یک کت صفر) اضافه می کند. در حالی که، اگر یک روز کامل در تابستان را زیر نور خورشید بگذرانید، مقدار قابل توجهی نیرو اضافه می کند. من نمودار باتری را بعدا دارم که دقیقاً چقدر را نشان می دهد. اما هیچ خورشیدی در Epix وجود ندارد.
Fenix 7 Series: Solar Solar
Series Epix: No Solar ارائه شده است
خوب، پس به این سوال می رسیم که نسخه .Sapphire. یا خیر. در مورد سری 7 Fenix، تگ .Sapphire. به نوعی جایگزین تگ .Pro. در سری Fenix 6 می شود. هیچ ساعت  Fenix 7 Pro وجود ندارد. Sapphire Pro جدید است.
Sapphire در Epix و Fenix 7 چهار کار بسیار خاص انجام می دهد:
الف) شیشه یاقوت کبود را به شما می‌دهد: این شیشه در برابر خراش ماندگارتر است، اما دید کمی تیره‌تر نیز دارد. در سال 2022، من زیاد به عنصر خراش فکر نمی‌کنم، شیشه‌ای که آن‌ها روی ساعت های معمولی غیر یاقوت کبود استفاده می‌کنند، بسیار قوی است و من به ندرت ساعت‌ها را با آن خراش می‌دهم، علی‌رغم اینکه با آن‌ها مثل چرند رفتار می‌کنم.
ب) قاب/قاب تیتانیوم را به شما می‌دهد: ساعت های Sapphire دارای قاب و قاب تیتانیومی هستند، بنابراین رسماً ظاهر شیک‌تری دارند. برخی نیز دارای پوشش DLC هستند.
ج) GPS چند باند را به شما می دهد:این GPS جدید با فرکانس دوگانه است که از نظر تئوری جام مقدس دقت GPS است. در عمل، کمی بهتر است، اما واقعاً فقط در موقعیت‌های چالش برانگیز بسیار خاص (مانند صخره‌های عظیم، و گاهی اوقات در برابر ساختمان‌های بسیار بلند). این کامل نیست، و هنوز جام مقدس نیست. شاید با آپدیت یک سال دیگه بشه. COROS تابستان گذشته این را به Vertix 2 خود اضافه کرد و از آن زمان تاکنون شاهد بهبود جزئی/افزایشی بوده‌ام. آنها چیپست مشابهی با گارمین دارند.
د) به جای 16 گیگابایت، 32 گیگابایت فضای ذخیره سازی به شما می دهد:این در درجه اول برای استفاده از نقشه (یا موسیقی) است، اما نقشه های از پیش بارگذاری شده برای منطقه شما را نیز به شما می دهد. در مورد ساعت های غیر یاقوت کبود، شما به سادگی روی .مدیر نقشه. در ساعت ضربه بزنید و منطقه (قاره) خود را انتخاب کنید. چند ساعت صبر می‌کنید تا از طریق WiFi همگام‌سازی شود و کارتان تمام می‌شود. اندازه نقشه‌ها را در بررسی عمیق خود توضیح می‌دهم، اما نسخه کوتاه این است که آمریکای شمالی و اروپا هر کدام حدود 8 تا 10 گیگابایت هستند، بنابراین نمی‌توانید هر دو را با هم در یک ساعت  16 گیگابایتی قرار دهید. شما باید به عقب و جلو عوض کنید.
در اینجا نموداری است که گارمین دارد که در واقع آن را بهتر از آنچه من می توانم با MSPAINT انجام دهم توضیح می دهد:
 
در این مرحله، من اجازه نمی‌دهم که بیت‌های ذخیره‌سازی چند باند یا نقشه به‌صورت جداگانه یک عامل تصمیم‌گیری باشند، با این حال، آنها می‌توانند با هم باشند. به عنوان مثال، من اغلب به این سو و آن سو سفر می کنم - بنابراین داشتن نقشه های هر دو قاره برای من مفید است. و، از آنجایی که من یک فرد گیک‌تر هستم، علاقه‌مندم ببینم GPS چند باندی طی یکی دو سال آینده چگونه اجرا می‌شود. بنابراین به احتمال زیاد به سراغ نسخه Sapphire خواهم رفت. من ارزش صفر را در قاب شیشه ای یاقوت کبود یا قاب تیتانیوم پیدا کردم.
البته، شما این کار را انجام می دهید. من فقط فکرم را به شما می گویم.
تفاوت های کلیدی اپیکس در مقابل فنیکس:
 
اکنون، من اینها را به لیستی از بخش های گلوله ای تقسیم کرده ام. از آنجایی که من بخش‌ها و فهرست‌ها را دوست دارم. این فهرست همچنین منعکس کننده ترتیب ویدیوی بالا (که دارای فصل نیز است) است. من حتی تا آنجا پیش رفتم که هفته گذشته از تیم محصول گارمین برای هر گونه تفاوت بی اهمیت دیگری بین آنها سوال کردم. همچنین توجه داشته باشید که در حالی که مبنای مقایسه دنیای واقعی من Epix Sapphire در مقابل Fenix 7 Solar Sapphire است، اما هیچ یک از موارد زیر در حالت غیر یاقوت کبود تغییر نمی کند، به جز اینکه دید غیر یاقوت کبود معمولاً کمی بهتر است (کمتر کم نور). ). اما من هیچ ساعت  غیر یاقوت کبود برای مقایسه ندارم.
1) قیمت: Fenix 7 از 699 دلار شروع می شود و به بیش از 1000 دلار می رسد، در حالی که Epix از 899 دلار شروع می شود و به 999 دلار می رسد. بنابراین، اگر مدل‌های مشابه - Fenix 7 Solar Sapphire را با Epix Sapphire مقایسه کنید، فاصله آن 100 دلار است (899 دلار برای Fenix 7 Solar Sapphire تا 999 دلار برای Epix Sapphire). اگر غیر یاقوت کبود را با غیر یاقوت کبود مقایسه کنید، تفاوت بین مدل های پایه 200 دلار است (699 دلار برای Fenix در مقابل 899 دلار برای Epix).
2) انواع حالت نمایش: بیایید با حالت آسان شروع کنیم. صفحه نمایش Fenix 7 همیشه روشن است. بیست و چهار ساعت در روز، مهم نیست که شما یا ساعت چه کاری انجام می دهید، روشن است. اگرچه، اگر بخواهید حالت خواب دارد. همچنین دارای یک نور پس زمینه است که بسته به اینکه در حالت خواب یا حالت عادی هستید، در مراحل 5 درصد افزایش از 0 تا 100 درصد قابل تنظیم است.
سپس Epix وجود دارد. در پیکربندی پایه/پیش‌فرض، دو حالت اصلی دارد:
الف) EPIX همیشه روشن:در این پیکربندی، تا زمانی که حرکتی (حتی کوچک، مانند تایپ کردن) وجود داشته باشد، صفحه نمایش روشن می ماند. اگر مچ دست خود را به سمت خود بچرخانید، صفحه نمایش را روشن می کند، اما معمولاً بدون روشنایی اضافی کاملاً قابل خواندن است. اگر آن را به مدت 60 ثانیه بدون مراقبت روی میز بگذارید، صفحه نمایش را خاموش می کند. به همین ترتیب، اگر در حال خواندن کتاب هستید، ممکن است نمایشگر بسته به میزان بی حرکتی شما خاموش شود. ظاهراً من خیلی ساکن نیستم، زیرا این عملاً هرگز برای من خاموش نمی شود - در عوض فقط بین حالت کم نور، اما به راحتی قابل مشاهده و حالت روشن، عقب و جلو می رود. در هر صورت در این حالت همیشه روشن، ساعت در حالت ساعت هوشمند 6 روز دوام می آورد. من می توانم تأیید کنم که در یک ماه گذشته +،
ب) EPIX مبتنی بر ژست: در این حالت، زمانی که شما به طور فعال به آن نگاه نمی کنید، نمایشگر خاموش می شود. همانطور که مچ دست خود را بالا می آورید، روشن می شود. شایان ذکر است که می توانید این را برای تمرین در مقایسه با استفاده عمومی متفاوت تنظیم کنید. بنابراین در حالت تمرین می‌توانید بگویید همیشه روشن، اما بقیه روز را بر اساس ژست‌ها. در حالت کلی مبتنی بر ژست، 16 روز عمر باتری ساعت هوشمند دارد.
توجه داشته باشید که در مورد Epix، فرض می‌کند که نمایشگر هر شب به حالت خواب می‌رود. پیش‌فرض از 10 شب تا 6 صبح است، اما می‌توانید زمان و رفتار را در تنظیمات حالت خواب تغییر دهید. من این را در بخش .کم نور. زیر توضیح می دهم.
3) فناوری نمایش: بعد، بزرگ، خود نمایشگر. شما به جای صفحه نمایش 64 رنگ سری Fenix 7 و صفحه نمایش MIPS انعکاسی، آن صفحه نمایش AMOLED با 65000 رنگ را دارید. نمایشگر AMOLED همانند سری Venu 2 است که با استقبال خوبی مواجه شده است. اندازه هر دو صفحه نمایش یکسان است، به عنوان 1.3. فهرست شده است و اندازه داخلی قابل مشاهده هر دو صفحه نمایش نیز یکسان است (حلقه خورشیدی .خارج. آن ناحیه قابل مشاهده است).
احتمالاً ساده‌ترین راه برای نشان دادن این تفاوت رنگ گسترده، یک صفحه ساعت ساده است که با استفاده از برنامه Connect IQ ایجاد کردم. این نور پس‌زمینه‌ها در تنظیمات پیش‌فرض هنگام بالا بردن مچ فعال می‌شوند. البته، تشخیص وضوح در عکس یک عکس نیز سخت است.
 
حالا به عنوان یک نکته جالب، اگر یک صفحه ساعت سفارشی ایجاد کنید، احتمالاً به حالت ژست می رود (همانطور که در بالا بود). گارمین دارای مشخصاتی برای ساعت‌های همیشه روشن ساخته شده از سری AMOLED است، اما ویژگی .Face It. برای ایجاد چهره‌های شخصی شما، چهره‌های همیشه روشن ایجاد نمی‌کند – بنابراین این ویژگی‌ها من را مجبور می‌کنند به حالت ژست حرکتی در Epix بپردازم، در حالی که در Fenix تمام مدت آنجاست. ما در مورد سوختن در یک لحظه صحبت خواهیم کرد.
4) رزولوشن: در مرحله بعد، وضوح نمایشگر را داریم، یعنی چند پیکسل دارد. در اصل، هر چه بیشتر بهتر است. با پیکسل های بیشتر می توانید جزئیات بیشتری را نشان دهید. صفحه نمایش Epix 416x416 پیکسل است، در حالی که صفحه نمایش Fenix 7 260x260 پیکسل است (Fenix 7s 240x240px و 7X 280x280px است). با این حال، از آنجایی که اندازه فیزیکی صفحه نمایش یکسان است، این امر منجر به پیکسل بیشتر در هر اینچ می شود (PPI - این را از روزهای چاپ به خاطر دارید؟). در مورد سری Fenix، 200ppi است، در حالی که سری Epix 326ppi است – به طور چشمگیری بالاتر. در حال حاضر، به خودی خود، این در زمینه های اصلی در حال اجرا بسیار واضح نیست. جایی که مهمتر است نمودارها، نمودارهای داده، نقشه ها و هر چیزی که به جزئیات نیاز دارد، بنابراین، اجازه دهید به آن نگاه کنیم.
5) جزئیات نقشه و دید:یکی از ساده‌ترین نمونه‌های آن صرفاً در نقشه‌برداری است. در حالی که هر دو ساعت  از *EXACT SAME MAPS* استفاده می کنند، Epix جزئیات را بهتر و در سطح زوم بالاتر نمایش می دهد. این در سناریوهای بی‌شماری نشان داده می‌شود، اما در ویدیوی من در بالا از یک مورد بسیار خاص عبور می‌کنم که در زیر آن را روی صفحه نمایش گرفته‌ام. هر دوی این ساعت ها دقیقاً همان نقطه را در همان سطح زوم (300 متر) نشان می‌دهند، و هر دوی آنها برای روشنایی صفحه روی پیش‌فرض تنظیم شده‌اند که نقشه مسیریابی محبوبیت نشان داده شده است. توجه داشته باشید که چگونه Fenix 7 (سمت چپ) مسیرهای متعددی را که Epix (راست) نشان می دهد از دست داده است. به عنوان مثال، آن دنباله ای که در امتداد بالای صفحه نمایش قطع می شود. یا نمادهای کوه اضافه شده. یا کل مسیرهای انتخابی که در قسمت پایین وسط صفحه بریده می شوند. یا نام کوه ها. هیچ یک از این جزئیات را نمی توان (هنوز) در Fenix نشان داد زیرا وضوح آن را ندارد. درعوض، تا زمانی که بیشتر به سمت پایین بزرگنمایی نکنید، آن جزئیات را نمی‌بینید. در این صورت، Epix جزئیات دیگری را نشان می‌دهد که Fenix فاقد آن است تا زمانی که دوباره کوچک‌نمایی کنید. این یک چرخه بی پایان است.
 
اگرچه این چیزی بیش از یک نقشه است. شما آن را به عنوان مثال در زمین های گلف، و همچنین حتی نقشه پیست اسکی/پیست اسکی مشاهده می کنید. به علاوه البته فقط در مواردی مانند نمودارها وضوح.
6) روشنایی: بعد، روشنایی است، AMOLED در تجربه من در هر سناریویی بسیار روشن تر است - از جمله در آفتاب مستقیم. حداقل با دو نسخه Sapphire که دارم. صفحه نمایش AMOLED در نور آفتابی درخشان در بالای یک آتشفشان در میان مزارع گدازه مانند بیابان، بسیار روشن است و به راحتی قابل خواندن است. و همین امر در جنگلی زیر پوشش انبوه درختان صادق است. در حالی که مطمئناً خواندن سری Fenix 7 در زیر نور مستقیم آفتاب آسان است، اما در سناریوهای کمتر روشن Epix واقعا می درخشد - بدون نیاز به استفاده از نور پس زمینه - یا تغییر تنظیمات نور پس زمینه. به‌طور پیش‌فرض، سری Fenix 7 از یک گزینه نور پس‌زمینه 20 درصدی استفاده می‌کند که البته می‌توانید برای روشن‌تر کردن آن، آن را افزایش دهید. اما همانطور که در اینجا می بینید، واقعاً نزدیک نیست (Epix سمت چپ، Fenix 7 سمت راست):
 
اینم یکی دیگه:
 
با نگاهی به برخی از سناریوهای مستقیم خورشید، در اینجا مچ دست من در آفتاب مستقیم در جزیره ای در هوای تابستانی است، و Epix به راحتی قابل خواندن است:
 
نکته اینجاست که من نگران روشنایی با Epix نیستم. در حالی که، حداقل با نسخه کمی تیره‌تر یاقوت کبود Fenix 7، مواردی وجود دارد که آنقدر قابل مشاهده نیست، به خصوص در اوایل عصر یا شرایط تاریک‌تر، جایی که Epix واقعا می‌درخشد.
7) کم نور شدن: حالا بیایید در جهت مخالف برویم - وقتی می خواهید تاریک باشد چقدر قابل مشاهده است؟ در این صورت، هر دو ساعت  در واقع گزینه های حالت خواب را دارند. برای Epix به‌طور پیش‌فرض فعال می‌شود، و شما زمان خواب خود را پیکربندی می‌کنید، و سپس با صفحه ساعت ساده‌شده به حالت خواب .مزاحم نشوید. می‌رود. در این حالت صفحه نمایش ساعت خاموش است و برای دیدن نمایشگر فقط یک دکمه را فشار دهید. به سادگی لمس کردن / ضربه زدن به آن چیزی را تغییر نمی دهد.
Epix در واقع تنظیم تیرگی کمتری برای حالت خواب نسبت به حالت عادی دارد. بنابراین شما را در شب کور نمی کند. من هیچ مشکلی با سطوح تیرگی صفحه نمایش Epix در شب نداشتم (یک نگرانی از برخی ساعت های AMOLED دیگر در گذشته). در اینجا Epix در حالت خواب است، پس از فشار دادن یک دکمه (من Fenix را در حالت خواب در ویدیو نیز نشان می دهم، و همچنین نحوه پیکربندی آن را).
 
در حالی که برای سری Fenix 7، در شب نمایشگر همچنان .روشن. است، البته بدون نور پس زمینه مگر اینکه آن را مشخص کنید. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که در یک اتاق تاریک در شب (مانند اتاق خواب)، تا زمانی که دکمه‌ای را فشار ندهید، نمی‌توانید زمان را ببینید. بنابراین اساساً برای سناریوی نیمه شب، بدون توجه به ساعت، فشار دکمه لازم است. و می توانید از نور پس زمینه حرکتی برای هر دو ساعت نیز استفاده کنید (که به طور پیش فرض در حالت خواب خاموش است).
اوه، و گیک عجیب و غریب به کنار. Epix و Fenix در واقع دو سطح کنترل متفاوت برای روشنایی دارند. در طول استفاده معمولی در روز، روشنایی صفحه نمایش Epix سه گزینه دارد. اما در شب در حالت خواب چهار گزینه می شود. به طور مشابه، Fenix 7 به طور معمول روشنایی نور پس زمینه را در بلوک های 10٪ تنظیم می کند که 20٪ به طور پیش فرض است. در حالی که در حالت خواب 5% بلوک و 5% پیش فرض است.
8) ملاحظات باتری: بنابراین در کمپ باتری، ما اساساً دو سناریو اصلی داریم: استفاده روزانه از ساعت هوشمند و زمان تمرین GPS. بیایید با یک نمودار ساده از Garmin شروع کنیم که سطوح باتری ادعا شده برای هر مدل را مشخص می کند:
 
در حال حاضر، در آزمایش خود، در درجه اول بر روی Sapphire خورشیدی Epix & Fenix 7 تمرکز کردم، و در یک پیکربندی همیشه روشن. بدون شک، من با استفاده از تنظیمات پیش‌فرض و شامل 1 ساعت زمان تمرین در روز (ترکیبی از GPS و تمرینات داخل سالن) به ادعای همیشه روشن 6 روزه نزدیک شده‌ام. بعضی روزها زمان تمرین بیشتر، بعضی روزها کمتر. اما میانگین امن یک ساعت در روز اینجا در دسامبر. در مورد Fenix 7، به نظر می رسد که این نیز به سمت ادعای باتری آن برای حالت ساعت گرایش دارد، اما صادقانه با توجه به بالا بودن آنها، قضاوت دقیق دشوار است.
پس حالت های تمرین چطور؟ خوب، بیایید برویم بزرگ! در اینجا دو تمرین وجود دارد که از ساعت‌ها به طور موثر در کنار هم و با فعال کردن .همه چیزها. استفاده می‌شود. من اپیکس یاقوت کبود را روی مچ دست چپم دارم و یاقوت کبود خورشیدی Fenix 7 را روی مچ دست راستم دارم. برای اولین بار، یک سفر 7 ساعته و 15 دقیقه ای، صفحه نمایش همیشه روشن، ماهواره های چند باند فعال، ضربان قلب نوری فعال، پیگیری مسیر/مسیر/ناوبری بارگیری و فعال شده، ClimbPro فعال است، یک برق سنج ANT+ متصل است، اتصال بلوتوث به تلفن من با فعال کردن LiveTrack فعال است. به عبارت دیگر، به معنای واقعی کلمه همه چیز در بالاترین تنظیمات ممکن روشن می شود تا حداکثر باتری را بسوزاند. در ابتدا Epix است (با عرض پوزش، عکس فوق العاده ترد نیست زیرا یک اسکرین شات از ویدیویی است که من گرفتم).
 
سواری در زیر نور خورشید شروع شد، سپس برای چند ساعت کوهنوردی به جنگل رفت، و سپس در بالای خط درخت برای چند ساعت مزارع گدازه، پیش از پایین آمدن به جنگل ها و خارج شدن از آفتاب. برای Epix، از 92٪ شروع شد و به 59٪ (کاهش 32٪) پایان یافت، ظرفیت باتری پیش بینی شده بر اساس این سواری 21.72 ساعت بود. در حالی که Fenix 7 Sapphire Solar از 98 درصد به 77 درصد (کاهش 21 درصدی)، با مدت زمان باتری پیش بینی شده 34.12 ساعت رسید.
 
متوجه خواهید شد که در هر دو مورد، این محاسبات تخمینی باتری در واقع *بالاتر* از ادعای Garmin برای GPS چند باند است. و ادعای باتری Garmin حتی ناوبری دوره تخلیه باتری را نیز فرض نمی کند. به این معنی که به راحتی می‌توانم ظرفیت تخمینی خود را با روشن نکردن همه ویژگی‌ها، به میزان قابل توجهی افزایش دهم.
اگر به یک جنگل پیمایی طولانی 5 ساعته با همان تنظیمات تغییر دهیم، به جز منهای خورشید (شرایط ابری و زیر پوشش درختان انبوه برای مقدار زیادی از آن). شما دوباره اعداد بسیار قوی را خواهید دید – ظرفیت تخمینی 18.91 ساعت برای Epix در مقابل 20.83 ساعت برای Fenix 7 Solar Sapphire. درختان متراکم‌تر احتمالاً باعث می‌شد که دستگاه برای افزایش دریافت سیگنال، قدرت GPS را افزایش دهد و Fenix 7 Solar به دلیل فقدان خورشید از ابرها و درختان، انرژی خورشیدی کمتری در اینجا داشت. اما دوباره، به یاد داشته باشید - در بدترین سناریو اینجا همه چیز روشن شد.
 
حال، چرا ممکن است زمان باتری من در سفر طولانی بهتر از تخمین رسمی گارمین باشد؟ خوب، احتمالاً به این دلیل که آن تخمین ها ماه ها پیش انجام شده است. با وجود اینکه سیستم عامل و کارایی گارمین بهتر و بهتر شده است، از آن زمان تاکنون تغییری نکرده اند. و در واقع، اگر به سفرهای طولانی زیر نور خورشید در جزایر مشابه از اوایل دسامبر نگاه کنم، ظرفیت باتری بیشتر شبیه ادعاهای رسمی گارمین بود (کمتر). به عبارت دیگر، من فکر می‌کنم که در این مرحله واقعاً محافظه‌کار هستند، و تعجب نمی‌کنم که ببینم ادعاهای باتری در نهایت به سمت بالا تنظیم می‌شوند.
(نکته حرفه ای: می توانید نمودارهای باتری خود را با استفاده از تحلیلگر DCR ایجاد کنید . این به درستی مدت زمان باتری دستگاه های Garmin، Wahoo، Stage، و Hammerhead را نشان می دهد. COROS قصد دارد در بهار امسال پشتیبانی را اضافه کند. برعکس، توجه داشته باشید که Vivoactive & Garmin.s ساعت های سری Venu این اطلاعات را در فایل های .FIT نمی نویسند.)
9) چراغ قوه:Fenix 7X دارای یک چراغ قوه بر روی آن است (دیگر ساعت های Fenix 7 چنین نیستند)، این چراغ قوه را می توان در سناریوهای مختلفی استفاده کرد، از جمله پیدا کردن راه خود در اطراف خانه در تاریکی شب، تا روشن کردن مسیری که در جلوی شماست. می دوید، به سمت چراغ دوچرخه بداهه. چراغ قوه 7X از دو LED سفید و یک LED قرمز تشکیل شده است. سطح روشنایی تقریباً در نقطه مقابل آیفون 13 پرو من است، شاید کمی کمتر. هر چند برای کور کردن هر کسی در همان اتاق تاریک کافی است. در نهایت، یک چراغ قوه با سرعت دویدن نیز دارد که با سرعت دویدن شما مطابقت دارد و چراغ‌های سفید و قرمز بر اساس چرخش بازوی شما به سمت جلو یا عقب چشمک می‌زند. در عمل، من این کار را خیلی دقیق پیدا نکردم، اما همچنان می‌تواند به مردم اجازه دهد تا بدانند که شما آنجا هستید/قابل مشاهده هستید - بنابراین مطمئن نیستم که این موضوع خیلی مهم است که زمان‌بندی کاملی نداشته باشد. با این حال، به طور کلی، چراغ قوه Fenix 7X عالی و فوق العاده مفید است، اجازه دهید در مورد آن واضح بگوییم.
 
سری Epix (بسیار متأسفانه) دارای چراغ قوه اختصاصی نیست، اما دارای حالت چراغ قوه است. درست مانند Fenix 7X، می‌توانید به سادگی روی دکمه بالا سمت چپ دوبار ضربه بزنید، که به رابط کاربری چراغ قوه با چندین سطح نور سفید و همچنین نور قرمز می‌رود. برای روشن کردن مسیر ایده آل نیست، اما برای روشن کردن اتاق خواب در شب، یا کور کردن دیگری که در رختخواب دراز کشیده است، بسیار روشن است. مانند 7X، گزینه نور قرمز کمتر خشن است و صادقانه بگویم گزینه بهتری در اواخر شب است. من نحوه کار این کار را در ویدیوی بالا نشان می دهم.
 
توجه داشته باشید که سایر ساعت های Fenix 7 نیز همین ویژگی را دارند، اگرچه، به روشنی صفحه نمایش Epix نیست - فقط به این دلیل که نور پس زمینه AMOLED در مقایسه با نور پس زمینه Fenix 7 که یک شمع کوچک است، اساساً یک فانوس دریایی است. با این وجود، من از چراغ قوه Fenix 7 نیز برای پیدا کردن چیزهایی در تاریکی استفاده کرده ام. بنابراین آن را در خرج کردن بیش از حد کار می کند.
10) دقت (GPS و HR):این یکی آسان است - آنها تقریباً یکسان هستند. اکنون، من جزئیات بسیار بیشتری در این مورد در بررسی های عمیق خود در مورد هر دو انجام داده ام، اما تقریباً در هر سناریو، آنها تقریباً یکسان عمل می کنند (هم خوب و هم بد). و این منطقی است، آنها دقیقاً همان سنسور نوری HR، دقیقاً همان چیپست GPS، و دقیقاً همان اندازه و مواد بدنه را دارند. اکنون، ممکن است (و احتمالاً) تفاوت‌های ضربان قلب نوری را بین مدل‌های Fenix 7 با اندازه‌های مختلف مشاهده کنید، زیرا معمولاً مدل‌های سنگین‌تر می‌توانند جهش بیشتری را معرفی کنند که دقت را کاهش می‌دهد. اگرچه از قضا، در آزمایش من، Fenix 7X در واقع حتی در دویدن‌های بازه‌ای سخت و سرد به خوبی عمل می‌کرد. اما من داده های HR 7X کمتری نسبت به داده های مقایسه مستقیم 7/Epix دارم. این در مورد دقت ارتفاع سنج بارومتریک نیز صادق است، جایی که آنها در تمام فعالیت های آزمایشی من در قفل مطلق بودند.
نکته این است که دو ساعت  در این زمینه یکسان به نظر می رسند (هم خوب و هم بد).
11) پتانسیل سوختن پیکسل: سوختن صفحه نمایش پیکسل می تواند در صفحه های AMOLED/OLED (و انواع دیگر) رخ دهد، زمانی که تصاویر روشن برای مدت طولانی بدون تغییر باقی می مانند. به عنوان مثال، صفحه ساعت بسیار روشن و سفید با خطوط تیز. شرکت ها (هم ساعت سازها و هم سازندگان تلفن/تبلت/تلویزیون/غیره) از طریق روش های مختلف این موضوع را کاهش می دهند. برای مثال در سری Venu & Epix گارمین، آن‌ها کاری را انجام می‌دهند که تغییر پیکسل نامیده می‌شود، که کمی تصویر را یک یا دو پیکسل در جهتی متفاوت حرکت می‌دهد تا پیکسل‌ها خاموش/روشن شوند. به طور کلی، این برای چشم شما آشکار/قابل مشاهده نیست. در حالی که سری Fenix هیچ مشکلی با burn-in ندارد.
از نظر پتانسیل سوختن پیکسل در ساعت اپیکس، من گمان می‌کنم که با Venu اصلی (که از صفحه‌نمایش متفاوتی استفاده می‌کند و تعداد انگشت شماری از مردم با مشکلات سوختگی مواجه شده‌اند) در موقعیتی به مراتب بهتر از Garmin قرار داریم. من باور نمی کنم که هیچ گزارشی در مورد سری Venu 2 برای Burn-in دیده باشم که همان صفحه نمایش Epix است. اگرچه، آن نیز تنها حدود 8-9 ماهه است. از زمانی که Garmin دستورالعمل‌های خاصی را در مورد صفحه‌های ساعت Connect IQ معرفی کرد تا در حالت همیشه روشن فعال شوند، به‌علاوه جنبه‌هایی مانند حالت خواب، کم‌نور کردن، و خاموش شدن پس از 60 ثانیه عدم حرکت وجود دارد. همه آنها برای کاهش چشمگیر احتمال سوختگی طراحی شده اند. من شخصاً با توجه به اقدامات انجام شده و درس‌هایی که گارمین از ساعت های دیگر گرفته است، در استفاده عادی در سال 2022 نگران آن نیستم، اما در نهایت فقط زمان مشخص خواهد کرد.
12) وزن: این بدیهی است که با توجه به مدلی که انتخاب می کنید (از نظر اندازه، مواد و غیره ...) به طور قابل توجهی متفاوت است. با این حال، اگر دو ساعت  Sapphire را با یکدیگر مقایسه کنیم، تنها 3 گرم تفاوت بین آنها وجود دارد. من Fenix 7 Solar Sapphire را اندازه گرفتم و 74 گرم بود، در حالی که Epix Sapphire 71 گرم بود. من گمان می کنم که اکثر ما آن را اساساً یک شستشو برای اهداف عملی در نظر بگیریم.
13) اتصال سطوح پشتیبانی IQ: هر دو Epix و Fenix 7 از سطح سیستم Connect IQ یکسان (سیستم 5) پشتیبانی می کنند، با این حال، Epix از زیرمجموعه بیشتری از ویژگی های درون خود پشتیبانی می کند، زیرا نمایشگر وضوح بالاتری دارد. به این معنی که برنامه‌های شخص ثالث می‌توانند برنامه‌های پر جنب و جوش/جزئیات/غنی‌تری را در Epix توسعه دهند که ممکن است در صفحه‌های غیر AMOLED در دسترس نباشند. در حالی که من مطمئن هستم که امروزه چند نمونه وجود دارد (مردم می توانند آنها را در زیر در نظرات بگذارند)، من از هیچ بلیت بزرگی آگاه نیستم. از نظر عملکرد، هر دو ساعت را با استفاده از ابزار Connect IQ Benchmarking اندازه‌گیری کردم، و نمرات بسیار مشابه بود. Fenix 7 Solar Sapphire: CPU 9.4 / 58.8 Pips و Epix Sapphire: CPU 9.4 / 62.5 Pips – هر دو در Connect IQ 4.0.6 (نرم افزار 7.20). این با تجربه دنیای واقعی من مطابقت دارد که نشان می‌دهد هر دو ساعت  از نظر تغییر صفحات، نمایش داده‌ها، حرکات نقشه و غیره تقریباً یکسان عمل می‌کنند.
14) فهرست اضافی تصادفی: این لیستی از موارد اضافی است که در لیست اصلی بالا قرار نگرفته اند. به مرور زمان مواردی را نیز به این موضوع اضافه می کنم:
الف) متن سفید روی سیاه: برای Epix، روی متن سیاه برای پروفایل های ورزشی حروف سفید دارید. در حالی که برای Fenix این حروف سیاه روی متن سفید است. به طور معمول، من از رنگ سفید روی سیاه متنفرم - تا حدی به این دلیل که عکس گرفتن از آن دردناک است، و تا حدی به این دلیل که معمولاً سیاهی روی سفید را راحت‌تر می‌بینم. با این حال، در این مورد (و همچنین اپل واچ، سری Venu، سری گلکسی سامسونگ و چند مورد دیگر)، حروف سفید به اندازه‌ای ساده و واضح است که متوجه می‌شوید که در اینجا اصلاً شکایتی ندارم.
ب) Epix می تواند فیلدهای داده بیشتری را در هر صفحه نمایش دهد: در Fenix 7 (ساعت  میانی)، شما می توانید 6 فیلد داده را در هر صفحه نمایش دهید، اما Epix می تواند 8 فیلد داده را در هر صفحه نمایش دهد.
ج) می بینید، من هنوز C ندارم: اما در نهایت خواهم داشت.
خوب، این تمام چیزی است که در حال حاضر دارم!
بسته شدن:
 
اوه!
خوب، امیدوارم در هنگام تلاش برای انتخاب، این به برخی از سوالات پاسخ دهد. بدیهی است که گزینه‌های زیادی وجود دارد، اما من فکر می‌کنم احتمالاً بزرگترین عاملی که می‌خواهید به سادگی در نظر بگیرید، سناریوهای عمر باتری و نحوه استفاده از ساعت های خود است.
برای من، تقریباً هیچ دلیلی برای انجام یک ماجراجویی طولانی 30 ساعته GPS ندارم. این فقط فنجان چای من نیست. و در صورت غیرمحتملی که در چنین موقعیتی قرار گرفتم (مثل اینکه بخواهم یک سفر بسیار طولانی را ردیابی کنم)، می توانم از یک کیسه شارژ با یک بسته باتری برای شارژ نگه داشتن آن استفاده کنم (شما می توانید در حین استفاده شارژ کنید). بعلاوه، من مشکلی ندارم که تقریباً یک بار در هفته برای استفاده از تمرین معمولی خود شارژ کنم. احتمالاً زمانی که تمرینات طولانی تری را در طول یک هفته انجام می دهم (بهار/تابستان).
بنابراین برای موارد استفاده، من در کمپ Epix هستم. من فکر می‌کنم نمایشگر فوق‌العاده است و نسبت به Fenix 7، دید و وضوح بسیار بهتری را ارائه می‌دهد. با این حال، نقطه ضعف برای من این است که معمولا ساعت‌های کوچک‌تر/سبک‌تر را ترجیح می‌دهم، مانند چیزی در محدوده Forerunner 745 (معمولی معمولی من). در حالی که من به سرعت به استفاده از ساعت های بزرگتر عادت می کنم، اما این غذای راحتی من نیست. به طور مشابه، بسیاری از شما ساعت‌های بزرگ‌تری مانند ساعت‌های سری 7X را دوست دارید، و بنابراین هیچ گزینه‌ای در آنجا وجود ندارد.
من فکر می‌کنم دیدن اینکه گارمین در 2 تا 5 سال آینده با برندهای Fenix & Epix چه می‌کند واقعاً جذاب خواهد بود. مطمئناً، اگر سری‌های Fenix 8 یا Fenix 9 را با بهینه‌سازی باتری ادامه دهیم، احتمالاً دیگر گزینه صفحه نمایش MIPS وجود نخواهد داشت - تمام آن AMOLED (یا مشابه) خواهد بود. شرط من این است که Enduro تبدیل به آن مارک/پلتفرم برای MIPS شود، برای بخش رو به کاهشی از جمعیت که خواهان یا نیاز به آن نوع صفحه نمایش هستند. سوال اینجاست که Fenix ارزشمندترین برند است – برند Epix به کجا می‌رود. چیزهایی که فکر کردم…
با آن - من به شما اجازه می دهم که به فکر کردن در مورد انتخاب های خود بازگردید. هر گونه سؤالی را در زیر مطرح کنید، و من سعی می کنم کمک کنم - یا تعداد بی شماری از افراد دیگر در جامعه نیز می توانند! نظرات بیشتر در اینجا همیشه خوب است.
با تشکر برای خواندن!
این پست را مفید یافتید؟ از سایت حمایت کنید
در پایان روز، من یک ورزشکار هستم، درست مثل شما که به دنبال جزئیات ممکن در خرید جدید هستم. معمولاً جمع‌آوری این پست‌ها زمان زیادی می‌برد، بنابراین اگر در حال خرید یاقوت کبود خورشیدی Garmin Fenix 7 یا Garmin Epix Sapphire Black Titanium (Gen 2) یا هر اقلام جانبی دیگری هستید، لطفاً از لینک‌های وابسته زیر استفاده کنید! من به عنوان یک همکار آمازون از خریدهای واجد شرایط درآمد کسب می کنم. هیچ هزینه اضافی برای شما ندارد، اما خریدهای شما کمک زیادی به پشتیبانی از این وب سایت می کند. حتی بیشتر، اگر از Backcountry.com یا Competitive Cyclist با کد کوپن DCRAINMAKER استفاده می کنید ، اولین بار کاربرانی که برای اولین بار در محصولات قابل اجرا 15 درصد صرفه جویی می کنند!
یاقوت کبود خورشیدی Garmin Fenix 7
 
Garmin Epix Sapphire Black Titanium (نسل 2)