بررسی عمیق Garmin Fenix Series 7

۲۱ اسفند ۱۴۰۰
اخبار و نظرات فناوری ورزشی
تا به امروز گارمین نه یک، نه دو، بلکه حدود 287 ساعت را معرفی کرده است. 

این بررسی به طور کامل بر روی سری Fenix 7 متمرکز شده است که شامل مدل‌های Fenix 7S، 7 و 7X می‌شود. این ساعتها مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید (بسته به مدل دقیقی که انتخاب می‌کنید) دارند، از ردیابی استقامت تمرین گرفته تا نقشه‌های TopoActive قابل دانلود رایگان. و گارمین فنیکس 7 ایکس حتی یک چراغ قوه نیز دارد ، که ممکن است در ابتدا حیله‌گر به نظر برسد، اما به طور جدی - بسیار مفید است و بسیار پیشرفته‌تر از .فقط یک چراغ قوه.. می تواند در حین دویدن به رنگ سفید و قرمز چشمک بزند که با آهنگ شما مطابقت دارد - مخصوص نشان دادن چراغ های سفید در حالت رو به جلو و چراغ های قرمز رو به عقب. بله، در واقع تغییر و مطابق با هر قدم است. یا، در موقعیت اضطراری، می‌توانید با آن سیگنال SOS بدهید.

از نظر فنی Garmin  دو سری محصول اصلی را معرفی کرده - سریgarmin 7 Fenix و سری Epix. منظور من نادیده گرفتن این واقعیت است که گارمین قبلاً یک ساعت Epix را 7 سال پیش معرفی کرده بود . اما برای Epix Gen 2 جدید، بررسی کامل و عمیق من را در پست های بعدی بررسی کنید . در اصل، Epix Gen 2 یک نسخه نمایشگر AMOLED از Fenix 7 است، اما با عمر باتری بسیار قابل احترامی که هنوز دارد.

اما ما در طول این بررسی به تمام این جزئیات و موارد دیگر خواهیم پرداخت. من مدت زیادی است کهgarmin Fenix 7 را آزمایش کرده‌ام و ساعت‌های بی‌شماری وقت گذاشته‌ام تا بفهمم چه چیزی خوب کار می‌کند… و چه چیزی ممکن است به عشق نیاز داشته باشد. این شامل هر سه مدل اصلی و همچنین برادر Epix می شود. و این شامل شرایط بسیار متنوعی از سواری و دویدن در کوهپایه ها، دویدن در هوای سرد، شنا در آب‌های آزاد، شهرها گرفته تا گذرگاه‌های کوهستانی و هر چیزی در این بین است. اقیانوس ها، جنگل ها، بیابان ها و غیره.

طبق معمول، این ساعت یک قرض رسانه ای است و به زودی به گارمین بازخواهد گشت. این بررسی حمایت مالی نمی‌شود (و هیچ شرکتی نمی‌تواند هر چیزی را که من مرور می‌کنم پیش‌نمایش کند)، و من از هیچ شرکتی که بررسی می‌کنم پولی از تبلیغ‌کننده نمی‌گیرم. و همانطور که خوانندگان معمولی می دانند، اگر چیزی مزخرف است، من آن را به طرز وحشیانه ای همانطور که هست می گویم - بدون توجه به نام تجاری. پس از بازگشت این ساعت، من بیرون می‌روم و برای هر گونه نیاز آزمایشی، دستگاه خود را تهیه می‌کنم. اگر این بررسی برای شما مفید بود، می‌توانید از پیوندهای پایین استفاده کنید، یا در نظر داشته باشید که یک حامی DCR شوید که سایت را بدون آگهی می‌کند، در حالی که به مجموعه‌های ویدیویی عمدتاً هفتگی در پشت صحنه غار DCR دسترسی پیدا کنید. و البته، شما را فوق العاده می کند.

اخبار گارمین:

Garmin-Fenix7-WhatsNew

در حال حاضر، چیزهای زیادی برای پذیرش وجود دارد، هم از نظر ویژگی‌ها، وهم رمزگشایی مجموعه وسیعی از SKUهای گارمین در اینجا. اساساً، حتی قبل از در نظر گرفتن ترکیب رنگ/مواد، 8 ساعت Fenix 7 مختلف به اضافه دو ساعت Epix وجود دارد. از جمله ترکیب رنگ/مواد، 22 SKU Fenix 7 وجود دارد. اما به طور خلاصه، همه چیز به این خلاصه می شود:

sca .sdd

– Fenix 7 Base (7S/7): موسیقی، Garmin Pay، WiFi، نقشه های قابل دانلود، فضای ذخیره سازی 16 گیگابایتی، صفحه نمایش لمسی، به علاوه تمامی ویژگی های نرم افزار

– Fenix 7 Solar (7S/7/7X): پایه + پنل های خورشیدی داخلی، و 7X دارای چراغ قوه است

- Fenix 7 Sapphire Solar (7S/7/7X): ساعتهای خورشیدی + GPS چند باند، حافظه داخلی 32 گیگابایت، شیشه یاقوت کبود، قاب تیتانیوم (7X دارای چراغ قوه نیز می باشد)

از نظر قیمت‌گذاری، وضعیت اینجاست (دلار آمریکا، قیمت یورو برابر است - به عنوان مثال 699 دلار آمریکا 699 یورو است):

– Fenix 7 Base (7S/7): 699 دلار

– Fenix 7 Solar (7S/7/7X): 799 دلار برای 7S/7 و 899 دلار برای 7X

– Fenix 7 Sapphire Solar (7S/7/7X): 899 دلار برای 7S/ 7 و 999 دلار برای 7X

علاوه بر این، چند SKU شلوار تیتانیوم برای Sapphire Solar وجود دارد که تا 1199 دلار می رسد - قیمت بیشتری در نمودار زیر.

همه ساعتها همه ویژگی های نرم افزار را دریافت می کنند و همه ساعتها نقشه برداری را دریافت می کنند. تفاوت این است که فقط ساعتهای Sapphire نقشه‌های منطقه شما را از قبل دانلود کرده‌اند (مثلاً آمریکای شمالی، اروپا، و غیره...) - در حالی که ساعتهای خورشیدی پایه و پایه ندارند. در عوض، شما به سادگی به WiFi متصل می شوید و آنچه را که برای منطقه خود نیاز دارید دانلود می کنید (البته، مدتی طول می کشد). به این دلیل که بارگیری از قبل همه نقشه‌ها در هر منطقه، SKUهای زیادی را برای گارمین اضافه می‌کند که نمی‌تواند با آنها سروکار داشته باشد (از آنجایی که آنها برای هر مدلی که دارند به 4-5 مدل منطقه مختلف نیاز دارند، و به سرعت به چیزی در حدود 20-30 SKU اضافی برای موجودی تبدیل می‌شوند. ).

به هر حال، این چیزی است که جدید است:

– همه ساعتهای Fenix 7 اکنون نقشه‌های TopoActive قابل دانلود در سراسر جهان را با استفاده از WiFi دریافت می‌کنند (ساعتهای Sapphire دارای نقشه‌های از پیش بارگذاری شده هستند)

– همه ساعتهای Fenix 7 اکنون دارای نقشه‌های اسکی و گلف از پیش بارگذاری شده هستند

– همه ساعتهای Fenix 7 اکنون دارای موسیقی، WiFi و Garmin هستند. پشتیبانی پرداخت (قبلاً Fenix سری 6 این یا نقشه‌ها را نداشت)

- صفحه نمایش لمسی اضافه شد (و همچنان می‌توان از دکمه‌ها برای هر عملکرد استفاده کرد)

- GPS چند باند (معروف به دو فرکانس) به ساعتهای Fenix 7 Sapphire اضافه شد

- GPS اصلاح‌شده حالت فقط برای صرفه جویی در عمر باتری

- اضافه شدن حسگر HR نوری Garmin ELEVATE GEN 4

- تغییر به سنسور نوری HR با پوشش شیشه ای (در مقابل پلاستیک با روکش)، که دوام را افزایش می دهد.

– اضافه شدن چراغ قوه به مدل Fenix 7X، که شامل حالت SOS، حالت بارق و حالت سفید/قرمز در حال اجرا است

– Garmin SkiView اضافه شد، اکنون شامل نام های استراحتگاه و نام دامنه ها می شود

– اضافه شدن مسیرهای اسکی متقابل کشور به نقشه ها

– اضافه شدن ویژگی جدید «مدیر نقشه» برای مدیریت/دانلود نقشه‌ها از مچ دست

– اضافه شدن ویژگی «بالا جلو» برای فواصل تا نشانگرهای از پیش تعریف‌شده مانند ایستگاه‌های کمکی، صعود و غیره…

– اضافه شدن ویژگی RealTime Stamina، که در طول دویدن و سواری‌ها برای تلاش برای باقی گذاشتن چیزی در مخزن استفاده می‌شود ( یا، یک تمرین را به درستی مدیریت کنید)

– خطوط روند تاریخی Race Predictor اضافه شد (برای اینکه ببینید آیا سریعتر یا کندتر می شوید)

– اضافه شدن نوع ورزشی Kiteboard جدید

– اضافه شدن نوع جدید ورزشی Windsurf

– اضافه شدن عملکرد جدید SpeedPro برای Windsurfing (عمدتاً برای سرعت‌سواران)

– اضافه شدن نمودارهای گرافیکی جدید به عنوان فیلدهای داده

– اضافه شدن نمودارهای اسکرول در مکان‌های مختلف از جمله ویجت‌ها

– در نهایت برای عشق به همه چیز مقدس، قابلیت پیکربندی نمایه‌های فعالیت اضافه شده است. و فیلدهای داده از تلفن شما

- ذخیره Garmin Connect IQ روی مچ دست اضافه شد (به هر حال نسخه محدودی از آن)

- اضافه شدن ویژگی Health Snapshot (شامل داده های HRV)

- اضافه شدن تنظیمات مدیریت خواب جدید برای سفارشی کردن کارهایی که دستگاه هنگام خواب انجام می دهد

- اضافه شدن تمرینات HIIT (به این معنی که تمرینات ساختار یافته را به شما ارائه می دهند، نه فقط یک حالت ورزشی)

– اضافه شدن نمودار خودکار دویدن/پیاده روی/ایستادن در یک تمرین (برای جزئیات به بخش ورزش مراجعه کنید)

- رابط کاربری را کمی اصلاح کرد (نه یک تعمیر اساسی، اما قطعاً بسیار تمیزتر)

- اکنون همیشه در نسخه های Sapphire خورشیدی وجود دارد (قبلاً وجود نداشت)

- افزایش سطح خورشید تا 54٪ (مخصوصاً در مقایسه 6X با 7X)

- افزایش راندمان خورشیدی خود پنل

– افزایش راندمان انرژی ساعت پایه نسبت به سری Fenix 6، که به نوبه خود عمر باتری را

افزایش می‌دهد – عمر باتری Fenix 7 Solar را تا 33 درصد (7S در مقابل 6S) به بیش از 68 درصد (7X) افزایش می‌دهد. در مقابل 6X) – نمودار کامل زیر

– اضافه شدن «حفاظ‌های دکمه‌ای» در اطراف همه دکمه‌ها، که فشارهای تصادفی را با چیزهایی مانند ژاکت کاهش

می‌دهد – روکش‌های فلزی/تیتانیوم (بسته به مدل) اضافه شده – برای جزئیات به بخش جعبه‌گشایی مراجعه کنید.

- کمی نازک تر و سبک تر (نمودارهای دقیق را در بخش جعبه گشایی ببینید)

همه اینها را فهمیدید؟ خوب در اینجا چند نمودار وجود دارد که به شما در درک آن کمک می کند. ابتدا نمودار مقایسه باتری است:

Battery-Fenix7SeriesBaseline

بعد، ما نمودار قیمت دیوانه‌وار را داریم. احتمالاً باید از ذره بین استفاده کنید. یا دستمال کاغذی برای پاک کردن پارگی های کیف پول.

و در نهایت، یک نمودار ساده که نسبتاً به راحتی نشان می دهد که ساعت ها چه ویژگی هایی دارند:

Fenix7-Series-VS-Epix-Comparison

اکنون، برخی حذفیات قابل توجه در اینجا وجود دارد، به خصوص که در دو هفته پیش انتشار Venu 2 Plus بسیار داغ بود . هیچ کمک صوتی یا بلندگو/میکروفونی برای برقراری/دریافت تماس وجود ندارد. حتی بیشتر، علیرغم اینکه گارمین FR945 LTE را در بهار گذشته عرضه کرد، هیچ نسخه LTE از Fenix 7 نیز وجود ندارد - یک شکاف به ظاهر عجیب و غریب. همچنین نسخه LTE Epix Gen 2 وجود ندارد.

در مورد میکروفون/بلندگو، گارمین می گوید که استاندارد ضدآب بالاتر سری Fenix (100 متر) در مقابل سری Venu 2 (50 متر)، در این زمان این موضوع را چالش برانگیز می کند. در زمینه LTE، از گارمین پرسیدم که چرا با توجه به اینکه مدتی از عرضه FR945 از لحاظ نظری پایین‌تر از آن‌ها می‌گذرد، گزینه LTE وجود ندارد. از میان 50 تا 70 سؤال/جزئیاتی که طی دو ماه گذشته پرسیده‌ام، این مورد منحصر به فردی بود که آنها درباره آن «بدون نظر» ارائه کردند.

بدون شک، گارمین در نهایت با سری LTE Fenix/Epix عرضه خواهد شد. جایی که این فقط یک Epix LTE، یک Epix Plus LTE، یا یک Fenix 8 یا Epix V3 (یا هر چیزی که آن را می‌نامند) است. نمی‌دانم، اما همانطور که خواهید دید – آنچه امروز اینجا است، غیرقابل انکار است. اما تطبیق این بیت گمشده با ملاحظات خرید نیز دشوار است.

در نهایت، کسانی که از ساعت‌های سری Fenix 6 استفاده می‌کنند، بسیاری از ویژگی‌های نرم‌افزار جدید، اما نه همه، را در «به‌روزرسانی آینده» دریافت می‌کنند. بسیاری از اینها در واقع در آخر هفته منتشر شدند ، اما برخی هنوز برجسته هستند. لیست خاصی از ویژگی هایی که برای دستگاه های سری Fenix 6 ارائه می شود عبارتند از:

– نقشه‌های اسکی SkiView (با ویژگی‌های جدید استراحتگاه/دوها/مسیرهای اسکی XC)

– عکس فوری سلامت (شامل داده‌های HRV)

– تشخیص دویدن/پیاده‌روی/ایستادگی (در یک تمرین)

– نمایه‌های فعالیت و تمرینات HIIT 2.0

– مدیریت بهتر خطاهای PulseOx و بررسی های نقطه ای

– نمایه های فعالیت جدید: مسابقه ماجراجویی، موج سواری بادی، بادبادک سواری، تنیس، پیکلبال، پادل،

کفش برفی – پروفایل های دوچرخه جدید: eBike، eMTB، جاده، کوهستان، داخل ساختمان، شن، دوچرخه سواری، رفت و آمد، تور

ویژگی‌های جدید Stamina و Up Ahead که در این لیست وجود ندارد. من تصور می‌کنم هر دوی آن‌ها می‌توانند به راحتی روی سخت‌افزار Fenix 6 به خوبی اجرا شوند، بنابراین مایه شرمساری است که شاهد اضافه نشدن آن‌ها باشیم. فکر می‌کنم در جنبه روشن، به نظر می‌رسد گارمین به تدریج در مورد افزودن ویژگی‌ها به ساعت‌های قدیمی‌تر بهتر می‌شود. قدم های عزیزم... حدس می زنم.

درون جعبه:

Garmin-Fenix-7-Unboxing

جعبه سری Fenix 7 نه فقط سری Fenix 6، بلکه اساساً تمام ساعت‌های Garmin دیگر را در نیم دهه گذشته منعکس می‌کند. خاکستری و ساده است. در حالی که تمام محتویات جعبه برای هر چهار دستگاهی که من آزمایش کردم یکسان بود (Fenix 7S/7/7X/Epix)، به خاطر داشته باشید که برخی از نسخه‌های فانتزی رده بالاتر دارای تسمه‌های ثانویه هستند. من هیچ نسخه فانتزی بند نداشتم. بنابراین، به جای تکرار یک سری جعبه گشایی، در اینجا فقط یک نمونه وجود دارد:

ابتدا، هنگامی که درب را بردارید، ساعت در حالت آویزان است و به شما نگاه می کند، با برچسبی که تصور می کند شبیه آن است:

Garmin-Fenix7-Sapphire-Unboxed

در داخل ساعت، یک کابل شارژ ساعت گارمین استاندارد، و یک دفترچه راهنمای ایمنی + راهنمای شروع سریع دارید:

Garmin-Fenix7X-Sapphire

کابل شارژ تقریباً مشابه هر دستگاه دیگری از سری Garmin Fenix، Forerunner و Vivo/Venu است که در چند سال گذشته ساخته شده‌اند:

Garmin-Fenix7-Unboxed-Charging Cable

و راهنماها به همان اندازه غیر هیجان انگیز هستند:

کتابچه راهنمای Garmin-Fenix7-Sapphire

با این حال، در اینجا یک عکس زیبا از این ساعت قبل از ذبح آنها برای 6-7 هفته است. پس از این مرحله، هر گونه خراش روی آنها احتمالاً در آزمایش من به خوبی به دست آمده است.

Garmin-Fenix7X-Front

اگر می‌خواهید یک بند شیک‌تر برای استفاده غیر ورزشی داشته باشید، می‌توانید به راحتی آن را باز کنید و آن را تعویض کنید، و سپس به سرعت آن را با سیلیکونی برای ورزش تعویض کنید. آنها دارای سیستم استاندارد انتشار سریع Garmin هستند و بسته به اینکه Fenix 7S/7/7X باشد سه اندازه وجود دارد:

شما متوجه طراحی جدید حفاظ محافظت شده در سری Fenix 7 خواهید شد که در آن قسمت های بالایی اکنون بهتر پوشیده شده اند. در اینجا آن را در کنار یک ساعت Fenix سری 6 (دکمه آبی):

Garmin-Fenix7vs-Fenix6-Lugs

همچنین محافظ دکمه جدیدی روی دکمه استارت/ایست وجود دارد که گارمین می گوید شروع/توقف تصادفی توسط ژاکت ها یا موارد مشابه را کاهش می دهد. احتمالاً یک یا دو روز طول می کشد تا به این عادت کنید (حداقل برای من اینطور بود)، اما اکنون حتی به آن فکر نمی کنم. در اینجا دوباره، مقایسه ای با Fenix 6 (دکمه آبی) وجود دارد.

Garmin-Fenix7-vs-Fenix6-ButtonGuard

سری Fenix 7 مانند Fenix 6 اندازه‌های قاب‌های خود را حفظ می‌کند که عبارتند از:

Fenix 7S: قاب 42 میلی متری

Fenix 7: قاب 47 میلی متری

Fenix 7X: قاب 52 میلی متری

با این حال، اکنون در بیشتر موارد کمی نازک تر هستند، به این صورت:

Fenix 7S: 14.1mm ضخامت (13.8mm برای Fenix 6S و 14.7mm برای Fenix 6S Solar)

Fenix 7: 14.5mm ضخامت (14.7mm)

Fenix 7X: 14.9mm ضخامت (14.9mm بود)

این هم عکسی از همه آنها با هم:

Garmin-Fenix-Series-Group-Shot

صبر کن، وزن می خواستی؟ در اینجا لیست رسمی وزن ساعت آمده است:

Fenix 7S/7S Solar: 63g (فقط جعبه: 47g)

Fenix 7S Sapphire Solar: 58g (فقط جعبه: 42g)

Fenix 7/7S Solar: 79g (فقط جعبه: 56g)

Fenix 7 Sapphire Solar: 73:50g (فقط)

Fenix 7X Solar: 96g (فقط جعبه: 68g)

Fenix 7X Sapphire Solar: 89g (فقط جعبه: 61g)

خوب، با آن، اجازه دهید وارد اصول اولیه شویم.

اصول اولیه:

این بخش تماماً در مورد ویژگی های غیر ورزشی ساعت است. بنابراین من قابلیت استفاده اولیه و همچنین ویژگی های تناسب اندام روزانه مانند خواب، سلامتی و ردیابی فعالیت را پوشش خواهم داد. با این حال، اگر می‌خواهید حتی عمیق‌تر از این ویژگی‌ها استفاده کنید، ویدیوی بالا را که یک آموزش/راهنما/رابط کاربری طولانی‌مدت در عمق کل ساعت است، بررسی کنید. گام به گام، ویژگی به ویژگی. برو جلو، پخش را فشار بده.

با شروع سخت افزار، ساعت های سری گارمین Fenix دارای پنج دکمه هستند، سه دکمه در سمت چپ و دو دکمه در سمت راست. به طور کلی، دکمه سمت راست بالا دکمه تایید شما و سمت راست پایین دکمه بازگشت / فرار شما است. دکمه های سمت چپ برای پیمایش در منو هستند. و می توانید هر یک از دکمه ها را برای دسترسی به آیتم های مختلف منو یا اختصاص دکمه های دسترسی سریع به مدت طولانی نگه دارید.

Garmin-Fenix7-Buttons

در همین حال، صفحه نمایش لمسی به شما اجازه می دهد تا مانند هر دستگاه لمسی دیگری، انگشت خود را از میان آیتم های منو بکشید و ضربه بزنید. در هنگام عرق کردن یا در باران به اندازه کافی کار می کند، اگرچه دقت آن کمی کمتر است. به طور کلی، همانطور که در ویدیو مشاهده می کنید، بسیار پاسخگو است. توجه داشته باشید که هیچ عملکردی نیاز به لمس ندارد، بنابراین در صورت تمایل می توانید دکمه Pure را انتخاب کنید. یا برعکس، اگر بخواهید می‌توانید با لمس بیشتر کنار بیایید (شروع/توقف یک فعالیت را ذخیره کنید و دکمه دور زدن را فشار دهید).

Garmin-Fenix7-TouchScreen

به‌طور پیش‌فرض، تقریباً تمام نمایه‌های ورزشی غیرفعال هستند، و سپس آن را بر اساس هر پروفایل فعال می‌کنید. همچنین می‌توانید از طریق یک رابط مدیریت حالت خواب جدید، فعال/غیرفعال شدن لمس در طول دوره‌های زمانی خواب خود را تغییر دهید:

Garmin-Fenix7-Sleep-Mode-Timings

هر چند که به عقب برگردیم، صفحه ساعت را داریم. می‌توانید با استفاده از صفحه‌های ساعت داخلی، یا با دانلود یکی از هزاران مورد از فروشگاه برنامه Connect IQ، آن را مطابق میل خود سفارشی کنید. هر یک از بیت‌های داده روی صفحه ساعت را می‌توان بهینه یا سفارشی کرد تا بیت دقیق داده‌ای را که می‌خواهید و جایی که می‌خواهید نشان دهد.

Garmin-Fenix7-WatchFace-Customize

در برنامه فروشگاه اپلیکیشن Connect IQ، علاوه بر ساعت‌های رایگان شخص ثالث، می‌توانید صفحه ساعت خود را نیز ایجاد کنید، مانند عکس‌ها یا موارد مشابه:

clip_image001 clip_image001[6] clip_image001[8]

سری Fenix 7 از Venu 2 Plus دو هفته پیش پیروی می‌کند، که به شما امکان می‌دهد تا بر روی هر داده‌ای در صفحه ساعت فشار دهید و مستقیماً به آن ویجت ببرید تا داده‌های عمیق‌تر را دریافت کنید. برای مثال، اگر روی مراحل طولانی فشار دهید، به ویجت مراحل می‌رسید. من این را در ویدیو رابط کاربری بالا نشان می دهم.

وقتی صحبت از ویجت ها شد، این ها همه نوع داده های ساعت شما را نشان می دهند، مانند مراحل، آب و هوا، خواب، وضعیت تمرین و غیره. شما همچنین می توانید شخص ثالث را نیز نصب کنید. برای دسترسی به نگاه‌های ویجت، به سادگی انگشت خود را از صفحه ساعت به پایین بکشید یا فشار دهید:

Garmin-Fenix7-Widget-Glances

و سپس از آنجا، می توانید روی هر ویجت داده شده ضربه بزنید تا جزئیات بیشتری در مورد آن ببینید. به عنوان مثال، در اینجا ویجت مراحل است که به نوبه خود دارای سه صفحه داده دیگر با داده های بیشتر است.

Garmin-Fenix7-Widget-Steps Garmin-Fenix7-Steps-Details

و تمام این داده‌ها در نهایت با Garmin Connect همگام‌سازی می‌شوند، جایی که شما می‌توانید به داده‌های روز/هفته/ماه/سال شیرجه بزنید. برای مثال، داده‌های مراحل من در Garmin Connect Mobile (برنامه تلفن هوشمند):

در اینجا یک گالری کوچک از انبوهی از ویجت ها و داده های من از آنها آمده است:

علاوه بر ردیابی گام، ردیابی پله و هر معیار دیگر، ردیابی ضربان قلب است. این حسگر اپتیکال ضربان قلب در پشت ساعت را تحت تأثیر قرار می دهد. Fenix 7 از سنسور Elevate V4 گارمین استفاده می‌کند که در بهار گذشته در Venu 2 معرفی شد و اکنون در ساعت‌های مختلف دیگر از جمله Forerunner 945 LTE نیز وجود دارد.

Garmin-Fenix7-OpticalHR

این سنسور 24×7 ضربان قلب شما و همچنین ضربان قلب تمرینی و حتی پالس اکسیمتری (سطح اکسیژن خون) را کنترل می کند. چراغ سبز برای خوانش منظم ضربان قلب است، در حالی که چراغ قرمز برای پالس اکس استفاده می شود.

این سنسور از این حسگر برای هدایت نقاط داده مانند استرس و سرعت تنفس استفاده می کند. به طور کلی، من واقعاً برآوردهای استرس را نسبتاً دقیق می دانم. و این یک راه آسان برای نگاه کردن به این است که چگونه ممکن است روز گذشته باشد، یا چگونه ممکن است به باتری بدن من کمک کند. باتری بدنه اساساً سطح انرژی شماست. شما هر شب آن را شارژ می کنید و سپس در طول روز یا در دوره های استراحت (مثل نشستن روی مبل و تماشای تلویزیون) آن را کاهش می دهید.

اگرچه گارمین کامل نیست، اما به پیشرفت خود در اینجا ادامه داده است، و من به طور کلی در بیشتر موارد همبستگی خوبی بین سطوح انرژی درک شده من و آنچه که تخمین می زند پیدا می کنم. فقط به این دلیل که من به خواب رفتم، به این معنی نیست که به طور خودکار با 100٪ باتری بدن از خواب بیدار خواهم شد. در واقع، این بسیار نادر است. کیفیت خواب میزان باتری بدن شما را افزایش می دهد. سناریوهایی که فکر می‌کنم با آنها مشکل دارد، روزهای بسیار سخت/طولانی یا روزهایی با خواب بسیار ضعیف هستند. معمولاً در مورد خواب ضعیف به درستی تخمین می زند، اما پس از آن با چالش هایی روبرو می شود که چگونه به شما نمره بدی بدهد، و سپس تا پایان روز به شما نمره حتی بدتر بدهد. زیر صفر نمیشه رفت با این حال، فکر می‌کنم در آن نقطه، هم شما و هم دستگاه از وضعیت آگاه هستید: احساس می‌کنید احمق هستید.

خوب، صحبت از خواب، به طور خودکار آن را نیز ردیابی می کند و اطلاعات دقیقی در مورد کیفیت دقیق خواب شما به شما می دهد. من تحت تاثیر پیشرفت های مداوم گارمین در توضیحات مکتوب در مورد نحوه خواب شما قرار گرفته ام:

Garmin-Fenix-SleepStats Garmin-Fenix7-Sleep-Reasoning

این یکی را از چند شب پیش بگیرید، این تقریباً توضیح مختصری از خواب من است که می توانم بنویسم. و به معنای واقعی کلمه کامل است. بله، خواب طولانی بود، اما خواب مزخرفی بود.

من زمان قابل توجهی را در چند ماه گذشته صرف مقایسه ردیاب‌های خواب در کنار هم برای بررسی‌های Woop 4.0 و Oura 3.0 کردم، و به طور کلی گارمین تقریباً همیشه زمان خواب و بیدار شدن شما را مشخص می‌کرد. با این حال، به هیچ وجه چرت زدن را ردیابی نمی کند، که مایه تاسف است. بعلاوه، من متوجه می شوم که گاهی اوقات ممکن است در مواردی که پس از بیدار شدن کوتاه مدت بین ساعت 6-9 صبح دوباره به خواب می روم مشکل داشته باشد. اگر چند دقیقه بیدار/بیدار باشم، اغلب فقط در ساعت 7:10 صبح به خوابم پایان می دهد، نه اینکه بفهمم برای 2 تا 3 ساعت به رختخواب رفته ام. توجه داشته باشید که من هیچ نظر دقیقی در مورد مراحل خواب ندارم، زیرا به طور کلی حتی دستگاه های درجه پزشکی نیز در آنجا دقیق نیستند. علاوه بر این، اغلب کارهای کمی در دنیای واقعی وجود دارد که می توانید بر اساس آن انجام دهید.

اکنون، به طور خلاصه به پالس اکس، که خوانش اکسیژن خون گارمین است، می پردازیم. می‌توانید آن را طوری پیکربندی کنید که خاموش باشد، فقط در حین خواب یا 24×7. در پوشیدنی های گارمین دو هدف اساسی دارد، یکی در اطراف خواب (به عنوان یک شاخص بالقوه مشکلات مربوط به خواب)، و دو هدف در محیط های بلند به عنوان نشانگر این است که چیزی در شرف وقوع است. دو مورد استفاده کاملاً متفاوت (توجه داشته باشید: افراد پزشکی و غیره نیز به دلایل دیگر سطح اکسیژن خون را کنترل می کنند). برای اولین مورد - خواب - می توانید هر شب خوانش های Pulse Ox خود را دنبال کنید. این چراغ قرمز است که در پشت ساعت روشن می شود.

Garmin-Fenix7-PulseOx-LED

این باعث مصرف باتری اضافی می شود و باتری کلی شما را کمی کاهش می دهد. اگرچه، نه به اندازه حالت 24×7، که مقدار زیادی باتری مصرف می کند. من از هیچکدام به دلیل مصرف باتری استفاده نمی‌کنم، اما فقط از آن در بررسی‌های نقطه‌ای با توجه به Health Snapshot استفاده می‌کنم (اطلاعات بیشتر در این مورد در یک ثانیه). با این حال، از نظر دقت، متوجه شدم که اگر با آن به همان روشی که آزمایش اکسیژن خون واقعی را با یک دستگاه تایید شده/درجه پزشکی انجام می‌دهید، رفتار کنید، نتایج خوبی خواهید گرفت. یعنی آرام بنشین. به همین سادگی است (در زیر یک دستگاه تایید شده است):

Garmin-Fenix7-PulseOxComparison

و این دقیقاً همان روشی است که FDA دستگاه‌های درجه پزشکی اکسیژن خون را تأیید می‌کند: ثابت نشستن. اگر دور و برتان بچرخید، یا دستگاه های خوبی به دست نمی آورید، یا این روزها گارمین حتی یک مطالعه هم نمی کند. آنها (و دیگران) فقط با دادن یک هشدار به شما مبنی بر اینکه حرکت بیش از حد برای یک نتیجه معتبر وجود دارد، هوشمندتر شده اند.

اکنون همانطور که اشاره کردم، ویژگی جدید Health Snapshot وجود دارد. خوب، جدید برای سری Fenix 7 است. این در Venu 2 سال گذشته معرفی شد، و پنج معیار اصلی را می گیرد و آنها را در یک دوره اندازه گیری 2 دقیقه ای تقطیر می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بنشینید و استراحت کنید.

Garmin-Feinx7-HealthSnapshot

در طول دوره 2 دقیقه ای، ضربان قلب، سطح اکسیژن خون، تعداد تنفس، استرس و HRV (تغییرات ضربان قلب) شما را اندازه گیری می کند. ایده این است که شما می توانید به طور مداوم این کار را انجام دهید، به طور ایده آل هر روز در یک زمان مشخص، و شروع به گرفتن یک تصویر لحظه ای از روند روند کارها کنید. همه این معیارها قبلاً توسط گارمین عمیق‌تر در برنامه/پلتفرم ردیابی شده‌اند، اما هدف آن قرار دادن آن در یک صفحه ساعت است (به اصطلاح). در صورت تمایل می توانید آن را به یک PDF ساعت صادر کنید.

Garmin-Fenix7-Health-Snapshot-Recording

پس از پایان دوره آزمون دو دقیقه ای، خلاصه ای از آن اطلاعات را به شما ارائه می دهد:

Garmin-Fenix7-Health-Snapshot-Summary

و سپس می توانید این را در Garmin Connect Mobile مشاهده کنید، جایی که در صورت تمایل می توانید یک نسخه PDF را بیرون بیاورید:

clip_image001[22] clip_image001[24]

یک نکته منفی در اینجا این است که ظاهراً دلیل اصلی برای انجام منظم یک عکس فوری سلامتی، ثبات در زمان خواندن است. به این معنی که همه چیز به‌جز HRV به‌هرحال به‌طور خودکار ۲۴×۷ گرفته می‌شود، و در صورت تمایل به‌صورت ماهانه ۲۴×۷ ترسیم می‌شود (با فرض اینکه SpO2 را فعال کرده باشید). با این حال، HRV نیست. و مسلماً توانایی ترند کردن فقط این خوانش‌های عکس فوری سلامت به تنهایی بسیار مفید خواهد بود. متأسفانه در حال حاضر راهی برای انجام این کار وجود ندارد. شما فقط می توانید به یک مطالعه در یک زمان نگاه کنید.

همانطور که به خانه می‌رسیم، شایان ذکر است که ساعت‌های سری Fenix 7 و Epix اولین ساعت‌هایی هستند که فروشگاه اپلیکیشن‌های on-watch جدید را دارند. این بدان معناست که می‌توانید برنامه‌های Connect IQ را مستقیماً از مچ دست نصب کنید، نه اینکه مجبور باشید گوشی خود را بگیرید. گارمین پاییز گذشته این ویژگی را به عنوان بخشی از اجلاس توسعه دهندگان Connect IQ معرفی کرد. و همانطور که بعداً اشاره شد، بسیار اساسی است.

برای دسترسی به آن، به منوی ورزش می‌روید (می‌دانم، از نظر فنی منوی برنامه‌ها است، اما صادقانه، این برای آن چندان منطقی نیست – احتمالاً باید در قسمت ابزارک‌ها باشد). پس از باز شدن، برخی از برنامه های توصیه شده بارگیری می شود. پنج مورد در حال حاضر، به علاوه نشان دادن دو برنامه موسیقی که قبلاً نصب کرده‌ام (به من اجازه می‌دهد آن‌ها را حذف نصب کنم):

Garmin-ConnectIQ-App-Store Garmin-ConnectIQ-App-Options

می توانم روی یکی از برنامه های پیشنهادی ضربه بزنم و سپس آن را نصب کنم. در آن مرحله حداقل صادق است که برای همیشه طول می کشد. و این طور نیست که کل فرآیند بیش از 1 دقیقه طول بکشد، فقط این است که احساس می‌کنید... به‌طور دردناکی درهم و برهم است. چرا فایل‌های دانلودی این 6 برنامه پیشنهادی عظیم را از قبل ذخیره نمی‌کنید؟ منظورم این است که چند مگابایت طول می‌کشد و همه چیز را بسیار تمیز و بی‌نقص می‌کند.

Garmin-Fenix7-CIQ-App-Install

باز هم، این در این مرحله بسیار اساسی است. اما همانطور که گارمین قبلاً اشاره کرد، اینجا فقط نقطه شروع است.

در نهایت، اگرچه احتمالاً برای بسیاری از افراد مهم نیست، توجه داشته باشید که به طور کلی، تقریباً همه عملکردهایی که یک تلفن هوشمند را شامل می شود برای عملکرد به اینترنت نیاز دارد. به این معنی که در حالی که ساعت با خوشحالی داده‌ها را بدون اینترنت جمع‌آوری می‌کند و این کار را برای مدت طولانی انجام می‌دهد، اما بدون اینترنت با تلفن همگام‌سازی نمی‌شود. دلیل آن این است که برنامه تلفن هوشمند Garmin Connect خود صرفاً داده های پلت فرم آنلاین Garmin Connect را نشان می دهد. استثنا در این مورد اگر از برنامه Garmin Explore (همچنین رایگان) استفاده کنید، که پس از آن امکان همگام‌سازی داده‌ها (یعنی آهنگ‌ها/مسیرها) را با تلفنی که اینترنت ندارد را به عقب و جلو می‌دهد. و باز هم، این هیچ تاثیری بر مشاهده هیچ یک از این آمارها در خود ساعت شما ندارد، اما تنها در صورتی که مدت زمان طولانی را بدون اینترنت سپری کرده باشید. تجزیه و تحلیل آمار شما در برنامه Garmin Connect گوشی هوشمند امکان پذیر نخواهد بود. با این حال، همچنان می توانید ساعت خود را به رایانه وصل کنید و فایل تمرین را دانلود کرده و آن را تجزیه و تحلیل کنید.

ویژگی های خورشیدی:

Garmin-Fenix7-Solar

این بخش بعدی فقط مختص نسخه های خورشیدی Fenix 7 است، زیرا فقط آن نسخه ها دارای پنل های خورشیدی هستند. قابلیت های خورشیدی ابتدا در سری Fenix 6 معرفی شد و سپس به سری Garmin Instinct و Enduro اضافه شد. در مورد Fenix 6، عمر باتری تقریباً ناچیز را برای اکثر کاربران افزایش داد. در حالی که به طور خاص در سری Instinct، تأثیر می تواند بسیار قابل توجه باشد. به خاطر داشته باشید که در حالی که بسیاری از ساعت‌ها، مانند کاسیو، سال‌ها از خورشیدی استفاده می‌کنند، این ساعت‌ها معمولاً از نظر عملکرد بسیار ابتدایی هستند و بنابراین به نوبه خود، برای کارکردن به انرژی کمتری نیاز دارند.

سری Fenix 7 به طور قابل توجهی قابلیت های خورشیدی را نسبت به Fenix 6 افزایش می دهد. این کار را به سه روش اساسی انجام می دهد:

1) افزایش سطح کلی صفحات خورشیدی روی ساعت تا 54٪ (به عنوان مثال Fenix 7X در مقابل Fenix 6X)

2) افزایش کارایی خود پنل های خورشیدی

3) کاهش مصرف انرژی ساعت به طور کلی ( از طریق چیپست های مختلف و سیستم عامل)

برای صحبت در این مورد، سری Fenix 7 (مانند Fenix 6) دارای دو پنل خورشیدی اصلی است:

الف) یک لبه نازک که لبه داخلی نمایشگر را احاطه کرده است، که به راحتی قابل مشاهده است

ب) یک لایه زیر شیشه اما بالای صفحه نمایش، که اساسا برای شما نامرئی است.

در حالی که لبه نازک اطراف Fenix 6 به خوبی مشخص نبود، لبه بسیار پهن تر Fenix 7 به وضوح قابل مشاهده است. هرچند، حدس می‌زنم آنقدر به ظاهر عادت کرده‌ام که هیچ‌چیز مرا آزار نمی‌دهد. در اینجا موارد شناسایی شده است:

Fenix7-SolarStrip

نوار نازک اطراف لبه نمایشگر می تواند 100 درصد از اشعه های خورشید را جمع آوری کند. خب، از نظر فنی البته کمتر از این است، اما از نظر نسبیت ساده در اینجا، از نقطه نظر مشخصات گارمین 100٪ آن را بررسی می کنیم. در همین حال، بخش زیر شیشه تنها می تواند 7٪ دریافت کند - اما مساحت سطح البته عظیم است. توجه داشته باشید که رقم 7 درصد نسبت به ادعای 10 درصدی Fenix 6 کاهش یافته است، که گارمین توضیح می دهد به این دلیل است که یاقوت کبود معمولاً شفافیت کمتری نسبت به شیشه معمولی دارد، بنابراین با کاهش لایه خورشیدی، شفافیت کلی را افزایش می دهد (در مقایسه با نگه داشتن آن در 10). ٪. و البته، قسمت زیر شیشه ای (که اکنون به طور رسمی Power Sapphire نامیده می شود) کل سطح نمایشگر است.

در ساعت‌های سری خورشیدی، می‌توانید «درآمد» فعلی خورشیدی را از طریق صفحه‌های ساعت یا ویجت‌های مختلف بررسی کنید. به عنوان مثال این نماد خورشید کوچک را خواهید دید که به 10 قطعه تقسیم شده است که هر کدام 10 درصد شدت کامل را نشان می دهد. از نظر فنی، شدت کامل شرایط 50000 لوکس در نظر گرفته می شود. هنگامی که به 100% رسیدید، نماد خورشید کامل روشن می شود.

Garmin-Fenix7-Solar-Hike

با این حال، 50K lux در واقع فوق العاده روشن نیست. برای زمینه، در یک روز آفتابی ملایم در ژانویه در هلند، 10-40K است. به طور مشابه، یک روز تابستانی در دریای مدیترانه و من به راحتی در 100k+ لوکس ساعت می‌کنم. هفته گذشته در جزایر قناری در سواحل آفریقا، من بین 60K تا 150K زیر نور خورشید (بیشتر در محدوده 60-100K) قرار گرفتم. تمام ارقام گارمین برای باتری 3 ساعت در روز با 50K فرض می شود. بنابراین در زمستان ممکن است برای مردم سخت باشد، در حالی که در تابستان در تعطیلات، احتمالاً بی اهمیت است. Garmin خاطرنشان می کند که اگر از شرایط 50K فراتر بروید، از این قدرت استفاده می کند - حتی اگر خود نماد بیشتر از نشانگر کامل خورشید را نشان ندهد.

در اینجا نمودار رسمی باتری های مربوط به خورشیدی سری Fenix 7 و مقایسه آن با هر تکرار از سری Fenix 6 آمده است:

Battery-Fenix7SeriesOverFenix6

همانطور که می بینید، بسیار مهم است - با فرض اینکه شما انرژی خورشیدی را در اختیار دارید. اما این فقط 3 ساعت را نشان می دهد. بنابراین تصور کنید که در تابستان در حال پیاده روی در یک رشته کوه هستید. در این صورت، شما احتمالاً بیش از 3 ساعت در روز زیر نور خورشید خواهید بود و بسته به آب و هوا، بیش از 50 هزار لوکس نیز خواهید داشت. گارمین می‌گوید که در هیچ یک از این سناریوها ادعای «قدرت همیشگی» ندارند، اما واقعیت این است که اگر ویژگی‌های خاصی را خاموش کنید، اساساً می‌توانید حتی با چند ساعت بیشتر آفتاب تابستانی به آنجا برسید. برعکس، اگر موسیقی آفلاین + GPS چند باندی را در طوفان برفی زمستانی با سنسور نوری HR فعال برای PulseOx 24×7 چکش می‌کنید، پس خورشیدی نمی‌تواند شما را زیاد کند.

چراغ قوه (فقط 7X):

Garmin-Fenix7-Flashlight

قبل از اینکه به استفاده از ورزش بپردازیم، به طور خلاصه به چراغ قوه می پردازیم. این یکی از آن ویژگی هایی است که احتمالاً در ابتدا Inspector Gadget به نظر می رسد، اما در عمل واقعاً به طرز شگفت آوری مفید است. ای کاش فقط به Fenix 7X محدود نمی شد.

Fenix 7X دارای یک چراغ قوه سه LED در بالای دستگاه است. دو تا از آن LED ها سفید و سومی قرمز است. اساساً چهار سناریوی اصلی برای چراغ قوه در اینجا وجود دارد:

الف) استفاده روزانه در جایی که شما فقط یک چراغ قوه می خواهید: به عنوان مثال، گردش در تاریکی، روشن کردن یک فضای کوچک، غافلگیر کردن کسی در نیمه شب با نور روشن به چشمانش، و غیره... اساساً همینطور است. سناریوهایی که برای آنها از چراغ قوه گوشی خود استفاده می کنید، به جز اینکه مجبور نیستید گوشی خود را نگه دارید

ب) سناریوهای دید ورزشی: این هر سناریویی است که می‌خواهید چراغ را در یک کیس ساده روشن/چشمک‌زن/تپش (حالت‌های مختلف وجود دارد) روشن بگذارید تا دیده شود. به عنوان مثال، یک شب دو هفته پیش که کمی دیرتر از زمانی که برنامه ریزی کرده بودم برگشتم، از این در پایان یک سواری استفاده کردم. من برای دید خودم به آن نیاز نداشتم، بلکه فقط برای اینکه دیگران بتوانند مرا ببینند.

ج) نور دید آهنگ مخصوص دویدن: در این سناریو، هنگامی که در حالت دویدن فعال است، می‌توانید آن را به گونه‌ای فلاش کنید که وقتی مچ دست شما جلو می‌رود، یک نور سفید و وقتی به عقب می‌رود، یک نور را نشان می‌دهد. چراغ قرمز.

د) SOS Beacon: این سیگنال واقعی SOS را فلش می‌کند و همزمان اطلاعات تماس اضطراری را روی صفحه ساعت نمایش می‌دهد (در صورتی که کسی شما را بیهوش بیابد)

ابتدا، برای روشن کردن آن، فقط روی دکمه بالا سمت چپ دوبار ضربه بزنید، که آن را تا آخرین سطح شدتی که آن را روشن گذاشته اید روشن می کند. سریع و ساده:

Garmin-Fenix7X-Flashlight-On

با این حال، می‌توانید آن سطح شدت را با رفتن به منوی چراغ قوه تنظیم کنید. به طور پیش فرض این کار را با نگه داشتن طولانی مدت دکمه کنترل ها (بالا سمت چپ) و انتخاب چراغ قوه انجام می دهید. اما شما همچنین می توانید یک میانبر مستقیم به دکمه دیگری اختصاص دهید تا شما را مستقیماً به کنترل های چراغ قوه برساند. هنگامی که به آنجا رسیدید، این توانایی را دارید که از بین چهار سطح مختلف روشنایی سفید، به علاوه یک سطح روشنایی قرمز انتخاب کنید:

Garmin-Fenix7-FlashlightControls Garmin-Fenix7-Flashlight-Settings

در اینجا نحوه مقایسه روشن ترین تنظیمات با روشن ترین تنظیمات در iPhone 13 Pro من آمده است:

Garmin-Fenix7X-FullBrightness Apple-iPhone13Pro-FullBrightness

و اینجا نور قرمز است که واضح است که روشنایی کمتری نسبت به سفید دارد، اما برای زمانی که شدت رنگ سفید را نمی‌خواهید مفید است. در واقع نور قرمز را در شب در اطراف خانه مفیدتر از نور سفید یافتم. صرفاً به این دلیل که بسیار آرام تر است. توجه داشته باشید که حتی در کمترین تنظیمات نور سفید، هنوز نسبتاً روشن است و از هر دو LED سفید استفاده می کند.

Garmin-Fenix7-Red-Light

اکنون این حالت اصلی چراغ قوه است. با این حال، در تمام نمایه‌های ورزشی، می‌توانید به جای آن یک الگوی خاص همیشه روشن یا چشمک زن اختصاص دهید، که می‌تواند به گونه‌ای پیکربندی شود که در حالت ورزش همیشه روشن باشد یا فقط پس از غروب آفتاب:

Garmin-Fenix7X-Light-Settings Garmin-Fenix7X-Flashlight-FlashSettings

این حالت ها شامل چشمک زدن، پالس، چراغ دریایی، برق آسا و آهنگ (که برای راه رفتن/دویدن است) است. علاوه بر این، گزینه هایی برای سرعت از جمله آهسته، متوسط و سریع وجود دارد. و در نهایت می توانید رنگ (سفید یا قرمز) را برای هر کدام انتخاب کنید.

بعد حالت اجرا وجود دارد. در این حالت، برای زمانی که بازوی شما به سمت جلو است، به طور خودکار نور سفید و زمانی که بازوی شما به سمت عقب است، چراغ قرمز را چشمک می‌زند. در اینجا تئوری بصری از Garmin آمده است:

اجرای CadenceLight-Fenix7X

در عمل، کمی مبهم تر است. ابتدا، باید مطمئن شوید که تنظیم مچ (که روی آن مچ قرار دارید) مطابق با مچ واقعی شما تنظیم شده است. این موضوع برای بیشتر افراد مهم نیست، اما فقط چیزی است که باید از آن آگاه بود. پس از انجام این کار، خواهید دید که دو بار به رنگ سفید چشمک می زند، برای هر کدام قرمز. حداقل در تجربه من. من خیلی مطمئن نیستم که واقعاً هر رنگ را در موقعیت مناسب دقیقاً چشمک می زند، اما صادقانه بگویم، فکر نمی کنم نیازی به دقت فوق العاده داشته باشد - نکته یکسان است، شما را قابل مشاهده می کند، و در واقع، اینطور است. می توانید ببینید که این کار را انجام می دهد - یک ویدیو از آن در مسیری در ویدیوی اصلی من در بالای صفحه وجود دارد.

از نظر استفاده از آن برای دیدن جایی که در حین دویدن می روید، بسته به چشمان شما برای این کار در شب کاملاً مناسب است. در مورد من، من چشمان نسبتا خوبی دارم، بنابراین فقط کمی دید بیشتر برای تشخیص سخت تر ریشه درختان در مسیر خاکی واقعاً تمام چیزی است که نیاز دارم. اما اگر مسیرهای جنگلی عمیق را می دوید، بدون شک می خواهید چیزی کمی روشن تر داشته باشید.

امیدواریم شاهد گسترش این ویژگی به بقیه سری Fenix در Fenix 8 باشیم. یا به دیگر ساعت‌های Garmin. مانند هر سری Fenix، نوع .X. (به عنوان مثال Fenix 7X) همیشه ابتدا یک ویژگی آزمایشی جدید دریافت می کند، و در مورد سری Fenix 7، این چراغ قوه است.

کاربرد ورزشی:

Garmin-Fenix7-Sport-Stamina-Section

به معنای واقعی کلمه هیچ ساعتی در این سیاره وجود ندارد که به اندازه سری Garmin Fenix 7 دارای ویژگی های ورزشی داخلی باشد. فکر نمی‌کنم حتی اگر همه برنامه‌ها را در فروشگاه اپل واچ دانلود کرده باشید، بتوانید آخرین ویژگی‌های ورزشی و تناسب اندام را با هم ترکیب کنید. البته، مثل همیشه، این تا حد زیادی چیزی است که گارمین در زندگی داشته است: ویژگی های gazillion، که شما ممکن است فقط از 2-5٪ از آنها استفاده کنید.

اما، برعکس، 2-5٪ ویژگی های هر فرد متفاوت است. من هر روز از ویژگی های ورزشی استفاده می کنم که دیگران هرگز استفاده نمی کنند و بالعکس. اساساً به همین دلیل است که آنها این دسته را رهبری می کنند. و شاید مهمتر از آن، در چند سال گذشته، کیفیت نرم افزار به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است، تا حد زیادی از طریق برنامه های بتا سیستم عامل باز که برای ماه ها ادامه دارند.

در هر صورت، Fenix 7 چندین حالت ورزشی جدید را همانطور که قبلا ذکر شد معرفی کرد، اما مهم نیست که کدام ورزشی را انتخاب کنید، همه چیز با فشار دادن دکمه سمت راست بالا شروع می شود که لیست ورزش را نشان می دهد:

Garmin-Fenix7-Sport-Modes

ورزش‌های موجود در سری Fenix 7 عبارتند از (بعضی‌ها از نظر فنی ورزشی نیستند، اما در فهرست برنامه‌ها قرار می‌گیرند، مانند Map Manager):

دویدن، پیاده روی، استرس HRV، عکس لحظه ای سلامت، دوچرخه داخل سالن، تردمیل، دوچرخه سواری، در آب های آزاد، پیمایش، اکسپدیشن، ردیابی من، نقشه، مدیر نقشه، فروشگاه اتصال IQ، چند ورزش، تریل ران، اولترا ران، دویدن مجازی، دویدن در مسیر، پیست سرپوشیده، صعود، MTB، eBike، eMTB، CycloCross، دوچرخه گراول، رفت و آمد با دوچرخه، تور دوچرخه سواری، دوچرخه جاده ای، شنا در استخر، سه گانه، شنا، مسابقه ماجراجویی، قدرت، صعود در فضای داخلی، بولدرینگ، اسکی، اسنوبرد، XCry اسکی کلاسیک، XC اسکیت اسکی، Snowshoe، SUP، موج سواری، کایت برد، موج سواری، ردیف، ردیف داخل سالن، کایاک، گلف، تمرین تمپو (گلف)، تنیس، Pickleball، Padel، Project Waypoint، پیاده روی، کاردیو، HIIT، یوگا، تنفس , پیلاتس, طبقه بالا رفتن, بیضوی, پله پله, جامپ مستر, تاکتیکی, قایق, ساعت, دیگر

می توانید این لیست ورزشی را در ساعت یا از تلفن هوشمند شخصی سازی کنید. در واقع، اکنون زمان خوبی برای صحبت در مورد پیکربندی جدید مبتنی بر تلفن است. این اولین باری است که می‌بینیم گارمین این سطح از سفارشی‌سازی را از گوشی معرفی می‌کند. می‌توانید تقریباً تمام تنظیمات Fenix 7 را از طریق تلفن تغییر دهید. نمایه‌های ورزشی/فعالیت، فیلدها/صفحه‌های داده یا چیزهایی مانند ویجت‌ها یا تنظیمات عمیق‌تر سیستم. فقط چند کار وجود دارد که باید از ساعت انجام شود - برای مثال دانلود نقشه ها یا افزودن حسگرهای جدید. مانند قبل، در صورت تمایل، همیشه می‌توانید تمام تنظیمات خود ساعت را تغییر دهید – زمانی که بدون تلفن در مسیرهای پیاده‌روی هستید مفید است.

در تلفن خود به تنظیمات دستگاه می‌روید و مانند قبل مجموعه‌ای از تنظیمات را می‌بینید. برخی از ویژگی‌های تنظیمات جدید در دسته‌های موجود قرار می‌گیرند (به عنوان مثال، Connectivity اکنون شامل جزئیات تنظیمات اعلان تلفن هوشمند می‌شود)، در حالی که بخش‌های کاملاً جدیدی مانند بخش «فعالیت‌ها و برنامه‌ها» وجود دارد که می‌توانید پروفایل‌های ورزشی را انتخاب کنید. و سپس آنها را تغییر دهید:

یک مثال خوب از جایی که گارمین در نیمه راه به نظر می رسد، بخش حسگرها و لوازم جانبی است. در اینجا می‌توانید ببینید که می‌توانید همه سنسورهای آنبرد را تغییر دهید (مانند اینکه آیا ضربان قلب شما پخش می‌شود یا نه)، اما نمی‌توانید هیچ سنسور خارجی تلفن را جفت کنید، باید به ساعت بروید. من تصور می کنم با گذشت زمان اینها همگرا می شوند.

من در واقع مهم نیست که این به وضوح یک V1 از تنظیمات مبتنی بر تلفن است. من سال‌ها استدل