بررسی ارتباط و تاثیر فعالیت های ورزشی بر بیماری اوتیسم

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
مچ بند های اسمارت گارمین در زمینه بررسی  ارتباط بین فعالیت های ورزشی و  پیشرفته شدن اوتیسم به  محققان کمک میکند.

با همکاری بین شرکت Garmin-health  و شرکت فناوری بهداشت نروژی و شرکت فناوری بهداشت Dignio & Diaknohjemet  که یکی از بزرگترین بیمارستان های موجود در نروژ می باشد، از  ساعت های مچی گارمین که حاوی داده های اطلاعاتیست در زمینه بررسی ارتباط احتمالی بین  فعالیت های ورزشی  و شعله ور شدن بیماری اوتیسم فعالیت می کنند. امید است که با این  پروژه سه ساله شرکت فناوری بهداشت  Diakonhjemmet  بتواند روش های مراقبتی بازدارنده ایی برای بیماران اوتیسم ایجاد کند.

این طرح اختصاص یافته شده با هدف نزدیک تر کردن ارتباط  بیماران و پزشکان قصد دارد تا بتواند طرح مراقبت سلامت و بهداشت را تا خانه افراد بیاورد.  این روش شامل یک برنامه کاربردی مخصوص بیمار  و یک صفحه نمایش شخصی مراقبت سلامت است که با دستگاه های یکپارچه ایی از جمله vivo-smart   در جهت دریافت اطلاعاتی دقیق و عینی از تمام بیماران در سرتاسر جهان، کار می کند.  .
استاندار های حیاتی بعنوان بخشی از پروژه با مجموعه Diskonhjrmmrt  شامل ضربان قلب و تعداد گام است. این اطلاعات در حال جمع اوری از 150 شرکت کننده ایست که از مچ بندهای vivo smart ( مجموعه ساعت های تناسب اندام) که دارای ویژگی ردیاب و تناسب اندام است استفاده میکنند. شرکت Dignio & Diaknohjemet  این دستگاه را بخاطر کیفیت وعمر طولانی  باطری مورد انتخاب قرار داده اند.


به نقل از" جان ادوارد کرید" ، مشاور ارشد دیگنیو «ما ماموریت داریم تا مراقبت‌های سلامت و بهداشت را به خانه ها بیاوریم، و در این باره راه‌حلی نیز یجاد کرده‌ایم که ثابت کرده است نه تنها کیفیت زندگی بیمار قابل افزایش است بلکه حتی نتایج سلامتی را  نیز می توان بهبود بخشید و در عین حال با انواع دستگاه ها نیز یکپارچه شده است. ما مفتخریم که مچ بند Garmin vívosmart 4 را در محدوده انتخابی گنجانده ایم و معتقدیم که در آینده برای بسیاری از گروه‌های بیماران مشتریان ما در ارتباط خواهد بود.

بازخورد کلی در مورد نظارت از راه دور نشان می دهد که با افزایش استفاده از این فناوری کیفیت درمان دریافت شده توسط بیماران نیز افزایش پیدا کرده است.
دو شرکت دیگنیو و گارمین هلث قصد دارند تا با پیوستن به  Vitalis، یکی از بزرگترین رویداد های سلامت الکترونیک در سوئد نشان دهند که دستگاه گارمین با برنامه "راهکار مراقبت از سلامت"  شرکت دیگنیو چگونه کار می کند.