غواص جستجو و نجات برای یافتن افراد گمشده به گارمین متکی است

۱۷ خرداد ۱۴۰۱
جرمی سایدز که با عنوان «کاوش با نوگ» در یوتیوب نیز شناخته می‌شود، به دنبال یافتن چیزهایی است که گم شده است. سایدز که به یک سرگرمی تبدیل شده است، یک کهنه سرباز نیروی دریایی است که غواصی را صرفاً برای جستجوی غنایم جالب - بطری های قدیمی، موتور سیکلت، اسلحه و حتی یک جفت دندان مصنوعی دوران جنگ داخلی- آغاز کرده است. او از آن زمان به سمت ماموریت هایی رفته است که خطرات آنها بیشتر است: رسیدگی به پرونده های سرد برای یافتن افراد گمشده.
سایدز پس از اینکه متوجه داستان او شدیم و متوجه شدیم که از فناوری سونار ما برای کمک به جستجوی خود استفاده می‌کند، به گارمین گفت: «وقتی برای اولین بار شروع کردم، آنلاین می‌شدم و شروع به جستجوی پایگاه‌های اطلاعاتی افراد گمشده می‌کردم. «داستان‌هایی که در آن افراد در اتومبیل‌هایشان ناپدید می‌شوند، همان‌هایی هستند که من به دنبال آن هستم. هنگامی که آن را خواندم، یک شخص معمولاً ناپدید می شود، و ماشین او نیز با آنها ناپدید می شود. بنابراین من به شهری نگاه می کنم که آنها آخرین بار در آن دیده شده اند، و در برخی موارد یک آب غول پیکر در شهر آنها وجود دارد. من به شهر آنها می روم و شروع به اجرای سونار روی آب می کنم.
اما خدمات جستجو و نجات سایدز به طور فزاینده‌ای محبوب می‌شوند - این روزها کمتر پایگاه‌های داده را اسکن می‌کند و به درخواست عزیزانی که هنوز به امید بسته شدن هستند، موارد سرد را بیشتر بررسی می‌کند. در دسامبر 2021، ماموریت جستجو و نجاتی که سایدز از آن فیلمبرداری کرد، در فضای مجازی پخش شد و روندی را مستند کرد که در آن Garmin ECHOMAP™ Ultra 126sv او را هدایت کرد تا دو نوجوان تنسی را بیابد که 21 سال از آنها خبری نبود. بقایای این نوجوانان در ماشینشان در کف رودخانه ای در اسپارتا، تنسی پیدا شد و پاسخ هایی را برای دوستان و خانواده هایی که مدت ها بود از دست داده بودند، فراهم کرد.
سایدز در این ویدئو به دوربین می گوید. "خیلی خوشحالم که توانستم آنها را پیدا کنم. من خیلی ناراحتم که آنها به اینجا رسیدند، و نمی توانم باور کنم که بیش از 20 سال است که آنجا نشسته اند و منتظر هستند تا کسی آنها را پیدا کند. خوشحالم که انجام دادم. این ترکیب عجیبی از احساسات است. من حتی نمی توانم آن را توضیح دهم. اما این به من مربوط نمی‌شود - این مربوط به بردن آنها به خانه است، و ما امروز این کار را انجام خواهیم داد.
Sides از فناوری Ultra High-Definition SideVϋ در ECHOMAP خود برای جستجو در زیر سطح آب استفاده می کند. او گفت: "این واقعا خوب کار می کند." "این بسیار دقیق است و به من کمک می کند تا سازه های زیر آب را شناسایی کنم." هنگامی که او چیزی را پیدا می کند که ارزش بررسی را داشته باشد - معمولاً یک ماشین - همان لحظه به پایین شیرجه می زند یا مکان را به عنوان یک نقطه ذخیره می کند تا بعداً به آن بازگردد.
او می‌گوید: «من روی ماشین‌های متعددی که پیدا کرده‌ایم کبوتر کرده‌ام، که تعدادی از آن‌ها شامل افراد گمشده بودند. بقیه به سادگی به سرقت رفته و با استفاده از یک شرکت یدک کش از آب خارج شدند.
وقتی گارمین فهمید که سایدز از فناوری سونار ما برای شناسایی سازه‌ها در امتداد رودخانه‌ها و دریاچه‌ها استفاده می‌کند، متوجه شدیم که او می‌تواند از فناوری غواصی ما نیز سود ببرد - بنابراین یک ساعت غواصی Garmin Descent™ Mk2i و Transmitter T1 را برای او فرستادیم تا به جستجو کمک کند. وقتی چیزی پیدا کرد که ارزش بررسی کردن را داشته باشد.
او درباره فناوری جفت شده می گوید: «این یک قطعه ضروری از تجهیزات است. این دستگاه کل فشار سنج متصل به شلنگی را که هنگام غواصی در صورت شما آویزان است، از بین می برد. این کار را راحت تر می کند و شما همیشه می دانید که ساعت غواصی شما کجاست. زیر آب بسیار پر جنب و جوش است.»
برای اینکه Sides همچنان از فناوری سونار گارمین برای حل موارد استفاده کند، به کانال YouTube او، Exploring with Nug، مراجعه کنید.