با گارمین Garmin با خیال آسوده در طبیعت کاوش کنید.

۲۲ خرداد ۱۴۰۱
بیاین باهم صادق باشیم..همونطور که دویدن بیرون محیط بسته برای ذهن و بدن میتونه عالی باشه رعایت نکات ایمنی هم حاِئزه اهمیته. شاید شما زندگی  پر مشغله ایی داشته باشین و تنها شب هنگام فرصتی برای  پیاده روی داشته باشین. یا شایدم حتی برای یه مسابقه دو میدانی دارین تمرین میکنین  و تا حدودی هم مسیرتون از محل سکونتتون فاصله داره. قصد نداریم اینجا که خیلی به این مورد فکر کنیم اما احتمال اتفاقی مثل تصادف رو نمیشه در نظر نگرفت. به همین علت ساعت های مجموعه دو و پیاده روی گارمین، دارای ویژگی های امنیتی هستند که باعث میشه شما از خطرات احتمالی درامان بمونین.
  
Live Track Garmin چیست؟
 
از ویژگی های   live track  میتوان به امکان تشخیص موقعبت زمانی-مکانی اشاره کرد . این شرایط امکانی رو فراهم میکنه تا خانوداده و دوستانتون  بتوانند  از موقعیت و نوع فعالیت شما باخبر باشن.  با این ویژگی نه تنها طرفدرانتون میتونن پیگیر فعالیتهاتون باشن، این حتی باعث میشه که شما و عزیزانتون بدون نگرانی و با خیال آسوده به ورزش و فعالیتتون بپردازین.
 
برای شروع برنامه Live Track ، اول ساعت گارمینی که این امکان(نقشه خوانی) داره روبه برنامه Garmin connect متصل کنید، سپس گزینه  live Track رو برای فعالیت مورد نظر انتخاب کنید با شروع آغاز خودکار؛ تمام ویژگی ها و فعالیت های زمانبندی شده برنامه فعال می شوند.
 
به محض اینکه شما live Track ،رو آغاز کنین، ساعت شما به طور خودکار  برای شماره ها و لیست کانتکت هایی که از طریق تکست، ایمیل و یا حساب تویتر شما تعریف شده اند یک لینک ارسال میکند. به واسطه این لینک افراد  مشخص شده می توانند به صفحه اینترنتی دسترسی پبدا کنند و موقعیت مکانی  فعلی شما رو روی نقشه نشان می دهد.
 
ویژگی تشخیص حادثه و کمک رسانی چیست؟
ساعت های سری دو میدانی و پیاده روی گارمین که شامل ویژگی "حادثه یابی" می باشند، می توانند در حین ثبت و ضبط برنامه ها و موقعیت مکانی،  تغییر های شدید و ناگهانی را تشخیص دهد. به صورت خلاصه اینطور بیان میشود که در صورت افتادن و یا تصادف این برنامه قابلیت تشخیص و اطلاع رسانی دارد. در صورت بروز حادثه برنامه موبایل ساعت گارمین شما که روی موبایل از قبل نصب شده است قابلیت ارسال خودکار پیامک به شماره فرد مشخص شده را دارد و از این طریق ایمیلی حاوی نام و موقعیت کنونی شما به سه نفر از کسانیکه تحت عنوان شماره های اضطراری ضبط شده  ارسال میکند.
هنگامی که حاثه ایی شناسایی می شود با گذشت 30 ثانبه پیامی بر روی ساعت شما و موبایلی که از قبل متصل شده است نمایش داده می شود و شما را از ارسال این پیامک مطلع می کند. در نظر داشته باشید در صورت عدم نیاز به قابلیت کمک رسانی میتوانید درخواست را لغو کنید.
 
جهت فعال سازی برنامه "حادثه یابی" در مرحله اول باید برنامه Garmin connect رو بر روی گوشی همراه خود نصب و سپس لیست تماس های اضراری خود را وارد کنید. در هنگام دو و یا پیاده روی حتما مویابل خود را به همراه داشته باشید تا به هنگام حادثه امکان ارسال پیامک از طریق گوشی را داشه باشید.
 
و در آخر اینکه دو و پیاده روی باید ازادانه و بدون محدودیت باشد. شما باید این امکان رو داشته باشین که بدون هیچگونه نگرانی برای پیاده روی به بیرون بروید. زمانی که شما به یکی از ساعت های با قبلیت ایمنی گارمین مجهز شده اید می توانید با خیال راحت بدون هیچ نگرانی تمرکزتون رو تنها به سمت چالش هاتون معطوف کنید.