به حداکثر رساندن بازدهی تمرین با ویژگی های جدید گارمین

۲۹ خرداد ۱۴۰۱
وضعیت جدید تغییرپذیری ضربان قلب گارمین (HRV) و ویژگی‌های آمادگی تمرینی، و همچنین وضعیت تمرینی بهبود یافته، همگی با در نظر گرفتن ورزشکار ساخته شده‌اند.
دقیقاً مانند ورزشکارانی که به آنها خدمت می کنیم، در گارمین همیشه در تلاش هستیم تا کمی بهتر باشیم. فناوری ما دائماً در حال پیشرفت است، و ما همیشه در حال تحقیق در مورد روش‌های جدیدی هستیم تا به شما در درک بهتر بدن و نحوه عملکرد آنها کمک کنیم. و اکنون ™Firstbeat Analytics، پلتفرم مبتنی بر علم ما که تجزیه و تحلیل‌ها و معیارهای فیزیولوژیکی را ارائه می‌کند، دو ویژگی جدید ارائه می‌کند - و یکی دیگر از قبل که ما بهبود داده‌ایم - تا به مزایای افزایش عملکرد ساعت هوشمند Garmin سازگار شما اضافه شود. 
وضعیت HRV، وضعیت تمرین و آمادگی تمرین، نحوه عملکرد بدن شما را تجزیه و تحلیل می‌کند و به شما کمک می‌کند تا فراتر از تغییرات منظم روزانه را ببینید تا تصویر بزرگ‌تر را آشکار کنید. با معنی این اصطلاحات آشنا نیستید؟ به خواندن ادامه دهید - می خواهید آنها را به دایره لغات خود اضافه کنید.
 
HRV چیست؟
 
آیا می دانستید که ضربان قلب شما به طور مساوی از هم فاصله ندارد؟ اگر قلب شما 60 تپش در دقیقه می‌زند، فاصله برخی از این ضربان‌ها کمی بیشتر از یک ثانیه و برخی کمی کمتر خواهد بود. این یک پدیده کاملاً عادی است، اما بینش ارزشمندی در مورد چگونگی تغییر آن در طول زمان وجود دارد. فعالیت قلب شما توسط سیستم عصبی خودمختار شما تنظیم می شود که برای پاسخگویی به نیازهای موقعیتی در نوسان است. شما معمولاً زمانی که بدنتان در حال استراحت است HRV بالاتری دارید، در حالی که HRV پایین تر معمولاً با واکنش جنگ یا گریز به یک موقعیت استرس زا همراه است.
اما نظارت بر تغییر الگوهای وضعیت HRV شما در طول زمان دشوار است. در واقع، همه چیز مانند مجموعه ای از داده های بی معنی به نظر می رسد - مگر اینکه برای ضبط و تجزیه و تحلیل آن الگوها به ساعت هوشمند گارمین سازگار خود متکی باشید. مطمئن شوید که ساعت خود را حداقل به مدت سه هفته در طول شب بپوشید (و اگر می‌خواهید دقیق‌ترین داده‌ها را داشته باشید!) همیشه ساعت خود را بپوشید تا بتواند مبنای HRV شخصی شما را ثبت کند. این یک دیدگاه خواهد بود که از طریق آن می توان تغییرات آینده در HRV را تفسیر کرد.
 
 
ویژگی وضعیت آموزش گارمین ابزاری است که به شما کمک می‌کند ببینید چقدر کارآمد تمرین می‌کنید. مانند تجزیه و تحلیل HRV، وضعیت تمرین شما به مقدار زیادی از داده های روزانه نیاز دارد تا به شما کمک کند بین نحوه تمرین و نتایجی که می بینید ارتباط برقرار کنید. شما قادر خواهید بود تغییرات در تناسب اندام خود را بر اساس نحوه - و تعداد دفعات - تفسیر کنید. ساعت هوشمند گارمین سازگار شما حداکثر VO2، وضعیت HRV و میزان تمرین شما را ردیابی می کند تا تصویری جامع از تناسب اندام شخصی شما، و همچنین راهنمایی های خاص بر اساس جایی که در حال حاضر هستید و می خواهید باشید به شما ارائه دهد.
هنگامی که این ویژگی دارای داده های کافی برای ارائه ارزیابی باشد، یکی از 10 دسته وضعیت به شما نشان داده می شود. اینها از اوج گرفتن (که به این معنی است که شما در فرم ایده آل برای رقابت هستید) تا تنش (که به این معنی است که سطح آمادگی جسمانی شما ممکن است در حال کاهش باشد و وضعیت HRV شما نشان دهنده خستگی انباشته است) متغیر است. مانند همه تجزیه و تحلیل ها، مهم است که به ساعت هوشمند گارمین خود تا حد امکان داده های بیشتری برای کار با آن بدهید. آن را برای ردیابی همه فعالیت‌ها (نه فقط ورزش‌های مورد علاقه‌تان) بپوشید و در هنگام خواب نیز آن را بپوشید - نحوه واکنش بدن شما به همه موقعیت‌ها برای سطح تناسب اندام کلی شما مهم است.
 
 
حتی اگر به سطح «بی‌تمرینی» وضعیت تمرین رسیده‌اید - به این معنی که سطح آمادگی بدن شما در حال کاهش است زیرا مدت زیادی در حالت استراحت بوده‌اید - به این معنی نیست که باید همیشه محدودیت‌های خود را بالا ببرید. روز اینجاست که آمادگی تمرینی مطرح می شود. این ویژگی به شما کمک می کند تا متوجه شوید که چه زمانی از یک تمرین سخت که در تمام ساعات شبانه روز تغییر می کند، بیشترین بهره را می برید.
عوامل اصلی تعیین کننده آمادگی تمرینی این است که شب قبل چقدر خوب خوابیده اید و نیازهای ریکاوری هر فعالیت اخیر است. این ویژگی همچنین بار تمرینی حاد، وضعیت HRV، سابقه خواب و سابقه استرس را تجزیه و تحلیل می‌کند تا مشخص کند که در هر لحظه چقدر برای یک تمرین چالش‌برانگیز آماده هستید. آمادگی تمرینی به صورت ضعیف، کم، متوسط، زیاد یا برتر محاسبه خواهد شد. 
 
همه را کنار هم قرار بده 
 
ساعت‌های هوشمند گارمین با داده‌های فیزیولوژیکی و معیارهای پیشرفته Firstbeat Analytics با ویژگی‌های بسیار جالب طراحی شده‌اند، به این امید که از همه آن‌ها برای دریافت تصویر کاملی از عملکرد بدن خود استفاده کنید. همچنین متوجه خواهید شد که همه آنها به هم مرتبط هستند - نمره کم خواب منجر به کاهش باتری بدن در روز بعد می شود که بر آمادگی تمرینی شما تأثیر می گذارد. بدن شما اینگونه عمل می کند. تأخیر در یک ناحیه بر سایر قسمت‌ها تأثیر می‌گذارد، همانطور که بهبود در یک ناحیه (مانند خواب خوب شبانه) می‌تواند به تقویت عملکردهای دیگر کمک کند. مهم است که تا جایی که ممکن است ساعت خود را بپوشید، به خصوص در هنگام خواب، تا به شما کمک کند تا اطلاعات بدن خود را دقیق تر بخوانید.