افزایش ایمنی در دوچرخه سواری با 5 راه حل معرفی شده

۳۱ خرداد ۱۴۰۱
 
دوچرخه سواری نه تنها راهی عالی برای سوزاندن کالری است، بلکه راهی لذت بخش برای گذراندن زمان است. چه در حال دوچرخه‌سواری از نقطه A به نقطه B باشید و چه هدفی جز هوای تازه در ذهن ندارید، این تفریحی است که هر کسی در هر سطح مهارتی می‌تواند از آن لذت ببرد. به علاوه، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید محیط آموزشی امن‌تری ایجاد کنید.
1. از کلاه ایمنی استفاده کنید.
این احتمالا اولین باری نیست که این را می شنوید و احتمالا آخرین باری هم نخواهد بود: استفاده از کلاه ایمنی هنگام دوچرخه سواری عاقلانه است. ما می دانیم که این در واقع یک موضوع بحث برانگیز است، و همچنین می دانیم که زدن کلاه ایمنی در مورد ایمنی دوچرخه سواری تمام کار نیست - شهرها باید با ایجاد زیرساخت های ایمن دوچرخه، سهم خود را انجام دهند. و رانندگان نیز باید توجه داشته باشند. اما مطالعات به طور مداوم نشان می دهد که پوشیدن کلاه ایمنی، بسته به مطالعه ای که می خوانید، خطر آسیب سر و مغز را تا 63 تا 88 درصد کاهش می دهد.
 
2. مطمئن شوید که دیگران می توانند شما را ببینند.
پوشیدن لباس های بازتابنده هنگام سواری همیشه ایده خوبی است، اما به لطف آخرین پیشرفت های فناوری، می توانید بازی دید خود را به سطح کاملاً جدیدی ببرید. با چراغ‌های عقب رادار Garmin Varia™ RCT715 و Varia™ RTL515  می‌توان تا یک مایل دورتر دید، و چراغ جلو هوشمند Varia™ UT800 یک انفجار ثابت 800 لومن را نشان می‌دهد و به رانندگانی که از جهت دیگر می‌آیند کمک کند تا شما را از فاصله یک مایلی ببینند. تصادفات زمانی اتفاق می‌افتند که مردم بی‌خبر می‌شوند، بنابراین هر چه زمان بیشتری برای دیدن آمدن شما داشته باشند، احتمال اینکه سواری شما یک رویداد مثبت باشد بیشتر می‌شود.
3. مطمئن شوید که می توانید افراد دیگر را ببینید.
 
رادار نمای عقب Varia RCT715 فقط چراغ عقب شما را هنگامی که اتومبیل های مقابل را تشخیص می دهد فعال نمی کند - اعلان های بصری و شنیداری را به رایانه دوچرخه سواری ®Edge یا تلفن هوشمند سازگار شما ارسال می کند تا به شما هشدار دهد که اتومبیلی نیز در حال نزدیک شدن است. در حالی که امیدواریم اکثر رانندگان با دوچرخه سواران صبور باشند، همیشه اینطور نیست. اعلان‌ها به شما این فرصت را می‌دهند که موقعیت و سرعت آن‌ها را قضاوت کنید تا مشخص کنید که آیا نیاز به کنار زدن دارید و کمی فضای بیشتری برای عبور به آن‌ها بدهید. Varia RCT715 همچنین دارای یک دوربین داخلی است که به طور مداوم محیط اطراف شما را ضبط می کند و در صورت بروز حادثه، فیلم های ویدئویی قبل، حین و بعد از حادثه را ذخیره می کند.
4. در صورت بروز حادثه در حین دوچرخه سواری، متصل بمانید.
رایانه‌های دوچرخه‌سواری Garmin Edge ویژگی‌های تشخیص حادثه را ارائه می‌کنند که می‌توانند در صورت بروز حادثه و نیاز به کمک، پیامی را به مخاطبین تعیین‌شده شما با موقعیت مکانی شما ارسال کنند. هنگامی که با تلفن هوشمند سازگار شما جفت می شود، دستگاه Edge شما می تواند یک پیام متنی و ایمیل خودکار با نام و مکان شما به مخاطبین اضطراری از پیش بارگذاری شده ارسال کند. پیامی در دستگاه Edge و تلفن هوشمند جفت شده خود دریافت خواهید کرد که به شما اطلاع می دهد پیام به مخاطبین شما در عرض 30 ثانیه ارسال می شود و در صورت عدم نیاز به کمک، زمان زیادی برای لغو پیام اضطراری خودکار به شما می دهد.
5. قوانین جاده را رعایت کنید.
قوانین راهنمایی و رانندگی برای حفظ ایمنی مردم در جاده ها وضع شده است و برای دوچرخه سواران نیز اعمال می شود. بسیار مهم است که از همه علائم و علائم راهنمایی و رانندگی پیروی کنید، و اگر در حال تغییر مسیر، پیچیدن و غیره هستید، حتما از علائم دستی استفاده کنید تا دیگران بدانند قصد انجام چه حرکتی را دارید. در صورت وجود از مسیرهای دوچرخه استفاده کنید و از محیط اطراف خود آگاه باشید. 
با دنبال کردن این پنج مرحله ساده، به خوبی در راه تبدیل شدن به یک دوچرخه سوار مسئولیت پذیر هستید. آماده رفتن به جاده؟ مطمئن شوید که دوچرخه خود را با جدیدترین فناوری گارمین تجهیز کنید تا اطمینان حاصل شود که دوچرخه سواری آرامی داشته باشید.
هنگامی که با تلفن هوشمند سازگار شما جفت می شود. برای الزامات و محدودیت‌های ویژگی ایمنی و ردیابی، به Garmin.com/safety مراجعه کنید.
 
 
برای مشاوره و خرید محصولات گارمین با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا تماس حاصل فرمایید.