جلوگیری از خواب آلودگی رانندگان با ساعت های گارمین

۱۲ تیر ۱۴۰۱
گارمین با استفاده از الگوریتم Core For Tech که یک روش پیشگیری از خواب آلودگی هست که داده های ساعت گارمین را با داده های مربوط به ترافیک و شرایط آب و هوایی و نوع جاده را باهم  ترکیب می کند تا از خواب آلودگی رانندگان جلوگیری کند.
معیارهای سلامت در ساعت های هوشمند گارمین
داده های فیزیولوژیکی مورد استفاده توسط الگوریتم Core For Tech  بر روی ساعت هوشمند ثبت شده و از طریق Garmin Health API تحویل داده می شود. اطلاعات تغییر مداوم ضربان قلب به شاخص های HRV و سپس شاخص های خواب الودگی تبدیل می شود.  ساعت هوشمند Garmin همچنین سایر معیارهای سلامتی، از جمله خواب، باتری بدن، سطح استرس، میزان تنفس و موارد دیگر را جمع‌آوری می‌کند. در حالی که برخی از این اطلاعات (مانند خواب) در حال حاضر به برنامه ریزی سفر موثر برای رانندگان کمک می کند،
هشدار های لحظه ای بر اساس داده های ساعت گارمین
CORE for Tech با استفاده از نرم‌افزار ثبت‌شده و بیش از ۲۰ سال تحقیقات پزشکی عمومی، علائم فیزیولوژیکی خواب‌آلودگی و خستگی را اندازه‌گیری می‌کند و سفر پیش‌رو را در نظر می‌گیرد تا به رانندگان در مورد گزینه‌هایشان از طریق یک اپلیکیشن در زمان واقعی توصیه کند. تغییرپذیری ضربان قلب کاربر برای ارائه نمره خواب آلودگی تجزیه و تحلیل می شود. این، همراه با شرایط رانندگی مانند ترافیک، نوع جاده، آب و هوا و دوره زمانی، به CORE for Tech اجازه می دهد تا سطح خواب آلودگی را پیش بینی کند و سفر برنامه ریزی شده کاربر را بهینه کند.
Nicolas Vera، مدیر عامل CORE for Tech می‌گوید: «گارمین به دلیل قابلیت اطمینان فناوری PPG و قابلیت اطمینان الگوریتم‌های ™Firstbeat Analytics  و قدرت برند انتخاب شد.»
آینده رانندگی ایمن
هدف CORE for Tech با افزایش آگاهی راننده و پاداش دادن به افراد برای رانندگی ایمن تر، کاهش تعداد و شدت تصادفات جاده ای ناشی از خواب آلودگی و خستگی است. این تیم که برای اولین بار در اروپا راه اندازی شد (زبان های انگلیسی و فرانسوی در حال حاضر، با اسپانیایی، ایتالیایی و آلمانی به دنبال آن) و برنامه ریزی برای گسترش به ایالات متحده و در سطح جهانی، به همکاری با گارمین ادامه خواهد داد و از قابلیت های سخت افزاری گارمین در راستای ماموریت خود استفاده می کند.