گارمین تاییدیه EASA را برای سیستم کنترل پرواز GFC 600H برای هلیکوپترهای AS350 دریافت کرد.

۱۴ تیر ۱۴۰۱
گارمین خوشحال است که آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا (EASA) تاییدیه GFC™ 600H را برای هلیکوپترهای AS350 اعلام کند، که یک راه حل کنترل پرواز مقرون به صرفه را ارائه می دهد که حجم کاری خلبان را کاهش می دهد و کارایی ماموریت را بهبود می بخشد. GFC 600H تعدادی از ویژگی‌های ایمنی متناسب با هلیکوپتر را ارائه می‌کند، از جمله نگه‌داشتن وضعیت با ثبات سرعت، حالت نوآورانه کمک خلبان خودکار ، پایداری و حفاظت الکترونیکی هلیکوپتر Garmin (H-ESP)، حالت اختصاصی بازگشت به سطح (LVL)، و همچنین حفاظت از سرعت زیاد و سرعت کم و موارد دیگر.
GFC 600H دارای یک کنترلر حالت نصب شده روی کنسول با کنترل های دکمه ای و یک صفحه نمایش سازگار با عینک دید در شب (NVG) است. معماری مستحکم آن به پیکربندی های 2 محوره و 3 محوره اجازه می دهد تا ویژگی ها و ویژگی های هندلینگ مورد نیاز برای یک هلیکوپتر را فراهم کند. فرمان یار هوشمند یکپارچه، ورودی های شیب و roll را طبق دستور سیستم ارائه می کنند. سنسور جمعی و فرمان یار سوم که به صورت اختیاری در دسترس است، قابلیت کنترل محور انحرافی را فراهم می‌کند تا زمانی که خلبان مجموعه را به حرکت در می‌آورد، تنظیمات کنترل پرواز روان را فراهم می‌کند. فرمان یارهای با عملکرد بالا با کنترل دیجیتال امکان پاسخ سریع تر، واضح تر و قدرتمندتر را فراهم می کنند، که GFC 600H را قادر می سازد با کارایی روان و قابلیت پیشرفته کار کند.
به لطف حالت نوآورانه دستیار خلبان، این سیستم همچنین می تواند به طور خودکار وضعیت کمک خلبان را تشخیص دهد و ورودی های کنترل پرواز را برای کمک به حفظ موقعیت بر روی زمین امکان پذیر می کند. علاوه بر این، هنگامی که به کنترل اختیاری محور انحراف مجهز شود، GFC 600H می‌تواند حرکت را در حالت معلق نگه دارد. GFC 600H به خوبی با نمایشگرهای پرواز G500H TXi و ناوبرهای GTN یا GTN Xi ادغام شده است و از اطلاعات ناوبری برای پرواز خودکار نزدیک‌ها، ناوبری مسیر، روش‌های کاملاً همراه از دست رفته از جمله نگهدارنده‌ها و همچنین الگوهای جستجو و نجات استفاده می‌کند.
فن آوری پیشرفته سیستم مرجع attitude and heading  (AHRS) همراه با حسگرهای اضافی و متقاطع GFC 600H از جابجایی صاف در سراسر پاکت پرواز پشتیبانی می کند. علاوه بر این، حالت برخورد نگه داشتن بار کار خلبان را با حفظ ارتفاع مشخص کاهش می دهد، در حالی که ورودی هایی برای کمک به تثبیت هلیکوپتر در هنگام پرواز با دست فراهم می کند. GFC 600H که با در نظر گرفتن خلبان طراحی شده است، دارای کنترل های چرخشی نصب شده است تا امکان کنترل یکپارچه سیستم را بدون برداشتن دست از کنترل های پروازی در طول عملیات اولیه فراهم کند. حالت‌های اضافی عبارتند از: نگه‌داشتن ارتفاع، انتخاب ارتفاع، سرعت عمودی، سرعت مشخص شده و انتخاب جهت.
GFC 600H ابزارهای ایمنی فوق‌العاده‌ای از جمله حفاظت از سرعت بیش از حد و حفاظت در سرعت پایین و همچنین Garmin H-ESP را ارائه می‌کند تا به خلبان کمک کند هنگام پرواز با هلیکوپتر در یک محیط پرواز امن بماند. H-ESP در همه حالت ها کار می کند - حتی زمانی که سیستم درگیر نیست - و می توان آن را به صورت دستی غیرفعال کرد تا امکان مانور پرواز را فراهم کند. یک دکمه اختصاصی LVL در GFC 600H گنجانده شده است و می تواند توسط خلبان برای بازگشت به پرواز مستقیم و هم سطح درگیر شود، که به جلوگیری از گمراهی احتمالی در محیط های بصری تخریب شده (DVE)، مانند ورود ناخواسته به محیط هواشناسی ابزار (IIMC) کمک می کند. ). گارمین همچنین آموزش خلبانی و مواد پشتیبانی اضافی GFC 600H را پیاده سازی کرده است تا مجوزهای خلبانی به روز شده را مطابق با گواهی EASA فراهم کند.
GFC 600H از طریق نمایندگی‌های مجاز Garmin برای انواع AS350 و AS350 از جمله BA، B2، B3 و B3E به‌عنوان مقاوم‌سازی در دسترس است. برای اطلاعات بیشتر، به garmin.com/GFC600H یا garmin.com/aviation مراجعه کنید.
محصولات و خدمات گارمین پرواز را متحول کرده و برای زندگی خلبانان، صاحبان هواپیما و اپراتورها در سراسر جهان ضروری شده است. گارمین که ارائه‌دهنده راه‌حل‌های پیشرو برای هوانوردی عمومی، هوانوردی تجاری، روتورکرافت، تحرک هوایی پیشرفته، دولت و دفاع، و مشتریان شرکت‌های هواپیمایی تجاری است، معتقد است هر روز فرصتی برای نوآوری است. گارمین که جایزه معتبر Robert J. Collier را برای Garmin Autoland دریافت کرد، اولین سیستم خودمختار تایید شده در جهان را توسعه داد که در مواقع اضطراری برای کنترل و فرود هواپیما بدون دخالت انسان فعال می شود.