مقایسه ساعت های Fossil Gen 6 vs Garmin Instinct vs Forerunner 245 vs Garmin Vivoactive 4 vs Garmin Venu Sq

۱۵ تیر ۱۴۰۱
وقتی صحبت از ساعت‌های هوشمند به میان می‌آید، احتمالاً بیشتر مردم فکر می‌کنند اپل یا سامسونگ هستند، اما مدل‌های دیگری نیز وجود دارند که ارزش ذکر کردن را دارند. اگر مایلید که برخلاف اغلب حرکت کنید و دستگاه عالی خود را در جای دیگری پیدا کنید.
امروز می‌خواهیم مقایسه‌ای بین پنج ساعت هوشمند مختلف انجام دهیم، برخی از ساعت‌های بسیار دست‌کم‌گرفته و بسیار زیر نظر. پنج مدل ساعت هوشمند عبارتند از: Fossil Gen 6، Garmin Instinct، Garmin Forerunner 245، Garmin Vivoactive 4 و Garmin Venu Sq. ادامه مطلب را بخوانید.
این مقایسه در زمینه طراحی ، صفحه نمایش ، ویژگی ها ،  عمر باتری ، قیمت و نتیجه است.


طراحی خوب، اگر یک جزء ذهنی برای ساعت های هوشمند وجود دارد، اینجاست - طراحی. افراد مختلف چیزهای مختلف را دوست دارند، اما ما باید بهترین طرح را از بین این پنج مورد انتخاب کنیم. Garmin Venu Sq در این رده عقب است، عمدتاً به این دلیل که طراحی مربع آن مرجع اپل واچ است.
مبارزه اصلی بین Fossil Gen 6 و گارمین ویواکتیو 4 شیک است. در حالی که Gen 6 ظاهر بسیار اسپورت تری دارد، Vivoactive 4 به حس نوستالژی و سلیقه شما برای ساعت های تمیز و درجه یک متکی است. در همین حال، Instinct بسیار حجیم است زیرا یک ساعت هوشمند مقاوم است، و Forerunner 245 فقط کمی ساده است.
برنده : Garmin Vivoactive 4


صفحه نمایش نکته مهم بعدی هنگام مقایسه ساعت های هوشمند باید صفحه نمایش باشد. این دریچه شماست به هر چیزی که با تناسب اندام و سلامتی شما همراه با چیزهای دیگر پیش می رود. پنج مدعی ما نمایشگرهای بسیار متفاوتی دارند، یا حداقل برخی از آنها دارای نمایشگرهای متفاوتی هستند.
Venu Sq دارای یک پنل LCD است، در حالی که Garmin Forerunner 245 به فناوری transflective متکی است - که آن را برای شرایط نور خورشید ایده آل می کند. Garmin Instinct تک رنگ است، در حالی که Fossil Gen 6 چیزهای خوبی را دریافت می کند - یک صفحه نمایش AMOLED با وضوح بالا. برنده اینجا مشخص است.
برنده : Fossil Gen 6


ویژگی وقتی صحبت از ویژگی‌ها می‌شود، رابطه معکوس با عمر باتری هر ساعت هوشمند و رابطه مستقیم‌تری با قیمت آن وجود دارد. به بیان ساده - هرچه یک ساعت هوشمند ویژگی های بیشتری داشته باشد، عمر باتری کمتری را می توانید از آن خارج کنید و گران تر خواهد بود.
با در نظر گرفتن این موضوع، ما باید Garmin Forerunner 245 را انتخاب کنیم، چرا که نسبت به سایر محصولات دارای ویژگی های بیشتری است و در دو نسخه Music و ساده عرضه می شود.
برنده: Garmin Forerunner 245

عمر باتری به یاد داشته باشید که رابطه معکوس بین ویژگی ها و عمر باتری. حدس بزنید کدام مدل برنده این دسته نخواهد بود. درست است - صفحه نمایش AMOLED و Wear OS تاثیر خود را بر Fossil Gen 6 می گذارند و عمر باتری آن چشمگیر نیست (24 ساعت).
از سوی دیگر، ساعت‌های هوشمند با نمایشگرهای انعکاسی در این دسته می‌درخشند، زیرا صفحه نمایش آنها برای روشن شدن در زیر نور شدید خورشید نیازی به برق ندارد. در حالی که Vivoactive 4 با عمر باتری 8 روزه چشمگیر است، Garmin Instinct با 14 روز عمر باتری در استفاده ترکیبی برنده این مورد است.
برنده :  Garmin Instinct


قیمتمهم ترین دسته (برای بسیاری از شما) قیمت این ساعت ها است. اکنون، اگر می خواهید بیشترین امکانات را داشته باشید، باید آماده پرداخت هزینه اضافی باشید. اما ما در اینجا مدل‌ها را برعکس رتبه‌بندی می‌کنیم، بنابراین از ارزان‌ترین تا گران‌ترین.
اکثر این مدل‌ها کمتر از 299 دلار هستند، بنابراین اگر بخواهید می‌توانید  Gen 6 Fossil را داشته باشید. اما اگر بودجه مورد توجه است، باید به دنبال sq Venu بگردید، زیرا می توان آن را در حدود 200 دلار یافت. در حال حاضر، Instinct نیز ارزان است، اما قدیمی تر است، و نسخه های مختلفی وجود دارد، که برخی از آنها تا 345 دلار قیمت دارند. بنابراین Venu این امتیاز را می گیرد.
برنده : Garmin Venu Sq

نتیجه 
مقایسه این پنج مدل کار آسانی نبود - آنها بیشتر از موارد مشابه متفاوت هستند. اما این را دارید - اگر چیزی متفاوت از ساعت‌های اپل و گلکسی معمولی خود می‌خواهید، اینها کار را انجام می‌دهند.
اگر می‌خواهیم از بین این پنج ساعت گزینه ای انتخاب کنیم ، باید  Garmin forerunner 245 باشد - بدون شک. شیک و هوشمند است، ویژگی های بیشتری دارد و قیمت آن با توجه به ویژگی ها نسبت به سایر محصولات بهتر است.