گارمین نسخه بتا ویژگی های Forerunner 955/Edge 1040 را برای Fenix 7/Epix آغاز کرد

۱۶ تیر ۱۴۰۱
گارمین موج اول  به‌روزرسانی‌های سیستم‌افزار را آغاز می‌کند که از مدل‌های Forerunner 955 و Forerunner 255 ناشی می‌شود، که شامل ویژگی‌های جدیدی مانند آمادگی تمرین، قدرت دویدن، وضعیت HRV، و همچنین فهرستی از ویژگی‌های مربوط به تقویم مسابقه/رویداد و حتی برخی از ویژگی‌های مربوط به Edge 1040 است.
در هر صورت، گارمین قبلا متعهد شده بود که ویژگی‌های زیر را برای ساعت‌های Fenix 7، Epix Series و Forerunner 945 LTE خود بیاورد:
  • وضعیت HRV **
  • آمادگی تمرینی روزانه
  • بار تمرینی حاد
  • گزارش صبحگاهی
  • قدرت دویدن  **
  • تقویم مسابقه و ویجت رویداد مسابقه
  • تمرینات پیشنهادی روزانه در حال حاضر برای مسابقات در تقویم محاسبه می شود
علاوه بر این، مواردی که در بالا علامت‌گذاری شده‌اند ** به ساعت‌های سری Instinct 2 نیز می‌آیند، زیرا با ویژگی‌های موجود در Garmin Forerunner 255 با قیمت مشابه همخوانی دارند.
به روز رسانی 6 جولای: Instinct 2 Alpha در اینجا منتشر شده است، این اولین نسخه مولفه قدرت در حال اجرا را اضافه می کند.
در حال حاضر، در حالی که گارمین به آن 7 ویژگی فوق متعهد است، در واقعیت، این اولین به روز رسانی سیستم عامل دارای ویژگی های بسیار بیشتری از آن است. این به این دلیل است که بسیاری از ویژگی های ذکر شده در بالا با بسیاری از ویژگی های دیگر گره خورده است. به عنوان مثال، ویجت‌های تقویم مسابقه/رویداد مسابقه به نوبه خود چیزهایی مانند تمرینات پیشنهادی روزانه اصلاح‌شده (از جمله مراحل ساخت پویا/مقاطع/پیک) را هدایت می‌کنند. و سپس این به نوبه خود بر مناطقی مانند ویژگی های به روز شده Race Predictor نیز تأثیر می گذارد. در همین حال، ویژگی‌هایی مانند Native Running power به این معنی است که اکنون از تمرینات ساختاری Running power، و هشدارهای running power و غیره نیز پشتیبانی می‌کند. 
نکته این است که، اگر به فهرست تغییرات به‌روزرسانی سیستم‌افزار امروزی نگاه کنید، به طور قابل‌توجهی بزرگ‌تر از ویژگی‌های بالا است. توجه داشته باشید که برخی از اشکالات قابل توجهی در این سیستم عامل آلفا وجود دارد که در سایت Garmin توضیح داده شده است. در اینجا لیست کامل هر دو ویژگی / به روز رسانی جدید آمده است:
- اضافه شدن پشتیبانی SatIQ
-  اضافه شدن پشتیبانی eBike
- اضافه شدن ویژگی های روز مسابقه (ویژگی FR955)
- اضافه شدن مرور  widget Stock
- اضافه شدن یک برنامه نقطه مرجع
- اضافه کردن پوشه های widget glance
-  اضافه شدن قابلیت Cycling Ability (ویژگی Edge 1040)
- اضافه شدن پشتیبانی دستیار گلف باز گلف مجازی 
- اضافه شدن دسته بندی به تنظیمات فعالیت
- اضافه شدن نگاه ویجت آمادگی آموزشی (ویژگی FR955، شامل وضعیت HRV)
- اضافه شدن یک آیتم منوی کنترل کلید پاور برای RCT (برای Varia RCT715 جدید)
- اضافه شدن پشتیبانی از سرعت و جهت باد گلف 
- اضافه شدن قابلیت غیرفعال کردن ضبط دما برای یک فعالیت
- اضافه شدن پشتیبانی از Run Power در صورت جفت شدن با لوازم جانبی سازگار (ویژگی FR955)
- اضافه شدن پشتیبانی چند رنگ به نمودارهای Climb Pro برای فعالیت های غیر دوچرخه سواری
- اضافه شدن صفحه "What's New" برای فراخوانی ویژگی های جدید در به روز رسانی نرم افزار
– فیلدهای داده نمودار چهره ساعت را برای سطح باتری و طبقات بالا اضافه کرد
 
یکی از ویژگی هایی که از دست رفته است، گزارش صبح است، امیدوارم که هنوز در لیست باشد، زیرا یکی از ویژگی های مورد علاقه من در Forerunner 955 جدید است. علاوه بر این، به نظر نمی رسد Acute Load هنوز اینجا نباشد. در اینجا "Load Trend" نامگذاری شده است، اما "تونل" سبز رنگی که نشان می دهد در محدوده هستید را ندارد. در طرف دیگر، پشتیبانی از SatIQ وجود دارد که به صورت پویا بین انواع ماهواره (چند باند در مقابل همه سیستم ها) بر اساس دریافت ماهواره جابه جا می شود، و همچنین پوشه های جدید ویجت glance، که به شما امکان می دهد نگاه های ویجت را در پوشه ها بچسبانید. در واقع، به طور کلی، ویژگی‌های بزرگ‌تر زیر در اینجا کاملاً جدید هستند:
- اضافه شدن پشتیبانی SatIQ
- اضافه شدن دسته بندی به تنظیمات فعالیت
- اضافه شدن صفحه "What's New" برای فراخوانی ویژگی های جدید در به روز رسانی نرم افزار
- اضافه شدن پوشه های widget glance
اکنون، به عنوان یادآوری، امروز در برنامه‌ای که گارمین آن را برنامه عمومی آلفا می‌نامد، راه‌اندازی می‌شود. این بدان معناست که باید فریم ور پیش از انتشار را با استفاده از رایانه روی ساعت خود بارگذاری کنید. در حالی که اگر به برنامه بتا عمومی بپیوندید، پس از رسیدن به مرحله بتا عمومی (احتمالاً چند هفته دیگر، اگر همه چیز به خوبی پیش برود) به طور خودکار به صورت بی سیم روی ساعت شما می رسد. من نحوه پیوستن به برنامه های عمومی آلفا و بتا را در اینجا شرح داده ام. یا، می‌توانید مستقیماً به سایت گارمین بروید و خودتان این کار را در اینجا انجام دهید.
نکات سریع ویژگی های جدید:
اکنون، چند نکته فوق العاده سریع را در مورد برخی از این ویژگی های جدیدتر در نظر داشته باشید:
وضعیت HRV یک فرآیند 19 روزه شبانه روزی است. به این معنی که هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید، آمار HRV خود را دریافت خواهید کرد، اما وضعیت متنی/کدگذاری رنگی را تا 19 شب بعد از خواب دریافت نمی‌کنید، زیرا باید آن خط پایه را ایجاد کند. وضعیت HRV در حال حاضر Physio True-Up را از سایر دستگاه های گارمین انجام نمی دهد، بنابراین حتی اگر FR955/FR255 با این داده ها داشته باشید، در حال حاضر بر اساس هر دستگاه است (تمام داده ها را به Garmin Connect ارسال می کند، اما هنوز این کار انجام نشده است. تنظیم کنید تا آن را به ساعت خود برگردانید).
بازه زمانی میانگین شبانه HRV را درک کنید: به یاد داشته باشید که در مورد گارمین، مقادیر HRV شبانه میانگین کل شب است. در حالی که اگر سابقه طولانی‌تری در مصرف مقادیر HRV دارید، احتمالاً اول صبح گرفته شده‌اند. به زبان ساده، این دو با هم مطابقت ندارند. همانطور که به راحتی می بینید، مقادیر HRV شما در طول شب بهبود می یابند. به این ترتیب، با میانگین گرفتن کم و بیش در یک دوره 6 تا 8 ساعته، ارزش کمتری نسبت به صبح بیدار شدن خواهید داشت. صادقانه بگویم، واقعاً مهم نیست که از کدام رویکرد استفاده می کنید، زیرا موضوع روند نسبی طولانی مدت است. به طور کلی، سخت‌تر است که خواندن صبحگاهی در همان شرایط روزانه برای هفته‌ها/ماه‌ها مداوم باشد تا اینکه کاری انجام ندهید.
آمادگی روزانه برای تمرین: بسیاری از این موارد ممکن است تا یک هفته طول بکشد تا آنها شروع به شمارش کنند. به یاد داشته باشید که دو جزء بزرگ آمادگی روزانه، خواب شب گذشته و ساعات ریکاوری فعلی پس از تمرینات شما هستند. همه عوامل دیگر مهم هستند.
Running power native :این به Garmin HRM-TRI، HRM-PRO، HRM-RUN یا RD-POD نیاز دارد.  هنوز با Stryd یا سایر سنسورهای در حال اجرا شخص ثالث کار نمی کند. بنابراین، در حالی که گارمین آن را «بومی» می‌داند، من می‌توانم بگویم که بیشتر «بومی» است زیرا به یک سنسور خارجی نیاز دارد.
تقویم مسابقه و برنامه های تمرین پویا: این در درجه اول از دویدن امروز پشتیبانی می کند. بنابراین، مسابقه خود را با استفاده از تلفن/وب سایت خود (از جمله مسافت/دوره) به تقویم گارمین کانکت خود اضافه خواهید کرد. با این حال، در حالی که به طور مبهم از دوچرخه سواری پشتیبانی می کند، امروز در آنجا فوق العاده ساخته نشده است. برای مثال، زمان‌های پایان پیش‌بینی‌شده را مانند دویدن دریافت نمی‌کنید. توجه داشته باشید که در حالی که تقویم آموزشی را روی ساعت شما ایجاد می کند، آن را در تقویم Garmin Connect خود مشاهده نخواهید کرد. 
در نهایت، اگر به دنبال بررسی دقیق نحوه عملکرد همه این ویژگی‌ها هستید، ویدیوی راهنمای کامل Forerunner 955 را بررسی کنید، به‌ویژه، بخش‌های آمادگی تمرینی و بار تمرینی، که شامل نمایش نحوه عملکرد آمادگی تمرین است .