گارمین گواهینامه ابزار الکترونیکی پرواز GI 275 را برای هلیکوپترهای Robinson R22 و R44 اعلام کرد.

۲۰ تیر ۱۴۰۱
امروز گواهینامه نوع تکمیلی (STC) توسط اداره هوانوردی فدرال (FAA) برای ابزار الکترونیکی پرواز GI 275 در هلیکوپترهای Robinson R22 و R44 اعلام شد. یک راه حل قدرتمند برای دارندگان و اپراتورهای هلیکوپتر، GI 275 یک رویکرد مقیاس پذیر و مقرون به صرفه برای ارتقاء سیستم های اویونیک است که جایگزینی مستقیم برای انواع ابزارهای اصلی پرواز قدیمی در کابین خلبان، از جمله نشانگر نگرش اولیه، نشانگر انحراف مسیر (CDI)، نشانگر وضعیت افقی (HSI)، یا نمایشگر چند منظوره (MFD). است.
GI 275 عمداً برای استفاده از اندازه ابزار معمول پرواز 3.125 اینچی، کاهش زمان نصب و حفظ پانل ابزار موجود طراحی شده است. صفحه نمایش لمسی روشن و با وضوح بالا و زاویه دید گسترده آن خوانایی عالی را در کابین خلبان ارائه می دهد. علاوه بر ارتباط با ابزار پرواز از طریق صفحه نمایش لمسی، یک دستگیره متحدالمرکز دوگانه به خلبانان اجازه می دهد تا به انواع عملکردهای کلیدی دسترسی داشته باشند. GI 275 که به عنوان جایگزینی مستقیم برای بسیاری از ابزارهای پرواز قدیمی مناسب است، به راحتی در انواع پنل ها گنجانده می شود و به اپراتورها یک مسیر ارتقای ساده برای دستیابی به ویژگی ها و عملکردهای ابزارهای پرواز مدرن ارائه می دهد.
 
شاخص نگرش اولیه
هنگامی که GI 275 به عنوان یک نشانگر نگرش اولیه نصب می شود، قابلیت اطمینان بهبود یافته، کاهش وزن بالقوه و کاهش تعمیر و نگهداری را در مقایسه با شاخص های نگرش کمتر قابل اعتماد و خلاء ارائه می دهد. فناوری اختیاری دید مصنوعی هلیکوپتر (HSVT™) یک نمای توپوگرافی غنی و سه بعدی از زمین، ترافیک، موانع، خطوط برق، تابلوهای راهنما فرودگاه و موارد دیگر را پوشش می دهد، همه اینها در نمایشگر وضعیت GI 275. ویژگی‌های اضافی شامل نمایش دمای هوای بیرون، سرعت زمین، و همچنین اطلاعات واقعی سرعت هوا و باد در نشانگر وضعیت، و عملکرد بی‌سیم مانند اشتراک‌گذاری موقعیت GPS و اطلاعات وضعیت پشتیبان در برنامه تلفن همراه  Garmin Pilot است. 
 
نشانگر انحراف دوره (CDI) و نشانگر وضعیت افقی (HSI)
هنگامی که به عنوان یک CDI یا HSI نصب می شود، GI 275 برای پذیرش انواع ورودی های GPS و ناوبری طراحی شده است، که به حداکثر دو منبع GPS و دو منبع ناوبری VHF اجازه می دهد. GI 275 دارای یک ویژگی Omni Bearing Resolver است که به ابزار پرواز اجازه می دهد بدون نیاز به آداپتور گران قیمت با انواع ناوبری های قدیمی موجود در بازار ارتباط برقرار کند. با یک مغناطیس سنچ  اختیاری، همچنین قادر به ارائه هدایت HSI مبتنی بر مغناطیسی است. HSI همچنین می‌تواند ویژگی‌های پیشرفته‌تری مانند درج نقشه و ترافیک، زمین یا پوشش آب و هوا را ارائه دهد. انتخاب منبع CDI ساده است و می تواند از طریق رابط صفحه لمسی انجام شود، در حالی که انتخاب دوره و عنوان با استفاده از صفحه لمسی یا دکمه هم مرکز دوگانه تکمیل می شود. 
 
نمایشگر چند منظوره (MFD)
هنگامی که صاحبان هلیکوپتر CDI یا HSI مکانیکی قدیمی‌تری را جایگزین می‌کنند، GI 275 به عنوان یک نشانگر دیجیتال مدرن دو برابر می‌شود و قابلیت‌های مشابه MFD مانند نقشه متحرک، آب‌وهوا، ترافیک، موانع، خطوط برق WireAware™، نمودارهای فرودگاه SafeTaxi®  و five-color terrain shading.. برای پشتیبان‌گیری از اطلاعات ناوبری، یک GPS داخلی VFR، هدایت مستقیم ناوبری را امکان‌پذیر می‌کند و اطلاعات موقعیت هواپیما را بر روی یک نقشه متحرک نمایش می‌دهد. HTAWS (سیستم هشدار و آگاهی از زمین هلیکوپتر) در GI 2754 موجود است و قابلیت پیش بینی زمین و اجتناب از موانع (FLTA) را برای هشدار از قبل در مورد خطرات احتمالی ارائه می دهد. GI 275 همچنین می‌تواند با ارتفاع‌سنج‌های راداری GRA® 55 یا GRA 5500 گارمین یا سایر محصولات منتخب شخص ثالث جفت شود تا ارتفاع بالاتر از سطح زمین (AGL) را نمایش دهد و در عین حال اعلان‌های بصری و شنیداری را برای خلبان ارائه دهد. 
 
GI 275 با دو سال ضمانت ارائه می شود و توسط تیم پشتیبانی هوانوردی برنده جوایز گارمین پشتیبانی می شود که پشتیبانی فنی و گارانتی جهانی را 24/7 ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر، به garmin.com/helicopters مراجعه کنید.
محصولات و خدمات گارمین پرواز را متحول کرده و برای زندگی خلبانان، صاحبان هواپیما و اپراتورها در سراسر جهان ضروری شده است. گارمین که ارائه‌دهنده راه‌حل‌های پیشرو برای هوانوردی عمومی، هوانوردی تجاری، روتورکرافت، تحرک هوایی پیشرفته، دولت و دفاع، و مشتریان شرکت‌های هواپیمایی تجاری است، معتقد است هر روز فرصتی برای نوآوری است. گارمین که جایزه معتبر Robert J. Collier را برای Garmin Autoland دریافت کرد، اولین سیستم خودمختار تایید شده در جهان را توسعه داد که در مواقع اضطراری برای کنترل و فرود هواپیما بدون دخالت انسان فعال می شود. برای اطلاعات بیشتر، به اتاق خبر مجازی Garmin مراجعه کنید، به تیم مطبوعاتی ما ایمیل بزنید، با @garminaviation در رسانه های اجتماعی ارتباط برقرار کنید، یا ماجراهای ما را در garmin.com/blog دنبال کنید.