آیا ساعت های گارمین ارزش خرید را دارند؟

۲۸ تیر ۱۴۰۱

به خصوص در شرایط اقتصادی کنونی، بسیاری از مردم قبل از سرمایه‌گذاری پولی که به سختی به دست آورده‌اند، دو بار فکر می‌کنند، چه برسد به یک ابزار پوشیدنی، صرف نظر از اینکه چقدر ویژگی‌های غنی یا توانایی دارند. اگر ورزشکاری با بودجه ای هستید که به دنبال یک ساعت جدید برای دویدن یا ورزش سه گانه هستید، حتما از خود پرسیده اید: آیا ساعت های گارمین ارزش پول را دارند؟
بهترین ساعت‌های گارمین قیمتی دارند و معمولاً استاندارد طلایی را در دسته‌های مربوطه نشان می‌دهند؟ به دنبال بهترین ساعت در فضای باز هستید؟ شما نمی توانید چیزی بهتر از Garmin Fenix 7X دریافت کنید. بهترین ساعت سه گانه؟ Garmin Forerunner 955 Solar بهترین گزینه شماست. از آنجایی که گارمین عملاً بر بازار پوشیدنی های پیشرفته تسلط دارد، جای تعجب نیست که ساعت های این شرکت با چنین قیمت های گزافی به فروش می رسند. اما آیا این تنها دلیل گرانی ساعت های گارمین است؟

قیمت به عنوان یک ابزار بازاریابی
اگر اهل بازاریابی نیستید، ممکن است نمی دانستید که فروش یک محصول با قیمت مشخصی می تواند بر درک ارزش آن تأثیر بگذارد. بیشتر محصولات با قیمتی بیشتر از هزینه ساخت آنها فروخته می شوند. این احتمالا واضح است با این حال، این نشانه گذاری به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله هزینه های تحقیق و بازاریابی محصول، مواد مورد استفاده و حتی محل قرارگیری آن در خط تولید شرکت.
در مورد گارمین، این شرکت مستقر در ایالات متحده همیشه در نوآوری های پوشیدنی پیشرو بوده است و محصولات آن به دلیل دقیق ترین ابزارهای پوشیدنی که می توان خریداری کرد، ارزنده است. بنابراین، گارمین تا زمانی که تقاضا وجود داشته باشد، می تواند محصولات خود را بیشتر بفروشد و همیشه وجود دارد.
گارمین ساعت های زیادی دارد و قیمت گذاری مناسب آنها بخشی از استراتژی آن است. زمانی که برخی از ساعت های گارمین از نظر ظاهر فیزیکی و ویژگی ها تقریباً یکسان هستند - به عنوان مثال. Garmin Forerunner 945 و Garmin Forerunner 745 - با قیمت گذاری متفاوت آنها، Garmin موقعیت خود را در اکوسیستم پوشیدنی گسترده تر خود اعلام می کند، بنابراین شما فقط با نگاه کردن به برچسب قیمت آنها خواهید فهمید که کدام یک بهتر است.

بیایید هزینه های تحقیق و توسعه را فراموش نکنیم
در حال حاضر، ما پیشنهاد نمی کنیم که گارمین ساعت های خود را بدون هیچ دلیل دیگری با پول زیادی به فروش برساند. این شرکت همیشه مشغول نوآوری و ارائه ویژگی‌های جدید - چه فیزیکی و چه دیجیتال - به بازار قبل از دیگران است. به عنوان مثال، در حال حاضر، Fenix 7X تنها ساعت چند اسپورت است که شیشه Power Glass خورشیدی را با لنز بادوام Sapphire ترکیب می‌کند. ناگفته نماند که Power Glass پیچیده‌تر از نمونه موجود در Garmin Fenix 6X Pro Solar است.
گارمین همیشه اولین کسی نیست که ویژگی‌های خود را ارائه می‌کند، درست مثل اینکه اپل اولین کسی نبود که مفهوم تبلت را در قالب iPad معرفی کرد. اما حتی اگر از رقبا عقب باشد، نحوه ادغام ویژگی های جدید گارمین تقریباً همیشه بی عیب و نقص است. یا اگر در ابتدا بی عیب و نقص نباشد، شرکت معمولاً آن را از طریق به روز رسانی نرم افزار برطرف می کند.
به روز رسانی مداوم محصولات نیز هزینه دارد. محصولات گارمین حتی پس از گذشت سال‌ها بدون هیچ هزینه اضافی برای کاربران خود، آزمایش زمان را تحمل می‌کنند و کاملاً کار می‌کنند. در هر صورت، باید قدردان مدل کسب و کار گارمین باشیم، مانند پس از خرید ساعت. برای دسترسی به هیچ یک از ویژگی های پیشرفته نیازی به پرداخت یک پنی نخواهید داشت.

آیا باید ساعت گارمین بخرید؟
همه به ساعت گارمین نیاز ندارند و هرکسی که به ساعت گارمین نیاز دارد به بهترین ساعت گارمین نیاز ندارد. ممکن است وسوسه انگیز باشد که یک Forerunner برتر را با "فقط کمی هزینه بیشتر" تهیه کنید، اما در واقع، بیشتر دوندگان و ورزشکاران سه گانه بهتر است از چیزی مانند Garmin Forerunner 255S (یا Forerunner 255 استاندارد اگر به چیزی بزرگتر نیاز دارید) استفاده کنند.