ویژگی Garmin Morning Report ساعت های هوشمند گارمین

۱۲ مرداد ۱۴۰۱
 Garmin Morning reportچیست؟
گزارش صبح از زمان راه‌اندازی Garmin Lily در ژانویه 2021 وجود داشته است. این ویژگی اساساً وقتی از خواب بیدار می‌شوید در ساعت شما ظاهر می‌شود و به شما کمک می‌کند برای روز آماده شوید.
در Lily، Morning Report اطلاعاتی درباره پیش‌بینی آب‌وهوا، پیشنهاداتی بر اساس سطح باتری بدن، گام های هدف و مراحل چرخه قاعدگی / بارداری (در صورت فعال بودن) و رویدادهای روزانه منتشر می‌کند. همه اینها ابزارهای مفید بهداشتی و سازمانی هستند. پس از لمس ساعت هنگام بیدار شدن، به طور خودکار در میان این موارد حرکت می کند.
بدیهی است که گارمین در حال آزمایش آب بر روی ساعت لیلی بوده است، زیرا Morning Report با عرضه آخرین نسل ساعت‌های Forerunner بهبود یافته و تقویت شده است. در این ساعت‌ها قابلیت بسیار بیشتر است. عملکرد اصلی یکسان است، اما اکنون دستگاه اطلاعات مهم تری را ارائه می دهد.

کدام ساعت‌های گارمین قابلیت Morning Report جدید را دارند؟
همانطور که گفته شد، گارمین لیلی اولین ساعتی بود که گزارش صبحگاهی را البته به شکل ساده شده دریافت کرد. به دنبال آن Forerunner 255 و 955 قرار گرفت. آنها نسخه توسعه یافته را دارند.
در زمان نگارش این مقاله، این ساعت ها تنها ساعت هایی هستند که این ویژگی را دارند. با این حال، انتظار می‌رود که سایر ساعت‌های گارمین به زودی این قابلیت را دریافت کنند. یعنی محدوده Fenix 7، Epix 2، Forerunner 945 LTE و شاید چند مورد دیگر مانند سری Fenix 6
این ساعت‌ها در حال حاضر شروع به دریافت سایر قابلیت‌های جدید روی 255 و 955 کرده‌اند، مانند آمادگی تمرین، وضعیت HRV و پشتیبانی از قدرت در حال اجرا. در حال حاضر همه اینها هنوز در بتا هستند. ما انتظار داریم این نرم افزار تا یک ماه دیگر به صورت عمومی عرضه شود.

نحوه استفاده از گزارش صبحگاهی گارمین
در ساعت هایی که در دسترس است، گزارش صبح به طور پیش فرض فعال است. اما در تنظیمات این گزینه را دارید که آن را خاموش کنید.
وقتی صبح از خواب بیدار می شوید، نیازی به فشار دادن هیچ دکمه ای ندارید. این گزارش با یک پیام "صبح بخیر" به شما خوش آمد می گوید. زمان بندی این ویژگی تا 1 ساعت قبل و بعد از پنجره بیدار شدن خواب از پیش تعریف شده شما که در Garmin Connect تنظیم کرده اید تنظیم می شود.
دکمه پایین را فشار دهید و این شما را به درخواستی هدایت می کند که از شما می پرسد آیا می خواهید خواب شبانه خود را پایان دهید. اگر تأیید کنید، ساعت شما شروع به نمایش گزارش صبح شما می کند.
این گزارش قادر است 10 نوع اطلاعات را به شما نشان دهد. این شامل:

 

  • آمادگی آموزشی
  • تمرین، یعنی توصیه های تمرین روزانه گارمین
  • امتیاز خواب (برای محاسبه امتیاز خواب، حداقل به 3 ساعت خواب نیاز دارید)
  • وضعیت تغییرپذیری ضربان قلب (HRV) - میانگین 7 روز گذشته
  • باتری بدن
  • آب و هوا - روزانه، هفتگی، احتمال بارندگی، رطوبت نقطه شبنم، شاخص UV
  • تقویم – محتوای تقویم از تلفن شما
  • شدت دقیقه
  • گام ها و گام ها هدف

Woman’s Health  - به طور پیش فرض نشان می دهد که آیا یک چرخه قاعدگی ثبت شده در داده های سلامتی خود دارید یا خیر. اگر "بارداری" را در نوع چرخه انتخاب کنید، صفحه رکورد هفته ها و روزهای بارداری را مشاهده خواهید کرد.
با فشردن کلید شروع روی هر یک از موارد بالا به اطلاعات دقیق تری از ساعتتان می رسید. کلید پایان به شما امکان می دهد از گزارش خارج شوید. دکمه های بالا و پایین برای پیمایش در میان آیتم ها استفاده می شود.

چگونه Garmin Morning Report را سفارشی کنم؟
گزارش صبح را می توان مستقیماً روی ساعت شما یا از طریق Garmin Connect سفارشی کرد. در اینجا نیز می توانید این ویژگی را به طور کامل غیرفعال کنید.
در ساعت، به Settings Menu بروید. Appearance > Morning Report را انتخاب کنید. گزینه Show Report را مشاهده خواهید کرد. این را به دلخواه روشن یا خاموش کنید.
در زیر این گزینه ویرایش گزارش است. این را انتخاب کنید و می‌توانید مشخص کنید کدام داده در گزارش صبحگاهی شما ظاهر می‌شود. همچنین می توانید ترتیب ظاهر شدن آیتم ها را مشخص کنید.
گزینه نهایی به شما امکان می دهد نام خود را ویرایش کنید. آن را تایپ کنید تا تبریک صبح به درستی شخصی‌سازی شود. گارمین همچنین از این اطلاعات برای تبریک روز تولدتان استفاده خواهد کرد.
این گزینه های یکسان نیز از طریق Garmin Connect قابل تنظیم هستند. روش کار فرقی نمی کند. Appearance > Morning Report را در تنظیمات Garmin Connect پیدا کنید، تغییرات را اعمال کنید و ساعت خود را همگام کنید.