6 نکته پیشرفته دویدن: به دنبال یک چالش بیشتر باشید!

۱۵ مرداد ۱۴۰۱
شما قبلاً چندین کیلومتر را پیموده اید و از سطح دونده اولیه پیشی گرفته اید . شما برنامه مبتدیان را تکمیل کرده اید و می توانید به راحتی چندین مایل در یک زمان بدوید. شما می توانید 5 و 10 کیلومتر اول خود را به راحتی طی کنید و حتی چند بار پی آر را اجرا کرده اید. به دنبال چالش های بیشتری هستید و اهداف جدیدی برای خود تعیین کرده اید. شاید حتی بخواهید در یک ماراتن شرکت کنید؟
1. دویدن های خود را با ساعت دویدن گارمین ضبط کنید
بیایید صادق باشیم: با پیگیری مهم ترین داده های عملکرد دویدن خود ، بینش بهتری نسبت به سطح عملکرد فعلی خود به دست می آورید. شما دقیقا می دانید که برای حفظ یا بهبود عملکرد دویدن خود چه کاری باید انجام دهید.
با انواع ساعت‌های دویدن گارمین از سری Forerunner ، می‌توانید اطلاعات را در طول تمرین جمع‌آوری کنید: به داده‌های دویدن مانند سرعت و مسافت، و همچنین اندازه‌گیری‌های فیزیولوژیکی مختلف مانند حداکثر VO2 یا وضعیت عملکرد خود فکر کنید .
نکته اضافی ما برای انتخاب ساعت دویدن: نگاهی به Forerunner 55 بیندازید . این ساعت دویدن برای هر نوع دونده ای است. این ساعت هوشمند تمرینات دویدن را پیشنهاد می کند که مخصوص شما طراحی شده است. به این ترتیب شما حتی بیشتر از آموزش خود بهره می برید! آیا می خواهید در مورد این ساعت بیشتر بدانید؟ وبلاگ مربوط به این ساعت دویدن را برای هر سطح بخوانید !
به طور خلاصه، ساعت دویدن گارمین می تواند به شما کمک کند تا به سطح بالاتری بروید و در آنجا بمانید.

2. ایجاد تنوع در تمرینات دویدن
برای دوندگان پیشرفته، افزودن تنوع و تنوع به تمرین دویدن مهم است. وقتی برای اولین بار شروع به دویدن کردید، احتمالاً این مشکلی نبود: می‌توانید با سرعتی آرام جلوتر و سریع‌تر بروید.
اما زمانی که کمی پیشرفت کردید، باید تلاش بیشتری برای پیشرفت بیشتر انجام دهید. اگر یک قدم جلوتر باشید، گاهی اوقات این تمایل را دارید که همیشه همان جلسات تمرینی را به پایان برسانید.
خوب است، اما آیا شما به طور خاص به دنبال پیشرفت هستید؟ سپس به تغییر بیشتر کمک می کند.
با افزودن تغییراتی به تمرینات دویدن خود، مانند سطح صاف نشده، عضلات مختلف را به روشی متفاوت بارگیری می کنید. این نیز باعث کاهش صدمات می شود. همچنین تاثیر مثبتی بر هماهنگی شما دارد.
یا بیشتر از حد معمول یا با سرعتی متفاوت (چالش برانگیز) راه بروید.

3. در حین دویدن روی استقامت خود کار کنید
کار بر روی استقامت، حتی برای دوندگان پیشرفته نیز مهم است. این پایه و اساس عملکرد شماست. به آن به عنوان پایه و اساس فکر کنید.
با انجام دوهای استقامتی طولانی و ملایم، تمرین می کنید تا بدنتان بدود. بدن شما می تواند به دویدن برای مدت زمان طولانی تری عادت کند.
بله، زیرا آن نیمه یا کامل ماراتن برای شما نیز دور از دسترس نیست. به شرطی که به روش درست تمرین کنید!
با ایجاد آهسته و آرام دویدن های طولانی، بدن خود را قوی تر می کنید و کمتر آسیب می بینید.
به این ترتیب شما پایه خوبی می گذارید که بر اساس آن می توانید به جلو حرکت کنید.

4. به طور منظم بر اساس تمرینات هوازی تمرین کنید
با تمرین منظم بر اساس تمرینات هوازی علاوه بر دویدن های استقامتی ، استقامت و عملکرد طولانی مدت خود را بهبود می بخشید. از نظر فنی، اثر تمرین هوازی مصرف اکسیژن اضافی (مصرف بیش از حد اکسیژن پس از تمرین - EPOC) بعد از ورزش است.
این در مقیاس 0 تا 5 ترسیم شده است که نشان دهنده سطح تناسب اندام و عادات ورزشی شما است. معمولاً وقتی تناسب اندام می‌شوید، به دوز بیشتری از ورزش نیاز دارید تا شاهد بهبود باشید. بنابراین اگر یک جلسه تمرین EPOC 60 ml-O2/kg تولید کند، اگر هنوز در وضعیت خوبی نیستید، مزیت تمرینی خوبی را فراهم می کند.
باید در نظر داشته باشید که وقتی به فرم عالی رسیدید، چیز بیشتری برای شما به ارمغان نخواهد آورد. اثر تمرینی با دادن عدد بالاتر در حالت اول نسبت به حالت دوم این را تقویت می کند.
نکات دویدن برای ساعت دویدن: نگاهی به Forerunner 955 بیندازید . با استفاده از این ساعت هوشمند بینش بهتری نسبت به اثر تمرینی خود خواهید داشت.
شما خواهید آموخت که چگونه تمرینات شما بر رشد استقامت شما تأثیر می گذارد.
همچنین در مورد سرعت و توانایی دویدن خود بازخورد دریافت خواهید کرد.
یا وبلاگ را در مورد تمام نکات در مورد Forerunner 955 بخوانید .

5. نکات دویدن را از طریق ساعت دویدن گارمین دریافت کنید
قبلاً به اختصار در مورد آن بحث کرده‌ایم: ساعت دویدن گارمین می‌تواند با نکات و بازخورد به شما کمک کند.
علاوه بر ضبط تمرینات دویدن شما، ساعت های دویدن ما مربی و دوست دویدن شما هستند. نمونه ای از این پیشنهادات تمرین روزانه است.
این راهنمای آموزشی شما و سطح تناسب اندام شما را در نظر می گیرد. نکات و پیشنهادهایی دریافت خواهید کرد که تضمین می کند می توانید حتی بهتر و کارآمدتر بدوید.
آیا تمرینات دویدن خود را تمام کرده اید؟ سپس زمان بهبودی شما نیز در نظر گرفته خواهد شد .
دقیقاً می‌دانید که چه زمانی آماده هستید تا همه چیز خود را در طول یک اجرای جدید ارائه دهید!

6. تمرینات سرعتی و تمرینات اینتروال را کاوش کنید
همچنین می‌توانید با گنجاندن تمرینات سرعتی و تمرینات اینتروال در برنامه تمرینی تغییر دهید. به این ترتیب تکنیک دویدن بهتری را توسعه می دهید، روی استقامت خود کار می کنید و سرعت اولیه خود را بهبود می بخشید. این نوع تمرین اغلب در پیست دو و میدانی انجام می شود. به این ترتیب لحظه های ترمزگیری شما را آزار نمی دهد.
و آیا تا به حال به عضویت در یک باشگاه دو و میدانی یا باشگاه دوومیدانی که به طور منظم در پیست تمرین می کند فکر کرده اید؟ به این ترتیب می توانید از امکانات استفاده کنید و در سطح دوندگی خود کار کنید!
نکات و ساعت های گارمین برای دویدن
آیا می خواهید بینش بیشتری در مورد عملکرد دویدن خود به دست آورید و آیا به دنبال چالش بیشتری در تمرینات دویدن خود هستید؟ سپس ساعت دویدن گارمین بهترین دوست دویدن شماست.
به عنوان مثال، ساعت های در حال اجرا مانند Forerunner 55 و Forerunner 255 برای دوندگان تازه کار و پیشرفته بسیار مناسب هستند. با استفاده از این ساعت‌های هوشمند می‌توانید آمار دقیق دویدن را بخوانید .
آیا کمی دورتر هستید یا یک ورزشکار استقامتی یا سه گانه واقعی هستید؟ سپس Forerunner 745 و Forerunner 955 دوستان عالی شما برای دویدن هستند!
اندازه گیری = دانستن و اطلاعات ارزشمند زیادی در مورد تمرینات دویدن، سلامت جسمانی و پیشرفت شما به شما می دهد.

Enduro ساعت ایده آل برای ورزشکاران استقامتی: 
آیا می خواهید حتی فراتر بروید و آیا یک ورزشکار استقامتی شدید هستید؟ پس ما شما را فراموش نکرده ایم! زیرا برای ورزشکاران و دوندگان با استقامت بسیار بالا، Enduro ساعت هوشمندی است که شما را حتی جلوتر می برد.
این ساعت می تواند با انرژی خورشیدی شارژ شود و به گونه ای طراحی شده است که بتوانید مدت زمان بیشتری به کار خود ادامه دهید.
روی تناسب اندام تمرکز کنید، خوش فرم بمانید و VO2 max و موارد دیگر را کشف کنید. Garmin Enduro یک ساعت چند ورزشی برای ورزشکاران استقامتی است.

با Garmin Coach به هدف دویدن خود برسید
علاوه بر ساعت های در حال اجرا، می توانید از Garmin Coach نیز استفاده کنید . با این "مربی مجازی" می توانید 10 کیلومتر یا نیم ماراتن را به صورت رایگان تمرین کنید. شما می توانید عملکرد ورزشی خود را بر اساس برنامه های تمرینی شخصی مختلف بهبود بخشید. برای آن یک چالش بروید و به هدف دویدن خود برسید!
در نهایت، می توانید مسیرهای در حال اجرا خود را در Garmin Connect ایجاد کنید و آنها را با ساعت خود همگام کنید. مسیر خود را ایجاد کنید یا مسیرهای در حال اجرا محبوب را وارد کنید.