حفظ امنیت در دویدن/پیاده روی با ساعت هوشمند گارمین

۰۲ شهریور ۱۴۰۱
بیایید صادق باشیم، دویدن در هوای آزاد فوق العاده است، همچنین برای بدن و ذهن! با این وجود، مهم است که ایمنی خود را نیز در نظر داشته باشید. شاید فقط زمانی که هوا تاریک است بدوید؟ یا برای یک مسابقه طولانی - مانند 10 کیلومتر - تمرین کنید و مسیرهای دویدن شما را از خانه دور می کند. با وجود این چیزی است که ما دوست نداریم به آن فکر کنیم: یک تصادف نزدیک است. به همین دلیل است که ساعت های مختلف گارمین به عملکردهای ایمنی مانند LiveTrack و تشخیص تصادف مجهز هستند. ما خوشحالیم که در این وبلاگ بیشتر در مورد آن به شما بگوییم!
 
Live Track چیست؟
 
با قابلیت LiveTrack ، زمانی که در حال اجرا یا انجام یک فعالیت به موقع هستید ، امکان نمایش یک نمایش زمان واقعی از مکان شما وجود دارد. این اجازه می دهد تا خانواده و دوستان شما را دنبال کنند - هر کجا که هستید! این نه تنها یک عملکرد بسیار جالب در طول روز مسابقه است: بزرگترین طرفداران شما می توانند شما را در هر مرحله دنبال کنند. همچنین می تواند به عزیزان شما اطمینان دهد، زیرا آنها می توانند دقیقاً محل راه رفتن شما را در حین ورزش ببینند.
 
برای شروع یک جلسه LiveTrack، پوشیدنی سازگار گارمین خود را با برنامه تلفن همراه رایگان Garmin Connect™ جفت کنید ، سپس ویژگی LiveTrack را برای فعالیت های زمان بندی شده خود فعال کنید. وقتی AutoStart را انتخاب می‌کنید، هر فعالیت زمان‌بندی‌شده آینده در آن دستگاه به‌طور خودکار جلسه LiveTrack را شروع می‌کند.
 
هنگامی که یک جلسه LiveTrack را شروع کردید، دستگاه شما به طور خودکار پیوندی را از طریق ایمیل، پیامک، GroupTrack یا Twitter به مخاطبینی که شناسایی کرده اید ارسال می کند. این پیوند به آنها امکان می دهد یک صفحه وب را با نقشه ای که مکان فعلی تلفن یا دستگاه متصل شما را نشان می دهد، مشاهده کنند.
 
چه اطلاعاتی را می توانید با LiveTrack به اشتراک بگذارید؟
 
اطلاعات زیر را می توان در یک جلسه LiveTrack در میان دیگران به اشتراک گذاشت:
 • موقعیت فعلی
 • سرعت متوسط
 • مسافت طی شده
 • مسیر برنامه ریزی شده
 • سرعت
 • تپش قلب
 • آهنگ و ریتم
کدام دستگاه های گارمین از LiveTrack پشتیبانی می کنند؟
 
همه دستگاه های گارمین از عملکرد LiveTrack پشتیبانی نمی کنند. اکثر ساعت های هوشمند گارمین از سال 2018 این قابلیت را دارند. بهتر است دفترچه راهنمای خود را بررسی کنید تا ببینید آیا ساعت گارمین شما عملکردی دارد یا خیر.
 
علاوه بر این، مهم است که ساعت شما با برنامه Garmin Connect در تلفن هوشمند شما ارتباط داشته باشد.
توجه: اگر می‌خواهید از قابلیت LiveTrack استفاده کنید، باید تلفن همراه شما باشد. البته گوشی باید اینترنت هم داشته باشد.
 
 
چگونه LiveTrack را فعال می کنید؟
 
برای فعال کردن این ویژگی در برنامه Garmin Connect مراحل زیر را دنبال کنید.
 
توجه: مراحل زیر فرض می‌کنند که قبلاً یک دستگاه سازگار LiveTrack را با برنامه Garmin Connect جفت کرده‌اید.
 
 1. منو را از برنامه Garmin Connect باز کنید
 2. اندروید: انتخاب کنید در گوشه بالا سمت چپ
 3. iOS: بیشتر را در گوشه سمت راست پایین انتخاب کنید
 4. Safety and Tracking را انتخاب کنید
 5. LiveTrack را انتخاب کنید
 6. در بخش SUPPORTED DEVICES به نمایش دوره روشن بروید
 7. اگر گزینه فعال کردن این ویژگی در لیست نیست، به این معنی است که دستگاه شما از این ویژگی پشتیبانی نمی کند.
تشخیص تصادف چیست؟
ساعت‌های در حال اجرا گارمین با تشخیص تصادف می‌توانند یک تغییر شدید در حرکت را هنگام ضبط یک فعالیت GPS زمان‌بندی شده تشخیص دهند. به طور خلاصه، ساعت می تواند ببیند که آیا سقوط کرده اید یا تصادف کرده اید. در صورت بروز حادثه، برنامه تلفن همراه Garmin Connect در تلفن هوشمند سازگار جفت شده شما می تواند پیام های متنی و ایمیل های خودکار با نام و موقعیت مکانی GPS شما را به حداکثر سه نفر از مخاطبین اضطراری شما ارسال کند.
هنگامی که یک حادثه بالقوه شناسایی می شود، پیامی روی دستگاه و تلفن هوشمند جفت شده ظاهر می شود که پس از 30 ثانیه به مخاطبین اطلاع می دهد. البته در صورت عدم نیاز به کمک، می توانید پیام اضطراری خودکار را لغو کنید.
 
چگونه از قابلیت تشخیص تصادف استفاده می کنید؟
 
برای فعال کردن تشخیص تصادف ، ابتدا باید دستگاه را با برنامه رایگان Garmin Connect در تلفن هوشمند خود جفت کنید و لیست تماس های اضطراری خود را تنظیم کنید. علاوه بر این، هنگام اجرا، باید گوشی خود را همراه داشته باشید تا اعلان تشخیص حادثه را فعال کرده و برای مخاطبین خود ارسال کنید.
 
تلفن شما باید یک برنامه داده داشته باشد و باید در منطقه تحت پوشش شبکه که داده در دسترس است بمانید. در نهایت، مخاطبین اضطراری باید بتوانند پیام های متنی را دریافت کنند (ممکن است نرخ استاندارد پیام متنی اعمال شود).
 
در نهایت، دویدن در مورد آزادی است. باید احساس کنید که می‌توانید بیرون بروید و تمرین کنید، بدون اینکه به خاطر مسائل ایمنی مانع شوید. وقتی به یک ساعت دویدن گارمین با ویژگی‌های ایمنی مجهز هستید، می‌توانید روی چالش تمرکز کنید و نه بر روی هر حادثه‌ای که ممکن است رخ دهد.