بهره وری حداکثری از تمرین با ساعت های گارمین

۰۹ شهریور ۱۴۰۱

درست مانند ورزشکارانی که به آنها خدمت می کنیم، در گارمین همیشه در تلاش هستیم تا کمی بهتر باشیم. فناوری ما دائماً در حال پیشرفت است و ما همیشه در حال تحقیق در مورد روش‌های جدیدی هستیم که به شما کمک می‌کند بدن خود و نحوه عملکرد آنها را بهتر بشناسید. و اکنون Firstbeat Analytics™، پلتفرم مبتنی بر علم ما که تجزیه و تحلیل و معیارهای فیزیولوژیکی را ارائه می‌کند، دو ویژگی جدید ارائه می‌کند - و یکی دیگر از قبل که ما بهبود داده‌ایم - تا به مزایای افزایش عملکرد ساعت هوشمند Garmin سازگار شما اضافه شود.
وضعیت HRV، وضعیت تمرین و آمادگی تمرین، نحوه عملکرد بدن شما را تجزیه و تحلیل می‌کند و به شما کمک می‌کند تا فراتر از تغییرات منظم روزانه را ببینید تا تصویر بزرگ‌تر را آشکار کنید. با معنای این اصطلاحات آشنا نیستید؟ به خواندن ادامه دهید - می خواهید آنها را به دایره لغات خود اضافه کنید.

تنوع ضربان قلب چیست؟
آیا می دانستید که ضربان قلب شما به طور مساوی از هم فاصله ندارد؟ اگر قلب شما 60 بار در دقیقه می‌زند، فاصله برخی از این ضربان‌ها کمی بیشتر از یک ثانیه و برخی کمی کمتر خواهد بود. این یک پدیده کاملاً عادی است، اما بینش ارزشمندی در مورد چگونگی تغییر آن در طول زمان وجود دارد. فعالیت قلب شما توسط سیستم عصبی خودمختار شما تنظیم می شود که برای پاسخگویی به نیازهای موقعیتی در نوسان است. شما معمولاً زمانی که بدنتان در حال استراحت است HRV بالاتری دارید، در حالی که HRV پایین تر معمولاً با پاسخ مبارزه یا گریز به یک موقعیت استرس زا همراه است.
اما نظارت بر تغییر الگوهای وضعیت HRV شما در طول زمان دشوار است. در واقع، همه چیز مانند مجموعه ای از داده های بی معنی به نظر می رسد - مگر اینکه برای ضبط و تجزیه و تحلیل آن الگوها به ساعت هوشمند گارمین سازگار خود متکی باشید. اطمینان حاصل کنید که ساعت خود را حداقل به مدت سه هفته در طول شب بپوشید (و اگر می خواهید دقیق ترین داده ها را داشته باشید، همیشه آن را بپوشید) تا بتواند پایه HRV شخصی شما را ثبت کند. این لنزی خواهد بود که از طریق آن می توان تغییرات آینده در HRV را تفسیر کرد.

وضعیت تمرین گارمین چیست؟
ویژگی وضعیت آموزش گارمین ابزاری است که به شما کمک می کند تا ببینید چقدر موثر تمرین می کنید. مانند تجزیه و تحلیل HRV، وضعیت تمرین شما داده های روزانه زیادی را به خود اختصاص می دهد تا به شما کمک کند بین نحوه تمرین و نتایجی که می بینید ارتباط برقرار کنید. شما قادر خواهید بود تغییرات در تناسب اندام خود را بر اساس نحوه - و تعداد دفعات - تفسیر کنید. ساعت هوشمند گارمین سازگار شما حداکثر VO2، وضعیت HRV و میزان تمرین شما را ردیابی می‌کند تا تصویری جامع از تناسب اندام شخصی شما و همچنین راهنمایی‌های خاص بر اساس جایی که در حال حاضر هستید و می‌خواهید در آن باشید به شما ارائه دهد.
هنگامی که این ویژگی دارای داده های کافی برای ارائه ارزیابی باشد، یکی از 10 دسته وضعیت به شما نشان داده می شود. این موارد از اوج گرفتن (که به این معنی است که شما در فرم ایده آل برای رقابت هستید) تا تنش (که به این معنی است که سطح آمادگی جسمانی شما ممکن است در حال کاهش باشد و وضعیت HRV شما نشان دهنده خستگی انباشته شده است) متغیر است. مانند تمام تجزیه و تحلیل ها، مهم است که به ساعت هوشمند گارمین خود داده های بیشتری را برای کار با آن بدهید. برای ردیابی همه فعالیت‌ها (نه فقط ورزش‌های مورد علاقه‌تان) آن را بپوشید و در هنگام خواب نیز آن را بپوشید - نحوه واکنش بدن شما به همه موقعیت‌ها برای سطح تناسب اندام شما مهم است.

آمادگی تمرین گارمین چیست؟
حتی اگر به سطح «بی‌تمرینی» وضعیت تمرین رسیده باشید - به این معنی که سطح آمادگی بدن شما رو به کاهش است زیرا مدت زیادی در حالت استراحت بوده‌اید - به این معنی نیست که باید همیشه محدودیت‌های خود را بالا ببرید. روز این جایی است که آمادگی تمرینی وارد می‌شود. این ویژگی به شما کمک می‌کند تا بفهمید چه زمانی از یک تمرین سخت که در تمام ساعات شبانه‌روز تغییر می‌کند، بیشتر سود می‌برید.

عوامل اصلی تعیین کننده آمادگی تمرینی این است که شب قبل چقدر خوب خوابیده اید و نیازهای ریکاوری هر فعالیت اخیر است. این ویژگی همچنین بار تمرینی حاد، وضعیت HRV، سابقه خواب و سابقه استرس شما را تجزیه و تحلیل می کند تا مشخص کند که چقدر برای یک تمرین چالش برانگیز در هر لحظه آماده هستید. آمادگی تمرینی به صورت ضعیف، کم، متوسط، زیاد یا درجه اول محاسبه خواهد شد.

همه اش را بگذار کنار هم
ساعت‌های هوشمند Garmin با داده‌های فیزیولوژیکی و معیارهای پیشرفته Firstbeat Analytics با ویژگی‌های بسیار جالب طراحی شده‌اند، به این امید که از همه آنها برای دریافت تصویر کامل از عملکرد بدن خود استفاده کنید. همچنین متوجه خواهید شد که همه آنها به هم مرتبط هستند - نمره کم خواب منجر به کاهش باتری بدن در روز بعد می شود که بر آمادگی تمرینی شما تأثیر می گذارد. بدن شما اینگونه عمل می کند. تأخیر در یک ناحیه بر سایرین تأثیر می گذارد، همانطور که بهبود در یک ناحیه (مانند خواب خوب شبانه) می تواند به تقویت عملکردهای دیگر کمک کند. مهم است که تا حد امکان ساعت خود را بپوشید، به خصوص در هنگام خواب، تا به شما کمک کند تا اطلاعات بدن خود را دقیق تر بخوانید.


برای مشاوره و خرید محصولات گارمین با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا تماس حاصل فرمایید.