اپل واچ در مقابل گارمین: کدام یک برای شما مناسب است؟

۱۳ شهریور ۱۴۰۱

به دنبال ساعت هوشمند هستید؟ اپل واچ در مقابل گارمین ممکن است تصمیمی باشد که باید بگیرید، و ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تماس درستی داشته باشید.
اپل و گارمین دو برند پیشرو در زمینه ابزارهای پوشیدنی هستند و ممکن است انتظار داشته باشید که انتخاب سختی بین این دو گزینه باشد، اما با کمی تفکر در مورد اینکه چرا ممکن است بخواهید روی یک ساعت هوشمند سرمایه گذاری کنید، باید آسان باشد. مارکی را که برای شما مناسب است انتخاب کنید. ما فکر می‌کنیم که برای اکثر افرادی که در زمینه‌های خلاقانه کار می‌کنند، داشتن هر ساعت هوشمند یک چیز خوب است، نه یک کیت ضروری، اما زمانی که کار روزانه را به پایان می‌رسانید، می‌تواند خودش را پیدا کند.
اگر قبلاً از اپل خریده اید، طیف اپل واچ قطعاً مطلوب است، و این یک راه مفید برای پیگیری پیام ها و ایمیل ها، و همچنین ارائه برنامه های فراوان است، و به عنوان یک امتیاز، ویژگی های بهداشتی زیادی برای کمک به شما وجود دارد. روی فرم بودن؛ اگر این تصمیم شما را گرفته است، همیشه می توانید مستقیماً به جمع بندی ما از بهترین معاملات اپل واچ بروید. با این حال، در ساعت های گارمین، سلامت ویژگی اصلی است. ساعت های گارمین دقیقاً برای افرادی است که برای ورزش زندگی می کنند، با خطوطی که به طور خاص برای دوندگان، دوچرخه سواران، شناگران و همچنین تقریباً هر ورزش دیگری که فکرش را بکنید، و با مجموعه کاملی از ردیاب های تناسب اندام، مانیتورهای سلامت و تایمر طراحی شده است.
گارمین مدت زیادی است که وجود داشته و دامنه آن کاملاً عظیم است، در حالی که طیف اصلی اپل واچ بسیار فشرده تر است (حداقل تا زمانی که مجموعه گسترده ای از گزینه های طراحی را در نظر بگیرید). برای کشف تفاوت‌های بزرگ بین دو برند برجسته ساعت هوشمند، ادامه مطلب را بخوانید تا بتوانید تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب است.

اپل واچ در مقابل گارمین: طراحی
با اختلاف قابل توجه ترین تفاوت بین ساعت های اپل و گارمین طراحی آن است. در حالی که طیف گارمین با هر ظاهری گسترده است، از ردیاب های تناسب اندام اولیه و مدل های باریک مانند Garmin Venu 2 و Garmin Lily گرفته تا ساعت های ورزشی بزرگ و درشت مانند Garmin Fenix 7 و Garmin Epix، به طور کلی می توانید انتظار داشته باشید. یک ساعت هوشمند گارمین که شبیه یک ساعت مچی استاندارد است، با صفحه ای گرد. و از آنجایی که گارمین ها عمدتاً برای افراد در فضای باز عرضه می شوند، می توانید انتظار داشته باشید که آنها سخت و ضد آب باشند.
از طرف دیگر، طیف اپل واچ با طراحی مربع گرد خود، در اندازه و ضخامت متفاوت بسته به مدل، فوراً قابل تشخیص است. هر سه مدل پایه اپل واچ فعلی - سری 7، SE و سری 3 - تا عمق 50 متری ضد آب هستند و برای شنا کردن ایمن هستند.

اپل واچ در مقابل گارمین: نمایشگر
همانطور که قبلاً اشاره کردیم، با گارمین می توانید صفحه نمایش گردی داشته باشید، در حالی که صفحه نمایش اپل واچ مربع با گوشه های منحنی است. در مورد نوع صفحه نمایشی که در واقع خواهید داشت، خوب، این کمی پیچیده تر است. در محدوده عظیم گارمین، انواع نمایشگرها را خواهید یافت، برخی تمام رنگی، برخی تک رنگ، برخی با صفحه نمایش لمسی و برخی دیگر بدون، و در بالای این محدوده - به عنوان مثال، Fenix 7 - شما یک روشنایی باشکوه خواهید داشت. و صفحه نمایش AMOLED واضح. همچنین خواهید دید که بسیاری از ساعت های گارمین دارای نمایشگرهای همیشه روشن هستند. با این حال، اگر می‌خواهید باتری خود را ذخیره کنید، می‌توانید آن را خاموش کنید.
اپل واچ 7 رده بالا همچنین دارای صفحه نمایش AMOLED و همچنین لبه خمیده است تا بتوانید آن را با زاویه دید واضح تر ببینید. در همین حال، SE دارای یک صفحه نمایش OLED کوچکتر است، و Apple Watch Series 3 نیز دارای یک صفحه نمایش OLED است، اما کوچکترین آن است. از بین سه مدل اصلی، تنها اپل واچ 7 دارای صفحه نمایش همیشه روشن است، به طوری که 3 و SE تنها زمانی که مچ دست خود را بلند می کنید تا نگاهی بیندازید، نمایشگر خود را فعال می کنند.

اپل واچ در مقابل گارمین: عمر باتری
اگر از آن دسته افرادی هستید که هرگز به یاد نمی آورید که دستگاه ها را تا زمانی که خیلی دیر شده است شارژ کنید و همیشه در آخرین میله شارژ جیر جیر می کنید، به احتمال زیاد ساعت گارمین بسیار بهتر از ساعت اپل مناسب شما خواهد بود.
اپل واچ را که انتخاب کنید، حداقل 18 ساعت در روز با یک بار شارژ کار می کند. بهترین برای عمر باتری در واقع SE است، زیرا فاقد نمایشگر همیشه روشن و ویژگی های ردیابی اضافی که با سری 7 دریافت می کنید. بستر.
و در حالی که سلب مسئولیت معمول در مورد طیف گسترده گارمین اعمال می شود، به عنوان یک قاعده می توانید انتظار داشته باشید که یک بار شارژ در ساعت گارمین تا زمانی که نیاز به شارژ مجدد داشته باشد، مدت زمان بیشتری دوام بیاورد. اکثر مدل‌ها به مدت یک هفته کار می‌کنند (اگر صفحه نمایش را در حالت همیشه روشن نگه دارید، می‌توانید آن را به میزان قابل توجهی کوتاه کنید)، در حالی که Fenix 7 می‌تواند 18 روز به کار خود ادامه دهد و می‌توانید با روشن کردن گزینه‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی یا افزایش عمر باتری بیشتر کنید. با انتخاب مدل گران‌تر با شارژ خورشیدی.

اپل واچ در مقابل گارمین: ویژگی ها
هر دو ساعت هوشمند گارمین و اپل دارای ویژگی های تناسب اندام و سلامتی هستند. در واقع با گارمین، این تقریباً دلیل وجود اکثریت طیف ساعت های هوشمند آن است. بسیاری از ساعت‌های گارمین دارای تایمرها و ردیاب‌های خاصی هستند که متناسب با فعالیت‌های ورزشی و رژیم‌های ورزشی فردی طراحی شده‌اند، و علاوه بر آن به طور کلی ردیابی گام و خواب و همچنین نظارت بر ضربان قلب و همچنین سنسور پالس اکسیمتر در بسیاری از مدل‌ها را دریافت می‌کنید.
ساعت‌های گارمین برای دوندگان و سایر فعالیت‌های خارج از منزل نیز دارای GPS هستند و مدل‌های جدیدتر دارای یک برنامه عکس فوری سلامت هستند که می‌تواند به سرعت معیارهای مهم سلامتی را به شما نشان دهد. با ساعت‌های گارمین، یک فروشگاه برنامه نسبتاً محدود نیز وجود دارد و برخی از ساعت‌ها از پرداخت از طریق Garmin Pay پشتیبانی می‌کنند.
ساعت‌های اپل نیز از نظر سلامت و ویژگی‌ها به خوبی طراحی شده‌اند. همه آنها در GPS بسته بندی می شوند و می توانند اعلان های ضربان قلب بالا و پایین و ضربان نامنظم قلب را ارائه دهند، و برای مشاهده فعالیت های شما، برنامه تمرین خود اپل - و همچنین Apple Fitness+، سرویس اشتراکی که به صورت آزمایشی رایگان در دسترس است، وجود دارد. شما یک اپل واچ می خرید - و همچنین مجموعه ای از برنامه های دیگر در فروشگاه آن.
با این حال، برای نظارت بر سلامتی، سری 7 را ببینید، که با برنامه اکسیژن خون و قرائت ECG خود ارائه می شود. و فراتر از ویژگی های سلامتی و تناسب اندام، به خاطر داشته باشید که اپل واچ بیشتر یک کامپیوتر مبتنی بر مچ است، به این معنی که می توانید آن را با تمام برنامه های مورد نیاز خود پر کنید. شما همچنین سیری، اعلان‌ها، آلارم‌ها و تایمرهای فراوان و همچنین پرداخت Apple Pay را دریافت می‌کنید.

اپل واچ در مقابل گارمین: عملکرد
وقتی صحبت از عملکرد به میان می‌آید، نگرانی کمی وجود دارد که آیا به ساعت گارمین یا اپل نگاه می‌کنید. ساعت های گارمین به طور کلی ساده تر هستند و کار را به خوبی انجام می دهند. با این حال، اگر به روش نرم افزاری اپل برای انجام کارها عادت دارید، ممکن است متوجه شوید که رابط های آنها برای استفاده چندان خوشایند نیست.
و با اپل واچ ها هم چیزی برای شکایت پیدا نخواهید کرد. همه آنها به نرمی کار می کنند، و در حالی که استفاده از سری 7 رده بالا احتمالاً کمی زیباتر خواهد بود، همه آنها به خوبی تنظیم شده اند تا از سخت افزار خود حداکثر استفاده را ببرند. سری 3 بسیار قدیمی‌تر ممکن است کمی در مقایسه با آن بجوشد، اما نه خیلی.

اپل واچ در مقابل گارمین: قیمت
با هر دو ساعت گارمین و اپل می توانید هر چیزی از نه زیاد تا چقدر بپردازید؟ مقرون به صرفه ترین گارمین احتمالا Garmin Venu Sq است که می توانید آن را با قیمتی در حدود 199 دلار/179 پوند تهیه کنید و این با ارزان ترین ساعت اپل یعنی سری 3 برابری می کند. دوباره می توان آن را با 199 دلار / 179 پوند داشت.
با حرکت به سمت خط اپل واچ، SE از 279 دلار / 249 پوند (یا شاید کمتر اگر بهترین معاملات اپل واچ SE را پیدا کنید) شروع می شود، در حالی که سری 7 از 399 دلار / 369 پوند شروع می شود - اما با تمام های مختلف ارائه شده و همچنین گزینه های لوکس مارک مانند اپل واچ هرمس، اگر بخواهید می توانید بسیار بیشتر از آن بپردازید. یا می توانید با راهنمای ما در مورد پایین ترین قیمت اپل واچ سری 7 صرفه جویی کنید.
در همین حال، با گارمین، قیمت‌های مختلفی در بسیاری از مدل‌های آن وجود دارد، با افزایش قیمت‌ها برای مواد عجیب و غریب‌تر و سخت‌پوش‌تر، یا ویژگی‌هایی مانند شارژ خورشیدی. قیمت همه کاره Garmin Venu 2 از 399.99 دلار / 349.99 پوند و Venu 2 Plus از 449.99 دلار / 399.99 پوند شروع می شود، در حالی که Fenix 7 شیک از 699.99 دلار / 599.99 پوند و مدل لوکس Epix 2، 9.9 پوند با قیمت 8.9 پوند شروع می شود. البته نسخه های بسیار گران تری از همه این مدل ها را پیدا کنید.

اپل واچ در مقابل گارمین: کدام را باید انتخاب کنید؟
بنابراین، آیا باید به سراغ اپل واچ بروید یا گارمین؟ همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، بستگی به این دارد که از یک ساعت هوشمند چه می خواهید، و این تصمیم گیری را بسیار آسان می کند. اگر یک ساعت هوشمند همه کاره می خواهید که به خوبی با لوازم اپل شما بازی کند و گزینه های سلامتی و تناسب اندام زیادی داشته باشد، اپل واچ قطعا راه حلی است. یکی از سه گزینه اصلی که ما برای اپل واچ SE انتخاب می کنیم، زیرا برای ما این ساعت بیشترین هزینه را برای شما به ارمغان می آورد، حتی اگر سری 7 دارای صفحه نمایش همیشه روشن و زیبا و ویژگی های ردیابی اضافی باشد.
اما اگر از آن دسته افراد خلاقی هستید که در پایان روز ابزارها را پایین می‌آورید و مستقیماً قبل از پایان هفته ورزش‌های سه‌گانه به سمت باشگاه، پیست یا حتی زمین گلف می‌روید، و ساعتی می‌خواهید که بتواند با شما هماهنگ باشد. بدون شک متوجه خواهید شد که Garmin برای شما وجود دارد – به خصوص اگر طرفدار اندروید باشید تا iOS. ممکن است این ساعت همه جانبه نرم و شیک اپل واچ نباشد و در نهایت برای مدل های خشن در فضای باز هزینه زیادی بپردازید، اما به احتمال زیاد بهترین ساعت هوشمند اسپرتی است که می توانید پیدا کنید.