Garmin Venu Sq 2 Vs. Fitbit Versa 4: بهترین ساعت هوشمند با قیمت کمتر از 250 دلار؟

۱۴ شهریور ۱۴۰۱

ساعت هوشمند Venu Sq 2 گارمین دارای صفحه نمایش بزرگتر و بهتر و باتری با دوام بیشتر است، اما چگونه با Fitbit Versa 4 مقایسه می شود؟

برای کسانی که می خواهند یک ساعت هوشمند با صورت مربعی داشته باشند که اپل واچ نباشد، Venu Sq 2 جدید Garmin و Versa 4 Fitbit دو گزینه عالی هستند، اما کدام یک از آنها ارزش خرید دارد؟ با وجود بیش از ده سری مختلف ساعت هوشمند، سری Venu Sq تنها خط ساعت هوشمند Garmin با صفحه مربعی است و بقیه دارای صفحه گرد هستند. هر دو طرح مزایا و معایبی دارند.
بسیاری از مردم ساعت‌های گرد را به ساعت‌های چهارگوش ترجیح می‌دهند، زیرا معتقدند ساعت‌ها به دلیل سال‌ها ساعت‌های سنتی دارای صفحه گرد هستند. با این حال، کسانی که ساعت‌های هوشمند با صورت مربعی را ترجیح می‌دهند، تصمیم خود را توجیه می‌کنند که ساعت هوشمند با صورت مربعی، منطقه دید بزرگ‌تری دارد و متن را مانند یک ساعت گرد برش نمی‌دهد.

اگرچه هر دو ساعت هوشمند دارای صفحه مربعی هستند، اما از نظر ظاهری متمایز هستند و نمی‌توان آن‌ها را به عنوان شبیه‌سازی اپل واچ نشان داد. Venu Sq 2 دارای یک صفحه نمایش با محافظ گوریلا گلس 3، یک قاب آلومینیومی، یک قاب پلیمری تقویت شده با الیاف و تسمه های سیلیکونی 20 میلی متری با باز شدن سریع است. همچنین دارای دو دکمه فیزیکی در سمت راست کیس است. از سوی دیگر، Versa 4 دارای طراحی منحنی تر، بدنه آلومینیومی، بند های 24 میلی متری و یک دکمه است. علاوه بر این، هر دو ساعت دارای رتبه بندی 5ATM ضد آب هستند. گارمین Venu Sq 2 را در شش رنگ مختلف به فروش می رساند، در حالی که Versa 4 در چهار رنگ برای خرید در دسترس است.

Garmin's Venu Sq 2 دارای عمر باتری برتر است

Venu Sq 2 دارای صفحه نمایش 1.41 اینچی لمسی AMOLED با وضوح 320 × 360 است، بنابراین بیشتر مستطیل است تا مربع. فیت بیت نمی گوید اندازه صفحه نمایش Versa 4 چقدر است، اما گزارش شده است که این صفحه نمایش لمسی 1.58 اینچی مشابه Versa 3 دارد. این دو ساعت دارای ردیابی ضربان قلب در تمام طول روز با هشدارهای ضربان قلب، نظارت بر سطح اکسیژن خون، ردیابی استرس، ردیابی خواب و ردیابی تعداد تنفس هستند. گارمین همچنین ساعت خود را به مانیتور انرژی باتری بدن، ردیاب هیدراتاسیون و پشتیبانی از ردیابی سلامت زنان مجهز کرده است. از سوی دیگر، Versa 4 از اعلان‌های ضربان قلب نامنظم Fitbit پشتیبانی می‌کند که می‌تواند نشانه‌های فیبریلاسیون دهلیزی، تغییرات دمای پوست و ردیابی سلامت قاعدگی را تشخیص دهد. خوشبختانه هر دو ساعت دارای GPS داخلی هستند.

Versa 4 و Venu Sq 2 از تماس‌های صوتی بلوتوث، تماس، پیام‌ها و اعلان‌های برنامه تلفن من را پیدا کن؛ ساعت من را پیدا کن و NFC (Garmin Pay,FITBIT Pay) پشتیبانی می‌کنند.  Versa 4 همچنین دارای الکسا داخلی است. هر دو ساعت از دستگاه های اندروید و iOS نیز پشتیبانی می کنند. ساعت هوشمند گارمین دارای عمر باتری تا 11 روز در حالت ساعت هوشمند است که تقریباً دو برابر بیش از شش روزی است که Versa 4 می تواند به آن دست یابد. 
گارمین Venu Sq 2 را 249 دلار قیمت گذاری کرده است که فقط کمی بالاتر از قیمت 229 دلاری Fitbit Versa 4 است.