پوشیدنی های گارمین به بهبود طولانی مدت در فعالیت بدنی کمک می کند

۰۵ مهر ۱۴۰۱

با وجود اینکه فواید فعالیت بدنی منظم به خوبی شناخته شده و مستند شده است، اما بر اساس گزارش جهان، از هر 4 بزرگسال، 1 نفر سطوح توصیه شده حداقل 75 تا 150 دقیقه فعالیت بدنی هوازی با شدت متوسط تا شدید در هفته را برآورده نمی کند. سازمان بهداشت. در نتیجه، افراد بیش از پیش بی تحرک می شوند و عدم تحرک بدنی یکی از عوامل خطر اصلی بیماری های غیرواگیر (NCD) در سراسر جهان است.
پس چگونه می توانیم راهی برای خروج از این «بحران عدم فعالیت فیزیکی» جهانی پیدا کنیم؟ دانشمندان و پزشکان بهداشت در دانشگاه کپنهاگ بر این باورند که ترکیبی از علوم رفتاری و فناوری‌های جدید، مانند آن‌هایی که توسط Garmin طراحی و تولید شده‌اند، می‌تواند به‌عنوان انگیزه‌ای به سوی تغییرات پایدار در رفتار باشد که منجر به بهبود درازمدت در سلامت و رفاه می‌شود.

ردیابی تغییر رفتار با ابزارهای پوشیدنی Garmin و Fitrockr
در مجموعه ای از آزمایشات دنیای واقعی، یک گروه تحقیقاتی از گروه تغذیه، ورزش و ورزش (NEXS) در دانشگاه کپنهاگ، با همکاری گروه روانشناسی در دانشگاه کاتولیک میلان و گروه علوم انسانی در دانشگاه ورونا، این باور را آزمایش می کنند.تیمی به رهبری دکتر استفانو دی دومینیسیس، روانشناس ورزشی بالینی و مربی ذهنی در NEXS، و دکتر والنتینا کارفورا، روانشناس بالینی و اجتماعی در Uni Milan، در تلاش هستند تا میزان پیام های منظم در مورد اهمیت فعالیت بدنی را تعیین کنند. موثر در بهینه سازی عملکرد ذهنی و جسمی. به این ترتیب، تقریباً 500 دانشجو روزانه سه نوع مختلف پیام تلفن همراه را از طریق برنامه PsyMe در یک دوره 1 ماهه دریافت کردند: پیام های تعیین هدف در مورد چگونگی و زمان پیگیری یک هدف. پیام‌های آموزشی در مورد مزایای دستیابی به سطوح معینی از فعالیت‌ها - به اصطلاح پیام‌های دارای منافع شخصی. یا ترکیبی از دو نوع پیام. برای ردیابی رفتار واقعی خود، بسیاری از شرکت‌کنندگان از ردیاب فعالیت Garmin vívosmart 5 ستفاده کردند که میزان و نوع فعالیت بدنی، ضربان قلب و خواب را ثبت می‌کند. با استفاده از Garmin Health SDK، تیم تحقیقاتی توانست از پلتفرم تجزیه و تحلیل داده های Fitrockr برای نظارت بر معیارهای سلامت شرکت کنندگان استفاده کند و شرکت کنندگان در مطالعه توانستند به راحتی داده های خود را از طریق تلفن هوشمند خود در پلتفرم آپلود کنند.

آیا پیام‌رسانی هدفمند می‌تواند ورزش را ترویج کند؟​
جای تعجب نیست که این آزمایش نشان داد که همه پیام ها به افزایش فعالیت بدنی کمک می کنند. با این حال، بررسی عمیق‌تر در تجزیه و تحلیل داده‌ها نشان داد که ترکیبی از پیام‌های هدف‌گذاری و منافع اختصاص‌یافته نسبت به هر نوع پیام به تنهایی برای شرکت‌کنندگان با BMI بالاتر - گروهی از افرادی که ممکن است به سبک زندگی فیزیکی فعال‌تری نیاز داشته باشند، قانع‌کننده‌تر است. . این نشان می دهد که افراد با BMI بالاتر ممکن است به اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی و چرایی رسیدن به یک هدف فعالیت منظم نیاز داشته باشند. علاوه بر این، اثر مثبت هنوز 1 ماه پس از توقف ارسال این پیام‌ها توسط تیم تحقیقاتی قابل‌توجه بود، که نشان می‌دهد این اطلاعات می‌تواند باعث افزایش پایدار در فعالیت شود. دکتر دی دومینیسیس می‌گوید: «این یافته‌ها آموخته‌های مهمی در سفر ارائه توصیه‌های متناسب‌تر و شخصی‌شده‌تر در مورد ورزش به افراد غیرفعال هستند». او توصیه می‌کند: «نتایج ما مدرک دیگری را ارائه می‌کند که ما واقعاً می‌توانیم از فناوری جدید برای کمک به افراد فعال‌تر استفاده کنیم، اما این باید توسط علم روان‌شناختی و رفتاری مشخص شود. در نهایت، ما با تغییر رفتارها، عادات، انگیزه ها و هویت سر و کار داریم. استفاده از روانشناسی مربیگری از طریق دستگاه‌های پوشیدنی مانند دستگاه‌هایی که توسط Garmin توسعه یافته و تولید شده‌اند، می‌تواند برای ترویج مشارکت طولانی مدت در فعالیت بدنی و ورزش بسیار مؤثر باشد. گام بعدی تیم تحقیقاتی NEXS این است که مفاهیم یکسانی را برای افزایش فعالیت بدنی در گروه‌های هدف مختلف و در نهایت جامعه گسترده‌تر فراتر از دانش‌آموزان به کار گیرد و در نتیجه یک قطعه دیگر به پازل حل «بحران عدم فعالیت فیزیکی» جهانی ما اضافه کند.

درباره Fitrockr و Garmin Health
Fitrockr مجموعه ای از محصولات The Digital Rebels GmbH - یک شرکت نرم افزاری مستقر در برلین است. پلت فرم تحقیق و تجزیه و تحلیل آن به سازمان ها اجازه می دهد تا به راحتی ساعت های هوشمند گارمین را با دسترسی به داده های خام با وضوح بالا، میزبانی مستقل، جریان داده های بلادرنگ و تجزیه و تحلیل و صادرات مستقیم مدیریت و همگام کنند. Fitrockr یکی از عمیق‌ترین پیاده‌سازی‌های فناوری یکپارچه Garmin Health API و SDK است که راه‌حل‌های شرکتی Garmin Health را از سال ۲۰۱۸ ارائه می‌کند.