عرشه پرواز یکپارچه گارمین G5000 برای دریافت تاییدیه EASA برای هواپیماهای Cessna Citation Excel و Citation XLS

۲۰ مهر ۱۴۰۱
garmin امروز از تایید قریب‌الوقوع آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا (EASA) عرشه پرواز G5000 برای هواپیماهای Cessna Citation Excel و Citation XLS خبر داد. مجموعه G5000 یکپارچه اویونیک با ارائه یک تجربه استثنایی برای صاحبان و اپراتورهای اروپایی، کابین خلبان را با قابلیت های اضافی مدرن می کند، هزینه های عملیاتی را به طور قابل توجهی کاهش می دهد و آگاهی موقعیتی خدمه پرواز را افزایش می دهد.
کارل وولف، معاون فروش و بازاریابی هوانوردی گارمین، گفت: «با همکاری با EASA، ما از ارائه این راه‌حل کامل عرشه پرواز به بازار اروپا و گسترش بیشتر برنامه ارتقای G5000 برای ناوگان Citation Excel و Citation XLS بسیار هیجان‌زده هستیم. از زمان صدور گواهینامه برنامه از سه سال پیش، بیش از 100 هواپیمای اکسل و XLS متعهد به ارتقاء با G5000 شده‌اند، از جمله هواپیماهای ارائه‌دهنده چارتر و flyExclusive. ما از موفقیت تا کنون خرسندیم و مشتاقانه منتظر ادامه این مسیر رشد ثابت پس از صدور گواهینامه EASA هستیم.
عرشه پرواز یکپارچه G5000 برای Citation Excel/XLS دارای سه نمایشگر پرواز مناظر با قابلیت تقسیم صفحه است که به خلبانان امکان می دهد به طور همزمان نقشه ها، نمودارها، چک لیست ها، TAWS، TCAS، اطلاعات برنامه پرواز، آب و هوا و موارد دیگر را مشاهده کنند. نمودارهای الکترونیکی و نمودارهای Garmin SafeTaxi® فرودگاه دارای ارجاع جغرافیایی هستند و در هر سه نمایشگر قابل مشاهده هستند. کنترلرهای لمسی بصری به عنوان رابط خلبان به عرشه پرواز عمل می کنند و به سهولت کار و انتقال بدون درز بین صفحات مختلف کمک می کنند.
نصب G5000 در Citation Excel/XLS شامل یک سیستم کنترل خودکار پرواز کاملا دیجیتالی (AFCS) است که عملکرد دقیقی را در سراسر پاکت پرواز هواپیما ارائه می دهد. این سیستم همچنین شامل حالت فرود اضطراری (EDM) به عنوان یک ویژگی استاندارد است که می تواند توسط خلبان خودکار در صورت از دست دادن فشار هواپیما فعال شود. حفاظت از سرعت پایین (USP) یک ویژگی اختیاری است که به خلبان خودکار اجازه می‌دهد به مدیریت سرعت هوا کمک کند، در حالی که گردش‌های کاملاً جفت شده را نیز فعال می‌کند و بار کاری خلبان را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.
ارتقاء G5000 برای Citation Excel/XLS با یک راه حل کاملاً یکپارچه پخش خودکار وابسته به نظارت (ADS-B) ارائه می شود که مطابق با قوانین اداره هوانوردی فدرال (FAA) و آژانس ایمنی هوانوردی اروپا (EASA) است. علاوه بر این، اپراتورها به فرودگاه‌های بیشتر و حداقل‌های نزدیک‌تر در سراسر جهان دسترسی پیدا می‌کنند، زیرا G5000 دارای PBN/RNP 0.3 با قابلیت رویکرد LPV/APV است.

این ارتقاء همچنین گزینه های اضافی را ارائه می دهد، مانند:
  • فناوری بینایی مصنوعی (SVT)، که یک تصویر مجازی سه بعدی از زمین، موانع، ترافیک و محیط باند فرودگاه را ارائه می دهد.
  • SurfaceWatch™، که بر اساس داده‌های عملکردی وارد شده در هنگام پیش از پرواز، نشانه‌های بصری و شنیداری را برای کمک به جلوگیری از برخاستن و فرود خلبانان در تاکسی‌وی، در باندی که خیلی کوتاه است یا روی باند اشتباهی ارائه می‌کند.
  • آب و هوا پیوند داده، از جمله دسترسی به محصولات آب و هوای جهانی و ارتباط متنی/صوتی از طریق شبکه ماهواره ای Iridium.
  • ویژگی‌های پیشرفته رادار هواشناسی داپلر، از جمله سرکوب به هم ریختگی زمین و تشخیص تلاطم.
  • پشتیبانی از FANS-1/A+ و ACARS، برآورده کردن الزامات پرواز در سیستم مسیر اقیانوس اطلس شمالی (NATS).
برای اطلاعات بیشتر در مورد ارتقاء عرشه پرواز یکپارچه G5000 برای Citation Excel/XLS، به garmin.com/xls مراجعه کنید.

برای مشاوره و خرید محصولات گارمین با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا تماس حاصل فرمایید.