ANTARCTICA نامحدود - سفر عُمَر به قطب جنوب با تجهیزات گارمین

۱۹ آبان ۱۴۰۱
عمر دی فلیس برای اولین گذرگاه دوچرخه سواری انفرادی قطب جنوب، از طریق قطب جنوب، عازم سفری می شود.
شرکتی در محدودیت‌ها، مانند قاره‌ای که قرار است به آن برسد: علاوه بر دمای سرد، عمر باید با مناطق بدون مراکز مسکونی نیز سر و کار داشته باشد. سفری به تنهایی، در خودکفایی.
پروژه ای که نه تنها ارزش تحقیقاتی محدودی دارد. در واقع، این سومین ماجراجویی از پروژه Bike to 1.5 ° C است که با همکاری شبکه آب و هوای ایتالیا و ESA برای افزایش آگاهی در مورد تغییرات آب و هوایی ایجاد شده است.
عمر، او در حال سفر به منطقه ای از سیاره ما است که ما عادت کرده ایم آن را در لبه نقشه های خود، در محدودیت ها ببینیم. و شاید این درست باشد. برای دریافت ایده ای از اندازه قطب جنوب، باید بروید و کره قدیمی مدرسه ابتدایی را بازیابی کنید. این قاره چهارمین قاره بزرگ روی زمین است و 98 درصد آن را لایه یخی پوشانده است.
 
در اینجا مصاحبه بی سابقه ای است که عمر قبل از رفتنش برای گارمین انجام داد.
 
عمر، دقیقاً از کجا شروع می کنی و "مسیری" که دنبال می کنی چیست؟ و بالاتر از همه، آیا می توانیم در مورد مسیر صحبت کنیم؟
من از ورودی هرکول در ساحل غربی حرکت می کنم تا به سمت جنوب به سمت قطب حرکت کنم که پس از 1200 کیلومتر اول به آن خواهم رسید. در آن نقطه من سعی خواهم کرد به ساحل واقع در پایه یخچال Leverett در مجموع تقریبا 2000 کیلومتر برسم.
شما در منطقه ای خودکفا خواهید بود که فقط برای درک، دارای تراکم ساکنان پایدار با چندین صفر اعشاری است: 0.00007 نفر در هر کیلومتر مربع. آیا تنها در ابتدا و در پایان سفر خود با انسان ملاقات خواهید کرد؟
حضور انسان در قطب جنوب به معدود پایگاه های علمی در قاره ای که قطر آن حدود 4000 کیلومتر است محدود می شود. من بعد از 1200 کیلومتر، جایی که پایگاه تحقیقاتی آمریکایی اسکات آموندسن در آن قرار دارد، با نوعی زندگی در پایه قطب جنوب مواجه خواهم شد. این یک رویارویی زودگذر و سورئال خواهد بود.
شما به یک دوچرخه با سورتمه مجهز خواهید شد، می توانید برای ما توضیح دهید که چگونه در منطقه ای که به راحتی به -40 درجه سانتیگراد می رسید از سرما محافظت می کنید؟
علاوه بر لباس مخصوص دوچرخه سواری در زمستان، من را در یک کت و شلوار بلند که با UYN ساخته شده است بپیچانم. نمونه اولیه ای مشابه نمونه ای که در طی صعودهای طولانی و دشوار به 8000 هیمالیا استفاده شد، اما با ویژگی های پوشیدنی که به من امکان می دهد رکاب بزنم.
شب و روز، در آن عرض جغرافیایی چگونه خود را با خواب سازماندهی خواهید کرد و مهمتر از همه، چگونه می توان چادر را سریع گرم کرد؟ چه نوع وسایلی برای شب خواهید داشت؟
من در یک چادر کوهنوردی بدون هیچ گونه گرمایشی می خوابم که کشیدن آن غیرممکن باشد. دمای داخل، در واقع، تقریباً یکسان خواهد بود، به استثنای محافظت در برابر باد و طوفان های برفی مورد انتظار. یک کیسه خواب در ارتفاع بالا به من کمک می کند که در طول شب ها مقداری شادابی را تضمین کنم، اما از خواب "کیفیت" محروم می شوم.
بیایید در مورد ابزار الکترونیکی صحبت کنیم: شما یک Garmin inReach با خود خواهید داشت که همیشه به شما امکان می دهد موقعیت خود را منتقل کنید و یک GPSMAP 66i برای اطلاع از مختصات خود: سفر 2000 کیلومتر بدون این تجهیزات واقعا غیر قابل تصور است.
هم از نقطه نظر ارتباطات برای ایمنی خود و هم برای موج سواری، ابزار inReach ضروری است. علاوه بر این، آنها برای ارائه موقعیت در زمان واقعی ضروری و اجباری هستند، به طوری که اگر اتفاقی بیفتد یا خودم را در موقعیتی بیابم که باید سیگنال SOS ارسال کنم، امکان ارسال به موقع کمک را فراهم می کند.
در نهایت، ردیابی زنده کل ماجراجویی و ضبط کل مسیر تنها راه برای تأیید صحت یک شرکت ورزشی در زمان ما است. در غیاب این داده ها، این ماجراجویی ارزشی جز فهرست بندی تنها به عنوان یک «سفر» نخواهد داشت.
شما دوچرخه ای دارید که مخصوص این شرکت طراحی شده است: چه چیزی در مورد آن خاص است؟
این یک فت بایک ساخته شده با Wilier است که به منظور داشتن بهترین ساختار ممکن از جنس استیل ساخته شده و یک سورتمه که وزن اولیه آن حدود 80 کیلوگرم خواهد بود را به آن متصل می کند. برای بقیه، ضرب المثل «کمتر، بیشتر است» چیزی است که من در اکسپدیشن اعمال خواهم کرد: چرخ‌های Fatbike 4.8 و گروه Shimano Deore XT 1x11V، که با توجه به مشکلی که در پیشروی با آن مواجه خواهم شد، احتمالاً از چرخ‌دنده‌های بزرگ‌تر استفاده خواهم کرد. یک بار مشابه
 
بزرگترین سختی این کار چیست: خستگی، سرما یا تنهایی؟
قطب جنوب دورافتاده ترین و افراطی ترین مکان روی این سیاره است. هیچ مکان دیگری حتی از نظر شرایط اقلیمی و محیطی قابل مقایسه نیست. ترکیبی از تنهایی، سرمای شدید، برف، شکاف ها و کمیاب شدن هوا (قطب جنوب تقریباً 3000 متر بالاتر از سطح دریا است) آن را به غیرقابل دسترس ترین مکان روی کره زمین تبدیل کرده است. هیچ منطقه دیگری (به جز اقیانوس منجمد شمالی در نزدیکی قطب شمال)، از مناطق دور افتاده سیبری به پایین، به قاره قطب جنوب نزدیک نیست.


برای مشاوره و خرید محصولات گارمین می توانید با شماتره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار اریا تماس حاصل فرمایید.